La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ursuska, Módosítva: 2016. május 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Napérzékeny bőrre, napallergiára. Extrém intenzitású napsugárzás esetére.

Optimális UVB SPF50+ és megerősített UVA védelem az intenzív napsugárzás ellen (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fotostabil fényszűrőrendszer. Nagy vízállóság. Érzékeny bőrre kifejlesztett illatanyaggal. Parabénmentes. Nem komedogén. Színezett BB gél-krém textúra. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín. Olajmentes textúrája egyszerre védi, hidratálja és egységesíti az arcbőrt. Ideális zsíros, kombinált bőrre.

Bőrgyógyászatilag tesztelt.

Ár: 4000 Ft + posta költség , Eladó: VargaTimi
Állapot: 1-szer használt, Helyszín: Budapest, fizetés: Postával küldöm, személyes átvétel

ConceptArt

2021. június 15.

Nem jó sajnos, mert túlzottan színezett, olyan mint egy alapozó. Fényvédőnek csak nagyon enyhe színt lenne szabad adni, mert az ajánlott mennyiség fényvédőből egy átlagos arcra 1,25ml, ami sok, nagyon sok. Alapozóból ennyit nem viszünk fel (hidd el, hogy ennyit te sem viszel fel). Úgyhogy aki ezt használja, az biztos, hogy nem éri el a megfelelő fényvédelmet. Arról nem is beszélve, hogy 1 féle árnyalat van belőle, úgyhogy csak azoknak jó, akinek pont olyan a bőre. Az enyémre túl sötét, és túl sárga. Olyan kár érte, mert egyébként olyan szép összetevői vannak, de sajnos nem tudom ajánlani senkinek, mert nem fogsz belőle eleget használni, sosem fogod elérni a bőrgyógyászok által ajánlott mennyiséget.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 15.

floti21

2021. május 16.

Tudatos bőrápolás jegyében vásároltam. Ez volt az első fényvédő, amivel próbálkoztam. Nem használok alapozót, csak BB vagy CC krémet és arra gondoltam, hogy megpróbálom kiváltani egy színezett fényvédővel. A gyógyszertárban azt mondták, hogy ne aggódjak a színe miatt, mert majd illeszkedni fog a bőrömhöz felkenés után... Sajnos nagyon nem vált be nekem. A színe nagyon sárgás és sötét az én arcszínemhez. Nem tudom mi a baj vele, de egyszerűen nem marad fent az arcomon. Nagyon sűrű. Nem tudom gyorsan és egyenletesen elteríteni, mert szinte felkenés közben megszárad és már morzsolódik is le az arcomról. Valószínűleg elajándékozom (talán valakinek jó lesz), az ára miatt nincs szívem kidobni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 16.

Ivett0502

2021. március 31.

A maga nemében jó a termék, matt, nem fényesedik ki, nem irritálja a szemet sem, csak sajnos nagyon sötét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 31.

PSz

2021. március 22.

Update: A lentiek a nyárra vonatkoznak. Amint hidegebb lett, és szárazabbá vált a bőröm is, kicsit túl száraznak éreztem már ezt a krémet is. Meglátom, hogyan alakul majd, ha jön a nyár, és ha megint valami szárazabb megoldás kell, akkor veszek csak újra.

Nagyon örülök, hogy a negatív kritikák ellenére rászántam magam, és megvettem ezt a krémet. Már elég kellemetlen volt az a sok réteg, amit a bőrömre felvittem rozácea mellett. Bár ez a krém nem fed tökéletesen, nekem arra már bőven jó, hogy ne nyúljak az alapozó után, ha emberek közé kell menni. Az állaga kellemesen száraz, nem fényesedik ki tőle az egész arcom, és nem izzaszt, mint a korábbi fényvédő+alapozó+púder megoldás, amire kényszerültem. Nagyon jó adagolója van, egyszerre kis adagokat ki tudok nyomni, és azt gyorsan elkenem a bőrömön, így kisebb foltonként haladva ugyan, de szépen egyenletesen el lehet kenni. Eddig nem tapasztaltam, hogy negatív hatással lenne a bőrömre, sőt, határozottan érezhető a fényvédelme, mert amúgy napfény hatására pipacspirosra váltana a rozáceám, így viszont nincs probléma, ha kimerészkedek a napra. Szerencsére a színe is megfelelő, szépen igazodik a bőrszínemhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 22.

kovacsevi

2021. március 17.

Sajnos nem vált be. Nagyon sűrű állaga van, így mondhatni fájdalmas a felkenése, mert húzza a bőrt (kifejezetten a szemkörnyéken).
A színe eléggé sárgás felkenés után, de ez későbbre enyhül, nem olyan feltűnő. Viszont nekem elég fehér bőröm van, így akinek kicsit barnásabb bőre van annak lehet hogy jobban beválik.
Egyenletesebb bőrt ad, de kicsit nehéznek érzem a bőrömön. Elhasználható, de nem vásárolnám újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 17.

