Schwarzkopf

Ár:   1999 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   60 ml, 60 ml és 22,5 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: adriant, Módosítva: 2021. június 9.

Ár:   1999 Ft
Kiszerelés:   60 ml, 60 ml és 22,5 ml
Kategória:   Hajfestékek

Hialuronsav-komplex-et tartalmaz, ami a szépségápolásban már jól ismert hidratáló tulajdonságairól. A formula a beépített színápoló rendszer segítségével a haj mélyére juttatja a színpigmenteket. Nemcsak védi a hajat a károsodástól, de ápolja is hajfestés közben és utána.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

ZsofiaLoren

2024. április 1.

Update2: nagyon világos szőke, sokszor festett hajamra vettem a 8.16-os árnyalatot. Bármelyik árnyalatot próbáltam eddig, ezzel a festékkel még soha nem volt gondom. Most is a dobozon látható színt kaptam. Sárgás vagy narancsos árnyalat nincs, hozza a hamvas szőkés-barna színt. Festés előtt és utána is sok hajápolót használtam, így nekem nem szárította a hajam. Tartom az 5 csillagot.

Update:
Barnából ismét kiszőkültem és úgy döntöttem, hogy kipróbálom 10-55-ös Ash blonde árnyalatot. Amíg ki nem próbáltam ezt a hajfestéket, addig nem kaptam meg a várt eredményt egyik hajfestéktől sem és mindig maradt sárga szín a hajamban hiába hamvasítottam festés után. NA DE EZ! Pont azt a színt kaptam, mint ami a dobozon van. Igaz 20 perccel tovább hagytam a hajamon, mint amit a dobozra írtak. Alig akartam elhinni. Valamint így már sokkal látványosabb ha hamvasító sampont használok, végre nem érzem pénzkidobásnak, hogy megvettem a Lee Stafford Bleach Blondes Ice White samponomat. A hajam nem lett száraz festés után, de ez szinte elvárás is volt részemről, mivel eddig is ez volt az egyik nagy előnye ennek a festéknek.
Őszintén szólva nem vártam ilyen szuper eredményt, csak bíztam benne, hogy komolyabb károsodás nélkül is talán közelebb kerülök a kívánt színhez, de ez teljes siker. Emelem a 4 csillagot 5-re.

Az én hajammal nagyon gyengéd ez a festék. Nem lett töredezett vagy sprőd, hanem fényes és puha. A szín (7-00) egy kicsit sötétebb lett, mint a dobozon, de csak 1-2 árnyalattal. Egy mosás után sem kopott. Nekem lapockáig érő hajam van, egy doboz pont elég volt rá. A szaga a festéknek viszont borzalmas. Nem ammónia szag, hanem mint egy sima falfesték. Bár nem szúrós szagú, de nekem fura volt. Összességében meg vagyok elégedve nagyon, biztos, hogy újra veszem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 1.

Update:

emagdi

2024. március 24.

Könnyen felvihető, nem csepeg, nem koszol. Szépen fesi az ősz hajat is. A hozzáadott pakolás is bevált. Egy hátránya van: hajszárítás után is marad egy kis vegyszer szaga a hajamnak. :( Összességébem teljesen jó festék, máskor is veszek majd ilyet ha leakciózzák. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. március 24.

Lina14

2024. február 27.

Én a 7-7 copper dark blonde árnyalatot vettem meg ami egy elég természetes vörös árnyalat, kellemes barnás alaphanggal. A festés a szokványos volt, semmi extrát nem tapasztaltam vele. Nem vettem észre extra hidratálást, a szín is a szokott ütemben kopik, de az árnyalat nagyon tetszik!

Update: így 11 év után meguntam a hajfestést, és megvettem a sötétszőke árnyaltot, hogy majd ezzel befestem, és majd ahogy lenő, az nem lesz olyan feltűnő, mint a vörössel. A kép alapján egészen közel volt az eredeti hajszínemhez, szóval a B4 color removerrel leszedtem amennyit csak tudtam a vörösből, majd másnap felraktam ezt. Szinte fekete lett azonnal festés után, aztán olyan 6-8 héttel később lett barna ahogy mostam. Ez nem vesztett annyit a színéből, mint a vörös, szinte az első mosás után más em is láttam a hajmosásnál színt lefolyni úgy mint a vörösnél. Mindenképp sötétebbre kell számítani mint ami a képen van, de mindent összevetve nem olyan borzasztó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 27.

b5bea

2024. február 18.

9-0 természetes világosszőke
Eredetileg sötét hajam volt, az elmúlt évtizedben erőteljesen elkezdett őszülni a hajam. Ez a hajfesték sem bán el az ősz hajszálakkal, de klasszul kivilágosította a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 18.

