Nivea

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: cigarettamacska, Módosítva: 2018. június 27.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Hatékony védelmet nyújt az arc bőrének az UVA és UVB sugarak ellen. A mindennapi használatra is alkalmas arckrém nem hagy fehér foltot a bőrön, Q10 tartalmának köszönhetően pedig megakadályozza a nap okozta ráncok és pigmentfoltok megjelenését.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

diahlin

2021. szeptember 21.

A kedvenc mindennapi fényvédőm lett, az első olyan, ami mellett nem szükséges külön hidratálnom. Nem hagy fehér foltot, nem fénylik a kelleténél jobban (nincs matt finish, de azt nem is bánom), nem zsírosodik tőle az arcom, finom illata van, sok helyen kapható, és ár-érték arányban is tökéletes. Egyszer már újravettem, nem tervezem lecserélni.

Temészetesen mostanában nem úszok meg egyetlen fényvédőt sem furcsa keresztreakció nélkül, kiderült ugyanis, hogy ebben a krémben (és a rögtönzött itthoni kísérlet alapján az EVY habban is) van valami, ami a sima háztartási fehérítővel érintkezve hot pink árnyalatúra színezi a ruhákat, és ehhez épp elég az a mennyiség, ami a szépen lefényvédőzött nyakadról/dekoltázsodról nap közben a fehér pólód nyakára kerül, kimosni pedig elég nehéz. Szóval aki rendszeresen fényvédőzik, és a fehér pólóit fehérítővel tartja karban, az jobb, ha akció előtt végez egy minikísérletet, nehogy baleset történjen :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 21.

letty55

2021. augusztus 24.

Amióta használom, nincsenek barnás foltok a bőrömön a Naptól. Teszi a dolgát. Egyenletesen kell felvinni a bőrre, akkor biztosan nem lesz meglepetés. Az én arcbőröm nagyon szereti, hamar beszívódik, kellemes tapintású utána a bőröm. Az illata igazi Nivea, teljesen rendben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 24.

Monica83

2021. augusztus 9.

Az, hogy anti pigments kèsz röhej. Pedig nem napozok! Ugyanúgy kijöttek a pigmentfoltjaim mint máskor. Zsíros rèteget hagy a bőrön és nehezen szívódik be. Az illata tipikus nivea..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 9.

Piko888

2021. augusztus 9.

Sokféle fényvédővel próbálkoztam sikertelenül, vagy nagyon zsírosak, vagy nagyon szárítanak, így egy időre fel is adtam, de zavart, mert igenis kellene vele foglalkozni. Végül ráakadtam erre és minden tekintetben szuper. Magas faktorszámú, ami nekem lényeges szempont volt. Könnyen eldolgozható, nagyobb mennyiségben is. Természetesen nem matt, de nem is brutálisan zsíros és szépen lehet rá sminkelni is. Bőrproblémát eddig nem okozott. Biztosan ennél maradok :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 9.

_ILivia001_

2021. július 27.

Csak azért vettem meg, mert a kedvenc fényvédőm hiánycikk, és ez tűnt optimális megoldásnak. Eleinte kicsit zavart, hogy fényesebb réteget hagy, nem voltam hozzászokva, aztán szépen lassan mégis beletörődtem, mert inkább ez, minthogy semmi fényvédő. Viszont sajnos gyulladt pattanások jöttek ki az államon, valószínűleg ez a fényvédő a ludas, mert mást nem változtattam, és mióta nem használom, azóta elmúlóban vannak a pattik. A másik fényvédő továbbra is hiánycikk, a helyettesítőjét pedig még mindig nem találtam meg… :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 27.

jubileum

2021. július 21.

2021. június 25.
A Clinique csak fizikai fényvédőket tartalmazó fluidjának keresem az utódját, mert mostmár 9900-ra emelték fel a 30 ml árát, ráadásul folyamatosan hiánycikk.
Sokadik próbánál tartok, nem hitem volna, hogy a Niveánál kötök ki, időközben kiderült hogy az octokriléntől kifolyik a szemem, úgyhogy sok pénz landolt a kukában.
Ez a mai próbám, az ára akciósan 2200 volt, szóval ezzel nincs gond, elsőre tetszik ez a fluidos állag, leizzadt már egy réteg naptejet, c vitamin szérumot és egy réteg púdert viselő bőrre kentem fel először, azon az alapon, hogy ha ezt nem kapja le akkor biztos jó. Ezzel együtt sem morzsálódik vagy kukacosodik, nincs fullasztó bőrérzet, van olajos fénye, de biztos vagyok benne hogy egy réteg púder megoldja. Semmi fehér réteg, nagyon könnyen eloszlatható. Egyenlőre ennyi.

