La Roche-Posay

Ár:   5099 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2016. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

• azonnal felszívódó, gazdag, de nem olajos textúra
  • egy lépésben táplálja és egységesíti a bőrt
  • az általános mikropigmentek a bőrbe szívódva minden tónusú bőrszínhez alkalmazkodnak
  • optimális UVA és UVB SPF30 védelmet biztosít a szabadalmaztatott és fotostabil Mexoplex szűrőrendszernek köszönhetően
  • nem kodemdogén

kovexti

2018. május 7.

Elég sokat vártam tőle, de sajnos nem jó :/ A színe túl sötét, vastag réteg, fényes, nehéz érzetet hagy maga után és a fedése is 0, csak foltos leszek tőle a színe miatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 7.

Tinamina

2018. április 26.

Nyáron kicsit kipirosodott az arcom, az orvosom szerint érzékeny lehet a napra. Ugyan nem teljesen ezt a BB krémet ajánlotta (hanem a márka egy másik, hasonló termékét) , de végül ez volt a gyógyszertárban.
Hát én sokkal többet vártam, konkrétan szinte semmit nem fed, mivel foltos a bőröm a pattanásoktól, muszáj még egy réteg alapozót is felkennem. És ami sokkal jobban zavar, hogy csillog utána az arcom, gondolom nagyon kis mennyiségben kéne felvinni. Valamint zsíros érzetet is hagy emiatt maga után. Csak a fényvédő funkciója értékelhető. Ha elfogy, nem valószínű hogy újra veszem. Inkább megpróbálkozom valami mással ebből a márkából.

Update: közben konzultáltam róla a bőrgyógyászommal, és azt mondta, nem ezt kellett volna, mert nagggyon száraz bőrre van, ami be is szívja. (Ezek szerint normál vagy csak picit száraz bőrre nem ajánlott..)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 26.

tothbabi

2018. február 17.

Nagyon-nagyon fénylik, és nehéznek is éreztem. Nyáron nem tudtam elviselni a bőrömön. Télen is próbálkoztam vele, de akkor sem győzött meg. Száraz bőrön lehet hogy működik. Próbáltam némi púderrel kompenzálni, de sajnos nem működött. Elajándékoztam. Ja, és 5. helyen tartalmaz denat. alkoholt :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 17.

Nikolett81

2015. június 2.

Nagy reményeket fűztem hozzá, mivel kerestem egy olyan 'gyógyszertári' minőségű fényvédőt ami egyben BB krém is. 50 faktort muszáj magamra kennem, és mivel nem szeretem ha több réteg krém van az arcomon megörültem hogy ez egyben BB is, tehát fedést ad, javít a 'foltos' összképen. Sajnos csalódnom kellett... Épp hogy egy kicsit fed, nem sokat segít az összképen, és ráadásul ha picit többet kenek fénylik is tőle nagyon az arcom. Ennél többet vártam volna a márkától és az árától. Jelenleg úgy javítom fel, hogy hozzákeverek fele arányban zöld Holikát, így viszont egész jól mutat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 2.

szonia

2015. május 24.

Alapvetően szép bőrképet ad, de a kombinált bőrömnek valahogy kicsit sok ez a krém, az én ízlésemnek túl sűrű és viselni sem olyan kellemes mint Paula 30as wrinke defensét. Igazából épp rá kerestem volna valami kedvezőbb árkategóriájú alternatívát, de... még mindig ő a no.1 Az arcom kb. feleannyi ideig marad matt a használata mellett Paulával összehasonlítva, bár tény, hogy ezt nem is ígéri, de rájöttem, számomra ez egy fontos prioritás. Azért a nem olajos textúrát a leírásban erősen megkérdőjelezném...
Ez a krém sajnos az igazi nyári napokra, amikor kellhetne is nekem az ennyire magas fényvédelem, sajnos nem lesz megfelelő, pont az állaga miatt. Elhasználom, de nekem nem lesz újravevős az biztos. Ennek ellenére egy szárazabb bőrű valakinek, akinek épp ez a textúrát igényli a bőre, még jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 24.

ingyombingyom

2015. május 17.

Kb 1 hónapja használom. Borzalmas bőröm van: eredetileg korpás szeborroás hatalmas pólusokkal, pigmetzavarral és öregedéssel megspékelve. Ennek megfeleően óriási elvárásom van a fényvédőkkel. 50- es fényvédő alap . Fedjen is, ne legyen zsìros fényű stb..
Nem tudom miből gondoltam , hogy ez a krém nem fog fényleni, talán a BB jellege miatt? Azt sem tudom milyen a kos töke de ez biza fénylik rendesen. Egy darabig legalábbis. A fedése inkább közepes, azt hittem kevésbé fog , ebben kellemeset csalódtam. Jó , nem egy alapozó de egy színezett terméknél biztosan jobb és szebb képet ad. Napközben olyan kis hidratált kellemes tapintású lett a pofim, jó volt tapogatni . Később , ha szükséges volt újrakentem , volt mikor ennek mattító változatával. Pattanást még nem okozott de a bőröm kissé zsìrosabb lett de ezt most inkább a Paula termékek ésszerűtlen használatának tudom be , le is állok velük. Természetesen ha továbbra is fennáll visszajövök és jelentem.
Most nyáron én ezzel be is érem sem időm / sem pénzem/ nincs most tovább keresgélni, kìsérletezgetni.
Nagyon szeretem viszont a Sweetsation szìnezett krémjét /csak kitört belőlem az elfogultság/ bár az meg túl sötét de pikk-pakk becuppantja az arcom, nem zsìros és pihe-puha lesz bőröm egész nap . Sajna az csak 30-as védelmet ad , régebben volt 50- es is de ma már nem kapható.
Azért ha valaki tud olyan fényvédőt ami nem csillog, jól fed, nem izzaszt, jól véd, nem zsírosít és pattanást sem okoz az szóljon.

UPDATE: Huhhhh.... korán szóltam. Nem használom napi szinten , pedig nagyon jól fed. Nem szerettem meg. Azt is észrevettem, hogy mikor fenn van 1-1 nagyobb pattanás bújik elő a homlokomon és az arcom széli részein. Ezt nem tudom másnak tulajdonítani. A hatás drámaibb amikor még újra is kenem..... Másik fényvédőt kerestem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. május 17.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Alkoholok: Alcohol Denat., Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Diisopropyl Sebacate, Stearyl Alcohol, Synthetic Wax, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Glyceryl Isostearate, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Stearyl Alcohol, Glyceryl Isostearate, PEG-8 Laurate, Stearic Acid, Triethanolamine, Xanthan Gum
Fényvédők: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide (Nano), Mexoryl SX
Szilikonok: Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Triethanolamine, Xanthan Gum
Illatanyagok: PEG-8 Laurate
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, Aluminum Hydroxide, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.