La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ursuska, Módosítva: 2016. május 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Napérzékeny bőrre, napallergiára. Extrém intenzitású napsugárzás esetére.

Optimális UVB SPF50+ és megerősített UVA védelem az intenzív napsugárzás ellen (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fotostabil fényszűrőrendszer. Nagy vízállóság. Érzékeny bőrre kifejlesztett illatanyaggal. Parabénmentes. Nem komedogén. Színezett BB gél-krém textúra. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín. Olajmentes textúrája egyszerre védi, hidratálja és egységesíti az arcbőrt. Ideális zsíros, kombinált bőrre.

Bőrgyógyászatilag tesztelt.

Ár: 4000 , Eladó: Nooora
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: posta ill. Bp-en személyesen
1490,- La Roche-Posay Anthelios XL SPF50+ Színezett Mattító Hatású Gél-Krém
Ár: 1490 , Eladó: gyik
Állapot: Párszor használt (kb. 90%-os még), Helyszín: Bp. XV. vagy XIV., fizetés: Személyes átvétel/posta/Foxpost
Misa

2019. október 10.

A színtelen verzióját már tavaly nyáron is használtam, és szerettem, ezen felbátorodva vettem meg ezt a színezettet is, de sajnos ez nagyon nem jött be. Alkalmi használatra vettem, a strandra, meg ha sokat vagyok napon a városban.
Nyáron le voltam barnulva, ezért az nem volt baj, hogy viszonylag sötét a szín, de a narancsos árnyalat elképesztő hülyén nézett ki rajtam. Próbáltam magam meggyőzni a tükörben, hogy jó lesz ez, de aztán a napfényben a kocsiban belenéztem a visszapillantó tükörbe, és kitört belőlem a röhögés.
Ha ez nem lenne elég, a bőröm kb. fél óra alatt fénylett át rajta, így a narancsszín mellett már csillogtam is.
Ahhoz, hogy ezt a hatást elérjem, keményen meg kellett dolgozni, mert felkenni ezt a krémet tényleg nem egyszerű, ebben is meg tudom erősíteni az előttem szólókat. Ahogy a színtelen társa is, úgy ez is sűrű, tapadós, nagyon gyorsan rákapaszkodik a bőrre, és ez egy színezett terméknél nem a legelőnyösebb, mert nem nagyon lehet így egyenletesen eldolgozni, még nagyobb mennyiség használata közben sem.
Emellett az illata nagyon erős, sokáig megmarad, nem illan el.
Nekem sajnos nagyon nem jött be, de egy próbát azért megért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 10.

Emellett az illata nagyon erős, sokáig megmarad, nem illan el.
Nekem sajnos nagyon nem jött be, de egy próbát azért megért.

médea

2019. július 14.

Kb. két hete használom, nem illatosított, (semmilyen illatot nem érzek) nem okozott semmilyen bőr irritációt, pattanást, nagyon szép bőrképet ad, alá hidratálót kenek és alapozót fölé, de szerencsére így sem kukacosodik. Ami a napvédelmet illeti, arról nem tudok mit mondani, már egy kicsit barnultam, csak bízhatok benne, hogy azért a nap káros hatásaitól megvéd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 14.

Kremcica

2019. április 24.

Mintát próbáltam, de számomra már a kinyitáskor nyilvánvalóvá vált hogy nem lesz jó. Eleve megcsapott az illata, amit amúgy nem értek mert a színtelen változata nincs illatosítva. De ami miatt számomra használhatatlan az a színe. Én hófehérke vagyok, de nem tudom elképzelni hogy ez a narancssárga bárkinek jól állna még barnább bőrnél sem, hacsak nem T. elnöknek akar beöltözni farsangra. :) Megpróbáltam felrakni belőle hogy azért lássam mégis milyen, de a szín miatt közel sem tudtam annyit amennyit kellene a fényvédőből így kipótoltam a színtelen változattal. Nehéz kenni, hamar "ráköt" az arcbőrre. Egy szó mint száz, nekem nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 24.

kecskesszuszu17

2019. április 1.