Update
Kicsit háttérbe szorult a angy tesztelésben már 10en vannak a naptejes polcon és szaporodnak, ez a fényvédő köztük az oké kategória. Neme gy szerelem termék, de továbbra is kellemes, nem kukacosodik úgy mint a sokkal drágább eucerinek, kicsit géles is, jó érzés felkenni és viselni, a smink az olyan soso rá nálam, és ha megszalad a c-vitamin szérum reggel azzal azért össze tud kavarodni, de működik. Jó lenne tudni mekkora az az UVA védelem, az eus szabály alapján legalább harmada az 50-nek, de érdekelne egy pontosabb adat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 21.

2021. június 25.

Update

kisTi

2021. július 18.

Első látásra szerelem ez a termék! Konkrétan STRAND illata van, legszívesebben egész nap szagolgatnám Persze a hatása sem utolsó, az állandóan leégő orrom ettől még sosem lett még csak rózsaszín se..Mivel van benne alkohol, ezért őszre -télre nem szoktam használni, számomra ez a tipikus nyári fényvédő inkább. Nem hagy fehér réteget. Ha lehetne , 1000 csillagot adnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 18.

Petalodirosa

2021. július 12.

Én is csak pozitívat tudok róla írni. Mivel tökéletesen beváltak a Nívea naptejek, évek óta már, tűző napsütésben, én személy szerint nem szeretnék más termékkel próbálkozni, nem is szeretnék őrült összeget naptejre költeni. A klasszikus Nívea naptej illata van, picit zsíros érzetű, nincs fehér réteg, jól működik a sminkkel, megbízható. Hozzáteszem, hogy szoláriumba nem járok, de azért szeretek napozni. Nem olyan típus vagyok, aki ha elmegy nyaralni a tengerpartra, akkor az egész időt a napernyő alatt tölti, mert porcelán bőr kell. Nos, ha lesz pár barna folt, nem baj :) de a napsütést imádom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 12.

szilonka

Korcsoport: >54
2021. július 11.

Náyron az ezer fokban nekem ez vált be a legjobban. Finom Nivea illata van, hamar beszívódik és nem lesz tőle fehér az ember. Smink alá is szuper.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. július 11.

sztike

2021. július 9.

2020-07-02
Alapvetően nem szeretem a Nivea termékeket, de tetszik az a koncepciójuk, hogy a világon mindenbe tesznek Q10-et. Nagyon hasznos összetevő és mivel antioxidánsról beszélünk, fényvédőbe tenni a legjobb választás volt. Maga a krém enyhén sárgás, klasszikus naptej állagú, de nem olyan zsíros és nehéz, mint mondjuk a Balea arcra való fényvédői, jobban hajaz a Vichy Ideal Soleil krémekre. Valamennyire ettől is fényes persze a bőr felvitel után, de nem jobban, mint egy masszívabb állagú éjszakai krémtől. Kiválóan lehet rá sminkelni, együttműködik a hidratálókrémmel és az alapozóval is, a NYX Angel Veil viszont az arcom néhány területén (ne kérdezzétek, hogy miért csak néhány területen, én sem értem) hajlamos egész enyhén szemcsésen peregni, amióta ezt a fényvédőt használom, de egyrészt nem vészes, másrészt óvatos felvitellel ez elkerülhető (nem húzom az ujjam az arcomon, inkább "tapogató", nyomkodó mozdulatokkal dolgozom a bőrbe). Az illata klasszikus, enyhe naptejillat, irritációt nem okozott. Nekem nem zsírosodik tőle jobban a bőröm, megfelelően véd és a pórusaimat sem tömítette el. A tubusa praktikus, könnyű adagolni és az utolsó cseppeket is ki lehet sajtolni belőle. Gondolkodtam egy darabig drágább alternatíván (La Roche Posay, Eucerin stb.), de teljesen jól működő fényvédőt kaptam 2300 forintért (Rossmann), úgyhogy ennél maradok.

UPDATE:
Eltelt egy év, próbálgattam más fényvédőket időnként, de megmaradok ennél. A fényvédőknél azért legyünk tisztában vele, hogy van a kémiai, ami nem hagy fehér nyomot, de cserébe zsíros érzetű, meg van a fizikai, ami nem zsíros, de fehér leszel tőle + az alapozó szeret peregni rajta. Ez van, hozzá kell szokni, ez olyan, mint a gyantázás: kellemetlen, de megéri. Igen, tudom, vannak még a koreai csodák, amik túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek, sőt, néhányról már ki is derült, hogy valóban nem azok (khm...Purito...), de őszintén szólva én nem szívesen költenék annyi pénzt fényvédőre, ami aztán vagy véd vagy nem. Nekem a Nivea egy stabil középkategória, ami megfelelően véd, könnyen beszerezhető és igen, zsíros, de a sminkemmel kompatibilis, ráadásul így megvan a nagy kedvenc Q10 koenzim is az arcápolási rutinomban. Nagyobb akciók alkalmával még fogok másfelé kacsingatni, de csak úgy, hogy van itthon ebből egy tubussal vész esetére.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 9.

2020-07-02

UPDATE:

Antioxidánsok: Ubiquinone, Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak