La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online a Cosibella.hu-n 7 050 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rammy717, Módosítva: 2017. július 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online: Cosibella.hu, 7 050 Ft

Pattanásokra hajlamos bőr, apróbb bőrhibák, akné utáni esztétikailag zavaró foltok. A mindennapos UV-sugárzás hatására az apróbb bőrhibák fokozódhatnak, mely akár hiperpigmentációhoz, azaz piros vagy barna foltok keletkezéséhez is vezethet.

Az UVA/UVB-sugárzás elleni XL-Protect technológiával megerősített speciális hatóanyag összetétel a bőrhibák ellen. Segít védeni a külső agresszorok ellen, a bőrhibák és az esztétikai foltok láthatóságának hatékonyabb csökkentéséért.

Rendszeres használat mellett a bőrhibák láthatósága jelentősen csökken. A pórusok kitisztulni látszanak, a bőrfelszín egyenletesebbnek tűnik, és segít kontrollálni a faggyútermelést. Magas légszennyezettségű környezetben tesztelt.

Friss gél-krém, hidratáló és mattító hatással. Nem ragadós, nem zsíros. Kiváló sminkalap. Nem komedogén. Olajmentes.

Ár: 7 050 Ft , Eladó: Cosibella.hu
Fizetés: utánvét, kreditkártya, banki átutalás, online fizetés, Szállítás:GLS, Magyar Posta, Packeta Csomagpont

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Syncron89

2024. április 10.

Ekkorát még nem csalódtam a márka termékében. Teljes pénzkidobás volt, de tényleg, egyszerűen használhatatlan számomra. Kukacosodik, lepereg, ha kenek alá valamit, ha nem. Most úgy tudom kb. elhasználni, hogy amíg elmegyek futni, csak ezt felteszem, és mikor hazaérek tussolok és mosom is le. Mondjuk mire hazaérek kb. fele le is jön. Én nem értem ezt a terméket. Mit rontok el?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 10.

dorombolopillecukor

2023. június 19.

Általában magában használom, így nem tudom smink alatt hogy viselkedik, de nekem kellemes érzés a bőrön, nem érzem túl nehéznek vagy olajosnak sem, azonban csodát tényleg nem tesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. június 19.

marshmellow

2023. június 9.

Fénylik tőle a fejem, sminkelni nem tudok rá mert kukacosodik, az spf nélküli változatát szerettem, de ez rémes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 9.

femalegaze

2023. május 15.

Eddig minden la roche posay terméket imádtam, és a nagy hype miatt ezt is megvettem. Életemben nem csalódtam ekkorát. Még soha semmilyen kozmetikum nem marta szét így a szemem, és az arcom. Picit megizzadtam belekerült a szemembe, és utána kb lehetetlen volt kimosni még órákkal később is csípte, marta. Ugyanígy a bőrömet is totál szétcsapta. Nekem nagyon durván erős illata van, minta konkrétan telibe fújnám az arcom parfümmel.
Emellett az nekem már csak másodlagos probléma, hogy kukacosodik, úgy hogy teljesen tiszta arcra vittem fel, és utána se tettem fel semmi mást. Hatalas pénz kidobás volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 15.

Inezke

2023. május 1.

Szerettem volna hinni, hogy egy jó hidratálóért fizettem ki ennyi pénzt, de csalódnom kellett. Kukacosodik, kicsit csíp is és fénylik az arcom tőle. A pattanás utáni hegeim nem hogy halványítja, de jobban kiemeli.
Kár érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 1.

Kár érte.

sabrirory

2023. február 25.

Nappalra kerestem fényvédős krémet, gondoltam megveszem ezt, mert a fényvédő nélküli társa bevált éjszakára. Iszonyatosan nagyot csalódtam, amikor ezt elkezdtem használni. Nem kentem fel sokat belőle, de kukacosan mállott le az arcomról, fél órát sem bírt ki. Nem ajánlom, totál pénzkidobás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 25.

mrkcs

2023. február 10.

Nagyon akarom, hogy működjön, mert mostanában szerintem még a csapból is ez folyik, mindenki szerint igazi csodaszer. Pár hete használom csak, így túl nagy változást még nem látok, de kétség kívül hatásos, hozza amit ígér. (Már bevált rutinhoz csatlakozott, így mondjuk azért túl sok dolga nincs a bőrhibáimmal) Ami miatt viszont csak 3 csillag, hogy én egyszerűen nem tudom úgy feltenni, hogy ne kukacosodjon. Próbáltam már száraz, tisztított arcbőrön is úgy, hogy semmi más nem volt alatta, szóval nem összeveszik valami mással, csak szimplán ilyen a formula. Fényvédőként emiatt lehetetlen használni, nem lehet feleannyit sem felvinni belőle, amennyit kéne, hogy hatásos legyen a nap ellen. Ha csínján bánok vele, és kb 1/4-1/2 borsószemnyit viszek fel, utána pedig érek az arcomhoz, másik fényvédő alá kiegészítésnek jó. Szerintem nem így kéne azért működnie. Igyekszem még tesztelni, hátha találok valami megoldást, de egyelőre nem úgy tűnik, hogy újra fogom venni. (Régen megvolt a fényvédő mentes változata, arról nem rémlik, hogy ezt csinálta volna, de akkoriban még nem is nagyon tudtam hogyan kéne használni, így lehet csak nem tűnt fel.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. február 10.

rbagmlak

Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín
2022. június 4.

nem tudom eldöntei hogy szeretem-e vagy sem... eddig 4x használtam, 2x kicsapta a bőröm, 2x nem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 4.

Czrjk_Dia

2022. április 27.

Imádom! Próbálok egy olcsóbb, és parfüm mentes krémre átállni, de egyszerűen mindig vissza kell nyúlnom ehhez. A parfüm, mint összetevő elvesz az értékéből, de valószínűleg pont ettől kapott nagyon kellemes illatot a krém, ami nem túl sok, de pont kellemes érzést kelt számomra. Hamar felszívódik vastagon kenve is a bőrömön.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 27.

roxymester

2021. december 13.

Szeretem ezt a krémet, viszont a fényvédő nélküli változatát jobban.
Állagra inkább "fényvédősebb", minimálisan fehér réteget képez a bőrön ezért jól el kell kenni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 13.

Szeretem ezt a krémet, viszont a fényvédő nélküli változatát jobban.

Antioxidánsok: Carnosine, BHT
Gyulladáscsökkentők: Carnosine, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Propylene Glycol, Zinc PCA
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Növényi eredetű emulgeálószer, amely segíti a víz és az olaj keveredését.Gyakran használják társemulgeálószerként más, vízkedvelő emulgeálószerek mellett. Segít sűríteni és stabilizálni a készítményt, és diszpergálószerként is működhet.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Szintetikus polimer. Gél- és filmképző összetevő, melyet gyakran használnak vízálló fényvédő formulák létrehozásához, ezenkívül javítja a fényvédő formulák SPF értékét.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.