La Roche-Posay

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rammy717, Módosítva: 2017. július 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Pattanásokra hajlamos bőr, apróbb bőrhibák, akné utáni esztétikailag zavaró foltok. A mindennapos UV-sugárzás hatására az apróbb bőrhibák fokozódhatnak, mely akár hiperpigmentációhoz, azaz piros vagy barna foltok keletkezéséhez is vezethet.

Az UVA/UVB-sugárzás elleni XL-Protect technológiával megerősített speciális hatóanyag összetétel a bőrhibák ellen. Segít védeni a külső agresszorok ellen, a bőrhibák és az esztétikai foltok láthatóságának hatékonyabb csökkentéséért.

Rendszeres használat mellett a bőrhibák láthatósága jelentősen csökken. A pórusok kitisztulni látszanak, a bőrfelszín egyenletesebbnek tűnik, és segít kontrollálni a faggyútermelést. Magas légszennyezettségű környezetben tesztelt.

Friss gél-krém, hidratáló és mattító hatással. Nem ragadós, nem zsíros. Kiváló sminkalap. Nem komedogén. Olajmentes.

Ár: 800 , Eladó: Kiyoko
Állapot: új 10db, Helyszín: Budapest, fizetés: Előre utalás után postai úton
Ár: 3700 Ft , Eladó: SchmitzhoferFanni
Állapot: Új, Helyszín: Győr, fizetés: Személyes átvétel, posta
xxs

2019. szeptember 19.

Érzékenyebb bőrre inkább termékmintával javaslom kezdeni. Lángolt tőle a bőröm. Lemosásra elmúlt ugyan, de használni így nem tudtam. :(
Amúgy papíron nem rossz termék, bár a bőrgyógyászom nem ajánlja a fényvédő+parfüm (fragrance) kombót. Hogy ennek van-e köze a bőrirritációhoz, azt nem tudnám megmondani.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 19.

kaposztamester

2019. szeptember 10.

Már harmadszorra veszem újra. Teljesen rendbe rakta az egyébként aknés bőrömet. Mindennapos használatra nyáron tökéletes volt. Szerintem még párszor újra vásárolom .

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 10.

balkri

2019. augusztus 25.

Bőrgyógyász ajánlotta a kamasz lányok arcára, én ezt a fényvédő verziót vettem meg. Ő is én is eljezdtük használni, mindkettőnknek bevált. Neki az aknéi és azok helyei javulnak, az én tágpólusú pigmentfoltos bőröm pedig sokkal szebb. Nekünk bevált, biztos, hogy újra vesszük!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 25.

havasikata

2019. július 11.

Kicsit csípi a bőrt, szép összetevők vannak benne: niacinamide, szalicilsav. Sajnálom, hogy van benne alcohol denat., ez az oka, hogy más fényvédő után nézek, ha elhasználtam, de nekem bevált, nem irritált.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 11.

Zsuzska1979

2019. április 30.

Véletlenül a fényvédőmenteshez írtam a véleményem, úgyhogy most ide is. Látom sokaknak nem jött be ez a krém. Én imádom. Naponta használom ezt, és egy héten egyszer a Balea fehéragyagos arcmaszkot. Évekig küzdöttem pattanásokkal mitesszerekkel, tág pórusokkal eredménytelenül. Mostanra nagyon ritkán van pattanásom, a tág pórusaim meg szinte teljesen eltűntek ( ezt az utóbbit nem tudom, hogy ez okozta vagy a Balea maszk). Nekem semmilyen irritációt nem okozott, és sokkal jobb állapotú a bőröm mióta használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 30.

Valdo

2019. április 1.

Az effaclar duo plusz bevált az arcomra,ezért azt gondoltam hogy nyárra ez is be fog válni, ha már van benne spf. Hát nem.
Sőt! Másnapra az állam oldalán fájó, piros kis bumszlik jelentek meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 1.

Sőt! Másnapra az állam oldalán fájó, piros kis bumszlik jelentek meg.

manias

2019. március 28.

