Petra

Ár:   380 Ft   Kategória:   Kézkrémek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Brigitta, Módosítva: 2012. április 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Kézkrémek

Hatóanyagokban gazdag, könnyen felszívódó krém. Ellensúlyozza a tisztítószerek és időjárási ártalmak szárító hatását. Zsíroz, puhít, nedvességet pótol, véd. A körömvirág kiváló szépségápoló, selymesítő, bőrápoló. Alkalmas a körömágy, valamint a berepedt bőr ápolására.

GazdiMami

2018. április 29.

Ajánlották, ezért próbáltam ki, a száraz kezeimet szépen rendbetette, pedig nem is jutott mindig eszembe használni. Nekem az illata is tetszik, rendeltem újra belőle, mert elégedett vagyok vele. Az INCI-je ugyan mint utólag kiderült, nem bio, ezért csak 4 *, maradok ennél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 29.

Kingucii

2017. szeptember 27.

Barátom kapott egy csomót a melóhelyén, ő nem használ kézkrémet,így nekem adta. Én pedig örültem neki, hiszen ígyis-úgyis akartam venni a télre.
Háát... Most hogy látom az összetevőlistát, lehet hogy nem ő lesz a number 1.
Nekem a szagával nincs gondom, körömvirág illata van. Gyorsan beszívódik a bőrömbe.
Körömágyamat szeretném rendbehozni ,mert sajnos berepedezik. Ezzel kapcsolatban még updatelek.
Összetevői lehetnének bőrbarátibb, de eddig nem szárítja a kezem, bár nem 5/5
Még keresem a legjobb kézkrémet.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 27.

Háát... Most hogy látom az összetevőlistát, lehet hogy nem ő lesz a number 1.
Összetevői lehetnének bőrbarátibb, de eddig nem szárítja a kezem, bár nem 5/5
Még keresem a legjobb kézkrémet.:)

smiley222

2017. január 5.

Nem használtam túl gyakran, csak úgy ímmel-ámmal...aztán ma megláttam az INCI-jét... na zsupsz kuka

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 5.

Catn0va

2016. november 23.

Minőségét tekintve kritikán aluli termék, borzasztó összetevő-listával rendelkezik. Pedig az állaga so-so rendben van, az illata számomra nem olyan zavaró, de amikor megláttam, hogy milyen anyagokból készült, elszörnyedtem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 23.

lovecreams

2016. november 14.

Apukám szerint ez egy nagyon jó krém száraz kezekre. Nem kellett több, azonnal kipróbáltam.
Igazából nehezen tudom leírni, hogy milyen is ő valójában..nekem enyhén száraz kezeim vannak, de ha érzem, hogy minimálisan is szárazak már, azonnal kenem be őket. Borzasztó, intenzív SZAGA van..nem tetszik egyszerűen.
Nehezen szívódik be, eléggé sűrű kence, inkább éjszakára ajánlatos használni.
Arról sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy mit kezdene mondjuk az extra száraz kezekkel, de nekem bevált. Magamnak venni egyet biztosan nem fogok, mivel nekem a Balea kamillás kézkrémje a favorit. (Ugyanezt tudja, csak hamarabb szívódik be)
Csúnya összetevői vannak, és a korábban említett okok miatt 3*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. november 14.

Nehezen szívódik be, eléggé sűrű kence, inkább éjszakára ajánlatos használni.
Csúnya összetevői vannak, és a korábban említett okok miatt 3*.

kalmaniki

2016. május 12.

Fèrjem kapta a munkahelyèn, de nekem adta, mert ő nem szereti kenegetni a kezeit. Borzalmas ez a kèzkrèm... Nagyon híg, nem hidratálja a bőrt szinte semennyire. Az illata is nagyon erős ès ezek az összetevők botrányosak. A kukában vègezte gyorsan.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 12.

kivike

2015. június 12.

Télen jó, mert elég zsíros, gazdag textúrájú krém, de eléggé ragad, így nyáron nem annyira kellemes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. június 12.

muffinmonsuta

2014. március 9.

Kaptam egy ilyet anyutól igaz én másfajta krémre gondoltam,de azt mondták,hogy csak ilyen van... egye fene semmi nem vette el a kedvemet tőle.Ára 360ft/100ml,Illata kellemes,nem nagyon szívódik be. Próbáltam sokat használni,hogy véleményt mondhassak,de most már félek,mert utána olvastam és találtam benne 5 nagyon káros hatóanyagot: Paraffinum liquidium,Glycerin,Peg-8,Petrolatum ,Propylene Gycol, Egyébként nem hatott semmit.

Glycerin: A bőr alsóbb rétegeiből a bőr felületére vonzza a nedvességet, és ott is tartja azt, hacsak a levegő nedvességtartalma el nem éri a 65%-ot. így a bőr belülről kifelé haladva fokozatosan kiszárad.

PEG-származékok: A bőrt áteresztővé teszik, így a káros anyagok akadály nélkül a bőrbe kerülhetnek.

Paraffinum liquidium: Az ásványolaj egy finom, filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon.

Propylene Gycol:A bőr nedvességtartalmának megőrzése úgy történik, hogy a propilénglükol megakadályozza a nedvesség vagy a víz eltávozását azzal, hogy eltömíti a bőrt. Különböző információs anyagok figyelmeztetik a propilénglükol tartalmú termékek használóját, hogy ez az anyag erősen irritálja a bőrt, és használatával májelégtelenség és vesekárosodás léphet fel.

Petrolatum (petrolatum): Petróleum bázisú zsír, melyet az iparban kenőanyagként használnak. A petrolatum valamennyi károsodást előidéző tulajdonsága megegyezik az ásványolajnál tárgyaltakkal.

Gondoltam ezeket megosztom a használókkal.:)

UPDATE: Kicsit utána kutattam még az összetevőinek és találtam még 4 káros és 2 kevésbé káros összetevőt :/

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. március 9.

Gondoltam ezeket megosztom a használókkal.:)

sabrirory

2013. szeptember 22.

Egyszer régen hámlani kezdett a bőr a kezemről, de nagyon durván... szinte minden bőröm lejött már, amikor a bátyámtól kaptam egy ilyen krémet. A kence olyan hihetetlen hatással volt a bőrömre, hogy nem hámlott tovább, nem volt száraz és pár nap alatt meggyógyította minden baját. Imádom! 5* :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. szeptember 22.

zsizska

2013. szeptember 22.

Kaptam, szeretem. Könnyű, nem lesz ragacsos, gyorsan beszívódik. Az illata, nekem nagyon érdekes, de nekem pozitív. Valamire emlékeztet, de nem tudom mire. Amúgy az illat nem marad meg sokáig. Csoadaszernek nem nevezném, azt tudja amit kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 22.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT
Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Urea, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sorbitol h 1 1

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.