La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rammy717, Módosítva: 2017. július 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Pattanásokra hajlamos bőr, apróbb bőrhibák, akné utáni esztétikailag zavaró foltok. A mindennapos UV-sugárzás hatására az apróbb bőrhibák fokozódhatnak, mely akár hiperpigmentációhoz, azaz piros vagy barna foltok keletkezéséhez is vezethet.

Az UVA/UVB-sugárzás elleni XL-Protect technológiával megerősített speciális hatóanyag összetétel a bőrhibák ellen. Segít védeni a külső agresszorok ellen, a bőrhibák és az esztétikai foltok láthatóságának hatékonyabb csökkentéséért.

Rendszeres használat mellett a bőrhibák láthatósága jelentősen csökken. A pórusok kitisztulni látszanak, a bőrfelszín egyenletesebbnek tűnik, és segít kontrollálni a faggyútermelést. Magas légszennyezettségű környezetben tesztelt.

Friss gél-krém, hidratáló és mattító hatással. Nem ragadós, nem zsíros. Kiváló sminkalap. Nem komedogén. Olajmentes.

Ár: 4500 , Eladó: lfanna92
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Megbeszélés alapján

rbagmlak

Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín
2022. június 4.

nem tudom eldöntei hogy szeretem-e vagy sem... eddig 4x használtam, 2x kicsapta a bőröm, 2x nem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 4.

Czrjk_Dia

2022. április 27.

Imádom! Próbálok egy olcsóbb, és parfüm mentes krémre átállni, de egyszerűen mindig vissza kell nyúlnom ehhez. A parfüm, mint összetevő elvesz az értékéből, de valószínűleg pont ettől kapott nagyon kellemes illatot a krém, ami nem túl sok, de pont kellemes érzést kelt számomra. Hamar felszívódik vastagon kenve is a bőrömön.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 27.

roxymester

2021. december 13.

Szeretem ezt a krémet, viszont a fényvédő nélküli változatát jobban.
Állagra inkább "fényvédősebb", minimálisan fehér réteget képez a bőrön ezért jól el kell kenni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 13.

Szeretem ezt a krémet, viszont a fényvédő nélküli változatát jobban.

Pingvinke

2021. november 3.

Ugyanolyan jó, mint a SPF nélküli társa, csak ennek eléggé naptej illata van. Elhasználom, de legközelebb a simát veszem újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 3.

Mrk93

2021. április 20.

Nálam hozza, amit ígér. Tényleg egyenletesebb, szebb a bőröm tőle. Tavasztól őszig használom nappali krémnek a +fényvédő faktor miatt. Kissé nehéz krém, emiatt nagyon kevés kell belőle. Rendszeresen újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 20.

Sziszikee58

2021. április 4.

Az eddigi rossz véleményekkel ellentétben, nekem csak pozitív tapasztalatom van ezzel a krémmel. A homlokom dél környékén általában már olyan, mintha zsírral kentem volna be, de amióta ezt a krémet használom, még este is csak nagyon minimálisan érzem zsírosnak az arcbőröm - viszont ezt egyáltalán nem látni, csak én érzem ha hozzáérek. Az aknés foltokat is szépen halványítja. Az ára picit húzós, de mivel fényvédőt is tartalmaz, a bőröm sem zsírosodik tőle nagyon, és még halványít is, így 100% hogy újraveszem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 4.

Misa

2020. november 23.

Sajnos nekem sem vált be, mert zsíros a bőröm, és ez a krém valahogy nem szívódott be, valószínűleg a fényvédő miatt. Hagy egy csillogó réteget, ami nem tűnik el, és igaz, hogy egy réteg púderrel pont szép, egészséges kinézetű bőrképet ad, de az én zsíros bőrömön ez is átfénylik egy óra alatt. Szárazabb bőrűeknek szerintem jó lehet, vagy pl. arra az esetre, ha erős retinolt használ valaki, és másnapra kell az erősebb hidratálás, arra szerintem beválhat.
Egyébként illat és állag szempontjából pont olyan, mint a sima Effaclar Duo +, amit én személy szerint szeretek.
Ehelyett a LRP Anthelios Shaka SPF 30-as fényvédőjét használom azokon a napokon, amikor kimozdulok a lakásból, az nekem jobban működik. Ezt a krémet egy kipróbálás után árulom itt az Eladó rovatban, ha egy hónapon belül nem talál gazdára, akkor elhasználom a dermaroller kezeléseim másnapjára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 23.

dreamstealer

2020. november 2.

Csak a többieket tudom ismételni, fényvédőnek jó, a pigmentfoltokat picit halványítja, de nagyon fénylik tőle a bőröm. Nem újravevős.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 2.

kodorka

2020. október 26.

A sima Duo-hoz képest ezt a fényvédős verzióját sokkal kevésbé szeretem. Nekem valahogy nem kényelmes, ragacsosabb, zsírosabb érzetet hagy a bőrömön, és szerintem kimondottan büdös is. Nagy baj nincs vele, BB-krémet rákenve egészen szép lesz az arcom végül, de ennél kényelmesebb fényvédő krémet szeretnék keresni hosszútávon, magasabb faktorral.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 26.

ZsofiaLoren

2020. október 12.

Csak azért 2 csillag, mert nem okozott pattanást, de én úgy döntöttem, hogy csak otthoni/kertben ténykedős használatra fogom ezentúl bevetni. Még a legvékonyabb rétegben felkenve sem tudja a bőröm beszívni. Olyan fényes és zsíros hatást kelt a bőrömön, amit pont elkerülni szeretnék és nem felerősíteni. Sminkelni rá pedig nekem nem sikerült a zsíros réteg miatt. Kár érte mert drága volt de számomra vállalhatatlan a végeredménye, ilyen fénylő fejjel utcára nem szívesen megyek, csillog a bőröm e nélkül is sajnos.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 12.

Antioxidánsok: Carnosine, BHT
Gyulladáscsökkentők: Carnosine, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Propylene Glycol, Zinc PCA
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.