Az olvasott vélemények alapján rászántam magam, hogy megvásároljam a fényvédő nélküli verzióját, viszont a gyógyszerész rámbeszélte ezt, mondván, hogy télen-nyáron óvni kell az arcbőrt a napsugarak ellen. Nagyjából 5 napig használtam, aztán már kifejezetten féltem rákenni a bőrömre. Tele lett az arcom pici pattanásokkal. Napról-napra egyre több jelent meg, aztán úgy döntöttem, hogy nem erőltetem. Hatalmas csalódás volt. Időnként megjelennek fájó pattanások az arcomon, amelyekből később nehezen gyógyuló sebek lesznek. Én azért vettem, hogy ezeket a nyomokat valahogy eltüntessem és lecsökkentsem a pattanások számát. Hát... kidobott pénz volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 28.

petrakauth

2019. január 15.

Fontosnak tartom hogy időben elkezdjem megelőzni a bőröm esetleges öregedését, ezért is döntöttem úgy hogy minden nap elkezdek fényvédőt használni... mivel nem akartam még egy kencét felkenni magamra minden nap napvédő formájában gondoltam megrpóbálkozok ezzel a krémmel, ha már a sima változatát évekig használtam és nagyon szerettem... hát azt kell mondjam hogy hiba volt...
Mintha egy kimondottan gagyi és olcsó naptejet kennék a fejemre. Még az illat is arra emlékeztet!! Ha nem használok felé púdert akkor helló zsírosan csillogó arcbőr! Még kísérletezem vele, de egyenlőre nagyon hadilábon állok vele és bánom hogy megvettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 15.

Yayoi11

2019. január 7.

A fényvédő miatt vettem meg ezt a krémet télre, nekem bevált smink alá is. Nem fényesedik tőle jobban a bőröm, mint általában és nem is lettem pattanásosabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 7.

kacibog83

2018. december 14.

Az alap, fényvédő nélküli változatát már többször újra vettem, mert bevált télen-nyáron. Ezt a krémet a tél elején vásároltam meg, előtte természetesen utána olvastam az itteni véleményeknek :) és aztán döntöttem a kipróbálása mellett. Kombinált a bőrtipusom, ezért a kissé "vastagabb" krémeket csakis és kizárólag éjszakára kenem fel, mert napközben így is előfordul némi csillogás homlok tájékon, hiába használok mattító termékeket. Valóban kicsit táplálóbb, mint a sima effaclar krém, gondolom, a fényvédőnek köszönhetően, kissé naptejesebb érzete van. Számomra van egy kis furcsa illata is (már-már szaga), ami szerencsére nem sokáig érezhető. Megbánni nem bántam meg, hogy megvettem, különben továbbra is ott motoszkálna a fejemben, hogy vajon milyen lehet, viszont nem fogom újravásárolni. Ebben a hideg időszakban pont jó lesz, elhasználom a tél végéig. Mivel sűrűbb állagú, így vizet permetezve az arcomra könnyen el lehet oszlatni, de ebből is csak kevés kell, tehát valóban sokáig elég lesz. Száraz bőrűeknek kifejezetten jó lehet, de kombinált, zsírosodásra hajlamos bőrűeknek nem biztos, hogy ajánlanám. Egyébként szépen felszívódik, kellemes bőrérzetet eredményez reggelre, de napközbeni használatáról nem tudok beszámolni. (Éjszakára meg minek is a fényvédő?? :-D ) Már több, mint 2 hete használom és azóta 2 pattanás is megjelent rajtam, ami eddig nem volt rám jellemző, mióta kinőttem a tini korból, nincs ilyen jellegű problémám. Nem mondanám biztosra, hogy emiatt a krém miatt van, de tényleg azóta jöttek elő, mióta ezt kenegetem a fejemre. Kíváncsi leszek, a továbbiakban előfordul-e, így egyelőre csak egy 3-ast tudok neki adni. Ha változik a helyzet, visszajövök frissíteni a véleményemet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 14.

Antioxidánsok: Carnosine, BHT
Gyulladáscsökkentők: Carnosine, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Zinc PCA
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.