Egyik első fényvédőm volt, és szerettem is nagyon, bár az elég bosszantó, hogy az LRP szezonálisan forgalmazza. Ezért is váltottam többek között, meg mert rá kellett jönnöm, nem szereti a kémiai fényvédőket a bőröm, bármennyire is szerettem volna. Illetve ami még szintén zavart, hogy nehezen terült az én bőrömön, cserébe viszont totál lemattított. Van jobb nála, de ha nem lenne alternatívám, újravenném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 1.

erdelyivicus

2019. március 26.

Kezdeném azzal , hogy nagyon zsíros rozaceás a bőröm és hajlamos vagyok pigmentfoltokat is összeszedni. ... ez így mind. :-) úgyhogy kellet keresnem olyan fényvédőt , amitől nem pirosodok ki és a zsíros bőrömnek is megfelel illetve a legmagasabb fényvédelemmel rendelkezik. Először a simát vettem meg belőle ami nem színezett , nekem tökéletesen bevált és most láttam hogy van belőle színezett. Nagyon megörültem , hogy végre nem kell külön fényvédő és bb krém hanem ez így egyben és árban is elfogadható. Tegnap vettem is a patikában és ma reggel kipróbáltam annak ellenére , hogy itt elég sok negatív kritikát kapott. Én a felvitelt alapozóecsettel oldottam meg és tökéletesen működik. Gyorsan kell vele dolgozni ez tény, de jó a fedése és alapozó helyett is kiváló... legalább is nekem.:-) Az meg hogy egész nap nem mattít hát na ... én még egyetlen termékkel sem találkoztam ami egy teljes napot kibírt volna rajtam anélkül hogy ne csillogott volna délutánra a bőröm. Úgy tudok ezen javítani hogy 2-3 óránként a Mac Mattító Primert fújok az arcomra így eléggé normális határokon belül tudom tartani a zsírosodást:-)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 26.

xxs

2018. július 30.

Erős fényvédő hatásához képest könnyed napvédő krém, gyorsan és púderesre szárad. Aki szöszmötölve keni be az arcát, annak tuti előbb szárad, mint hogy szétoszlatná, ezzel nem szabad és nincs is értelme pepecselni.
Ha erős UV sugárzás mellett napon kell lenni, akkor és arra jó, olyankor is - mint minden napvédőt - kb két óránként újra kell kenni. így szuperül véd, nem égtem le tűző napon se, foltosodásra hajlamos bőröm viszonylag egyenletesen barnult. A többszöri felkenés viszont már-már fullasztó, javaslom, hogy valami arctisztító kendővel tisztítsd le az előző kör maradványait az arcodról, mielőtt felkened az újat.

Szerintem borzalmas tévedés, hogy sokan próbálják napi arcápoló termékként használni. "Extrém intenzitású napsugárzás esetére." Ha nem vagy alföldi mezőgazdász, hétszentség, hogy minden nap nem ér extrém intenzitású napsugárzás. Sminkalapnak meg tuti pocsék lehet, de nincs is sok értelme, gyakorlatilag naptejre smink, sok jóra nem számítanék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 30.

Norka21

2018. július 8.

Pffuuh..... Szeretem a LRP termékeket,de ez nagyon(!) nem sikerült jól. Nem elég,hogy iszonyat sötét a bőrömhöz,narancs színe van,de egyszerűen LEHETETLEN egyenletesen elkenni.Akárhányszor,akárhogyan próbálkoztam vele,nem lehet!!Semmilyen eszközzel és semmilyen technikával!!
Akár alá hidratálsz,akár nem,akkor se sikerüüüüül!! :D :( De valahol (FB-n,vagy Instán) írták,hogy kissé nehéz a felkenése.. KISSÉ ja :DD Sajnálom,hogy nem működött,kidobtam az ablakon 5 ezer ft-ot...plussz a teljes tubust.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 8.

horanett92

2018. május 1.

