La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rammy717, Módosítva: 2017. július 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Pattanásokra hajlamos bőr, apróbb bőrhibák, akné utáni esztétikailag zavaró foltok. A mindennapos UV-sugárzás hatására az apróbb bőrhibák fokozódhatnak, mely akár hiperpigmentációhoz, azaz piros vagy barna foltok keletkezéséhez is vezethet.

Az UVA/UVB-sugárzás elleni XL-Protect technológiával megerősített speciális hatóanyag összetétel a bőrhibák ellen. Segít védeni a külső agresszorok ellen, a bőrhibák és az esztétikai foltok láthatóságának hatékonyabb csökkentéséért.

Rendszeres használat mellett a bőrhibák láthatósága jelentősen csökken. A pórusok kitisztulni látszanak, a bőrfelszín egyenletesebbnek tűnik, és segít kontrollálni a faggyútermelést. Magas légszennyezettségű környezetben tesztelt.

Friss gél-krém, hidratáló és mattító hatással. Nem ragadós, nem zsíros. Kiváló sminkalap. Nem komedogén. Olajmentes.

kodorka

2020. október 26.

A sima Duo-hoz képest ezt a fényvédős verzióját sokkal kevésbé szeretem. Nekem valahogy nem kényelmes, ragacsosabb, zsírosabb érzetet hagy a bőrömön, és szerintem kimondottan büdös is. Nagy baj nincs vele, BB-krémet rákenve egészen szép lesz az arcom végül, de ennél kényelmesebb fényvédő krémet szeretnék keresni hosszútávon, magasabb faktorral.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 26.

ZsofiaLoren

2020. október 12.

Csak azért 2 csillag, mert nem okozott pattanást, de én úgy döntöttem, hogy csak otthoni/kertben ténykedős használatra fogom ezentúl bevetni. Még a legvékonyabb rétegben felkenve sem tudja a bőröm beszívni. Olyan fényes és zsíros hatást kelt a bőrömön, amit pont elkerülni szeretnék és nem felerősíteni. Sminkelni rá pedig nekem nem sikerült a zsíros réteg miatt. Kár érte mert drága volt de számomra vállalhatatlan a végeredménye, ilyen fénylő fejjel utcára nem szívesen megyek, csillog a bőröm e nélkül is sajnos.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 12.

smaragdsziv

2020. szeptember 10.

Elhasználtam egy tubussal a hozzá tartozó géles lemosóval és az Effaclar H kompenzáló hidratálóval. Látható, ahogy a kezelés során a mitesszerek " elválnak" a pórusoktól, és ha picit végighúzom törölközővel az ujjam, ki is fordulnak onnan. Csak akkor kukacosodik, ha vastagon kenem, egyébként sminkelni is lehet rá. A hámsérülések területén ( pattanás, ekcéma) csíp, de hamar elmúlik. Amikor volt ekcéma az arcomon, azokat a területeket kihagytam felkenéskor. Körültekintően kell használni, de jól működik. A fényvédelem meg mindig jól jön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 10.

Lilla91

2020. szeptember 6.

Bővíttem én is a lepontozók sorait, ez a termék egy borzalom. Olyan mintha tömény zsírt kennék az arcomra és úgy is néz ki, pár perc után és pár óra után is. Nehéz krém amit még kicsit sem tud a bőröm beszívni, érzem ahogy rajta éktelenkedik az arcomon. Az egyetlen pozitív tulajdonsága hogy nem okoz több pattanást, de lehet azért mert a zsírrétegtől nem tudnak előjönni :-)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 6.

Liama

2020. szeptember 3.

Nem szeretem ennek a krémnek ezt a fényvédős verzióját. A simával ellentétben borzasztóan csillog, és a felkenés utáni kékes-fehéres réteg sem tűnik el teljesen, nem szívódik fel a bőrömbe. Részemről pénzkidobás volt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 3.

DianeD

2020. július 29.

Segít lehúzni a pattanásokat, de kukacosodik. Általában este használom a tonikom és a hidratáló krémem után, próbáltam már sminkelés előtt is, de valamiért nem érzem úgy, hogy beinná a bőröm, emiatt ha picit megdörzsölöm az arcom, miután már megszáradt, le is jön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 29.

sarahun

2020. július 14.

Olyan hidratáló krémet kerestem, ami jó zsírosabb bőrre, és mégis van benne fényvédő. Több közül, amit kipróbáltam, ez tetszett a legjobban. Az arcbőröm szebb tőle, kevesebb a pigmentfolt. A fényvédő miatt viszont csillog az arcom ettől is. Kell hozzá a mattítós púder. Én alapvetően nem sminkelek, így azzal nincs problémám, a púderrel jól működik. A bőröm szárazabb részeire nem megfelelő, így oda még szoktam más krémet kenni. Alapvetően nem rossz szerintem, főleg nyárra, amikor a fényvédelem különösen szükséges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 14.

Andii017

2020. július 5.

Hidratálni hidratál, de egész végig úgy néz ki az arcom, mintha tocsogna a zsírban.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 5.

Pocok7

2020. május 27.

Ahogy a fényvédő nélküli verzió, ez is szépen halványítja a foltokat, pattanásokat, de ettől kicsit csillog a bőröm, smink alá egyáltalán nem jó, itthon szoktam használni csak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 27.

ReniG

2020. április 17.

Sajnos nem szerettem meg, pedig többször próbálkoztam vele. Igazából maga a krém jó, de felkenés után könnyen kukacosodik, hacsak véletlenül megdörzsölöm az arcom. A sminkelésről nem is beszélve. :( Csak kínlódok vele...azért elhasználom, mert fényvédelem kell és a piros foltokat is kicsit lehúzza. Szebb tőle a bőröm, ha rajt marad. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 17.

Antioxidánsok: Carnosine, BHT
Gyulladáscsökkentők: Carnosine, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Propylene Glycol, Zinc PCA
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.