Zsuzska1979

2021. január 28.

Egy csomagban jutottam hozzá a régóta használt krémem, és egy zselés arclemosó társaságában. Még csak kipróbáltam, így csak első benyomásokról tudok írni, ami eddig nem túl pozitív. Olyan, mint egy nagyon sűrű alapozó, ellenben a fedése egyenlő a nullával, és a színe se az igazi. Én egyébként Pupa BB krémet használok, ami régetegzve se érződik soknak a bőrömön, ellenben úgy jól fed. Hát erre már nem tudtam rétegezni, mert ez a krém alapból sok volt. Tettem rá egy réteg BB krémet, de így meg az nem fed úgy, kéne rá a szokásos második réteg. Ha viszont tennék rá még egy réteget a Pupából, akkor durva maszkhatása lenne. Szóval nekem elsőre ez így nem vált be. Azért majd elhasználom, és jön az update később. Egyelőre azonban teljes pénzkidobás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 28.

katkata00

2020. augusztus 9.

Sajnos véletlenül a színezett verziót vásároltam meg. Soha nem használok alapozót, napi szinten sportolok, így nagyon zavaró volt, úgy éreztem, mintha alapozó lenne rajtam. Nekem az színével, állagával nem volt problémám, viszont a kombinált arcbőröm egy kis idő után kifénylett, pedig pont ezt szerettem volna elkerülni. Mindenképpen váltok, kipróbálom a nem színezett verziót.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

Lencse

2020. augusztus 3.

Az általa nyújtott fényvédelemmel elégedett vagyok. De a színe... szörnyű. Ahogyan mások is írták, nagyon hamar szárad, kukacosodik. Egyébként kellemes az állaga, engem az illata sem zavar. De szépen felkenni egyszerűen nem tudom. A színe sem passzol, és eldolgozni sem lehet. Erősebb fedése van, mint az alapozómnak... ennek megfelelően rettentően fog is, ruhát, bőrt, telefont egyaránt. Csak itthon fogom tudni elhasználni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 3.

Misa

2019. október 10.

A színtelen verzióját már tavaly nyáron is használtam, és szerettem, ezen felbátorodva vettem meg ezt a színezettet is, de sajnos ez nagyon nem jött be. Alkalmi használatra vettem, a strandra, meg ha sokat vagyok napon a városban.
Nyáron le voltam barnulva, ezért az nem volt baj, hogy viszonylag sötét a szín, de a narancsos árnyalat elképesztő hülyén nézett ki rajtam. Próbáltam magam meggyőzni a tükörben, hogy jó lesz ez, de aztán a napfényben a kocsiban belenéztem a visszapillantó tükörbe, és kitört belőlem a röhögés.
Ha ez nem lenne elég, a bőröm kb. fél óra alatt fénylett át rajta, így a narancsszín mellett már csillogtam is.
Ahhoz, hogy ezt a hatást elérjem, keményen meg kellett dolgozni, mert felkenni ezt a krémet tényleg nem egyszerű, ebben is meg tudom erősíteni az előttem szólókat. Ahogy a színtelen társa is, úgy ez is sűrű, tapadós, nagyon gyorsan rákapaszkodik a bőrre, és ez egy színezett terméknél nem a legelőnyösebb, mert nem nagyon lehet így egyenletesen eldolgozni, még nagyobb mennyiség használata közben sem.
Emellett az illata nagyon erős, sokáig megmarad, nem illan el.
Nekem sajnos nagyon nem jött be, de egy próbát azért megért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 10.

Emellett az illata nagyon erős, sokáig megmarad, nem illan el.
Nekem sajnos nagyon nem jött be, de egy próbát azért megért.

médea

2019. július 14.

Kb. két hete használom, nem illatosított, (semmilyen illatot nem érzek) nem okozott semmilyen bőr irritációt, pattanást, nagyon szép bőrképet ad, alá hidratálót kenek és alapozót fölé, de szerencsére így sem kukacosodik. Ami a napvédelmet illeti, arról nem tudok mit mondani, már egy kicsit barnultam, csak bízhatok benne, hogy azért a nap káros hatásaitól megvéd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 14.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Silica Silylate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Polyglyceryl-10 Laurate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum
Fényvédők: Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Titanium Dioxide (Nano), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Mexoryl SX
Szilikonok: Caprylyl Methicone, Dimethicone
Tisztítószerek: Potassium Cetyl Phosphate, Inulin Lauryl Carbamate, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum
Illatanyagok: PEG-8 Laurate, Parfum/Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.