Szerintem sokat elmond az, hogy összesen egy órácskát volt az arcomon. Kicsi mintákat kaptam belőle. Nem használok alapozót, vagy ilyesmit az arcomra, csak hidratálót, de ha már kaptam, úgy voltam vele, hogy kopróbálom. Nagyon nehéz dolgozni vele, mert gyorsan szárad. Felkenés után megnéztem természetes fénynél is és az eredmény láttán nem tudtam, hogy sírjak vagy röhögjek-e.... Fura, sárgás színe van. A hajtövemnél és az államnál nem sikerült szépen eldolgozni, így foltos lett a bőröm. A fedése katasztrófa, mégis úgy néztem ki mintha egy viaszos maszk lenne az arcomon. Beleült a pórusaimba, néhol pedig csíkos maradt . Kényelmetlen viselet és fénylik is, pedig nem ezt ígéri. A vízállóságról pedig annyit, hogy amikor bevizeztem a bőrömet, szétfolyt az egész.... Tényleg nincs nagy tapasztalatom az ilyen termékekkel kapcsolatban, de azért az leesett, hogy egy színezett krémek nem ilyennek kell lennie. Talán más tapasztalataim lennének, ha többet használnám, de sajnos erre nem tudom rávenni magam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 1.

Preciosa

2018. március 17.

Zsíros, pattanásos, májfoltos bőröm van, ezért tetszett, hogy ez a krém kicsit minta szárított volna, szimpi volt, hogy elfedi a bőrhibákat, de a vakolat-hatás már nem annyira jött be. Amúgy sem használok vastag alapozót (csak enyhe bb-t), ezért furcsa volt, hogy egy napkrémtől olyan voltam, mint aki vastag alapozó-maszkot tett fel, teljesen eltűnt benne az arcom, megszűnt minden természetes ragyogása, és hát nyaraláshoz nem szívesen sminkelek rá mondjuk arcpírt, vagy festem a szemem, hogy ellensúlyozzam ezt a hatást.. A fehér rózsaszínes túnusú bőrömre csöppet sötét volt, sárgás-barnás.. kár, hogy nincs belőle színválaszték. Nehéz volt kenni, csak sokat lehetett, illetve sietni kellett, nagyon tapad az archoz.
Leégni viszont nem égtem le, legalább, illetve, patikat se csinált pluszba. A parfüm nekem kicsit fullasztó volt (asztmám van), nem értem minek bele, összességében nehéz hatást keltett, egy idő után nem használtam többet, vettem egy színtelent, ami jobban tetszik!: Eucerin 50+ sun gel-creme oil control.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 17.

Makk Zsuzsó

2017. szeptember 11.

Update: Na, azért csak megpróbáltam magában is, szilikonos tuning nélkül, hát... igen masszív anyag, tényleg maszkhatású és ragad is, mint a légypapír. Nem valami kellemes viselet. Próbáljátok ki, amit írtam, az a megoldás! (A legjobb a Clinique (bármelyik) primere vagy a L'Oréal Magic blur!)

Mintákat hoztam el a patikából és nagyon bejött. Nekem elég kreolos a bőröm, szóval nem gond a színe. Én ezt a dry touch hatást nem szoktam a véletlenre bízni, egy fél borsónyi szilikonos primert azért hozzákeverek, biztos, ami biztos. Ezáltal azonnal megválozik a krém állaga, nem fog ragadni, csillogni, szuper púderes érzetet ad rögtön. Nem kell félni, ettől nem csorbul a fényvédő képessége. (Minél "szárazabb" a primer, annál jobb!) Gyönyörű bőrképet ad így, kellemes viselni, én semmi maszkhatást nem tapasztaltam. Tetszik, lehet, hogy jövőre beruházok egy teljes kiszerelésre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 11.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Silica Silylate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Polyglyceryl-10 Laurate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum
Fényvédők: Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Titanium Dioxide (Nano), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Mexoryl SX
Szilikonok: Caprylyl Methicone, Dimethicone
Tisztítószerek: Potassium Cetyl Phosphate, Inulin Lauryl Carbamate, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Xanthan Gum
Illatanyagok: PEG-8 Laurate, Parfum / Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.