9-0 természetes világosszőke

viktoriacsoke

2024. február 4.

5 éve ezzel a termékcsaláddal festem a hajam. 10.0 10.1 10.40 10.55 àrnyalatokkal évszaktól vagy kedvtől függően. Nagyon szeretem, bár nekem az alapom is egy szőke de tökéletesen befogja, nem kopik nem sárgul.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 4.

Milva07

Korcsoport: >54
2023. december 7.

Update 2.: Lassan 55 leszek, ősz hajszálam továbbra sinden, talán 1-2 szál. Évente 2x van napszítta szőkére melírozva fodásznál a hajam, a köztes időben továbbra is ezzel festem, maximálisan meg vagyok elégedve, nem tervezem lecserélni. Volt egy elcsábulásom, ezt a színt nem tudtam beszerezni és amit helyette vettem, ugyanilyen színkóddal, borzalmas, kopott csibesárgás förtelem lett. bevált csapaton ne változtass!
Update: Egy hónapja festettem, s nem szégyellem, kb. tíznaponta kell hajat mosnom. Így 3 hajmosás után tudom mondani: nem kopott, szép fényes, de hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem őszülök egyáltalán. Így az ősz haj takarásáról nem tudok nyilatkozni. Maximálisan újravevős kategória, a szín is marad, meg vagyok elégedve.

Kiinduló hajszínem 8-as mélységű, évtizedek óta világosabb csíkokkal természetes napszíttára melírozva.Göndörbe hajló, erősen hullámos, vastag szálú, de nem sprőd. Nem zsírosodó, a melír nem roncsolta, nincsen lestrapálva. Eddig majdnem állig ért, most asszimetrikusan igen rövidre lett vágva, így a melír a rövid részeken nem játszik. Ezért döntöttem a festés mellett. Ősz hajszálam talán 1-2 szál van. A 9-0-ás színre esett a választásom, melyet összesen 45 percig hagytam rajta, nem csípett, nem folyt, tökéletesen elég lett a mennyisége is. A végén a kapott balzsam egyharmadával és ugyanennyi baleás hamvasító pakolással kezeltem. A szín tökéletesen az lett, amit vártam, gyönyörű, természetes középszőke, nem foltos, nem sárga, nem vöröses és nem is hamvas. A lenövések is ugyanolyan színűek lettek, mit a többi rész.Teljesen természetes szőke, annyit megjegyeznék, hogy a dobozán láthatónál sötétebb, kb. a márka 8-0-ás színét kaptam. Maximálisan elégedett vagyok, visszakaptam fiatalkori szőkeségem, egységesen, egészségesen és csillogón. Mosás után update következik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. december 7.

Jelizz

2023. december 7.

A legjobb hajfestek amig eddig hasznaltam! Konnyen hasznalhato ,sok van bene es szep a vegeredmeny. A sotetbarna hajamat meg vilagositotta is. Es vegre hajfestes utan puha es szep lett a hajam. A hozzavalo kis hajpakolas pedig szuper. Csak ilyet veszek ezentul. Remelem lesz majd meg tobb arnyalat belole. 🙂❤

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 7.

Januaria

2023. augusztus 27.

6-16 árnyalata épp csak befogja a világosbarna hajamat: hajtőre használva, nagyon mérsékelten fogta be az ősz lenövést... Egy mosás után pedig eltűnt a színe! Sajnos, szárította is a hajamat. (kb. 3-4 használat után) Nekem pénzkidobás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. augusztus 27.

Nemtudoommm

2023. március 27.

Penzkidobas.. 5.1 barna arnyalat felkenest követően 2percen belül kékülni majd feketedni kezdett... Inkább lemostam 15perc után mint hogy fekete legyen belőle.. A szőke lenovesemet sem fogta be de még mindig jobban jartam mintha holló fekete lettem volna. Valahogy éreztem hogy nem kéne már nekem tovább kísérleteznem,maradok a régi jól beváltnál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. március 27.

Kajla

2023. március 19.

Nem sok tapasztalatom van hajfestékekkel kapcsolatban, a 10-55-ös árnyalatot választottam. Alul szőkítve volt a hajam, ott nagyon szép lett, viszont a természetes színemet olyan csibesárgára szívta le, hogy arra szavak nincsenek. (Pedig bőven belefért az ajánlott színskálába)
Szerintem nem elég pontos a használati utasítás, mert valószínűleg az volt a probléma, hogy tovább fent kellett volna hagynom a festéket.
Mindenesetre, majd még updatelek, ha lesz más tapasztalatom.
Azt viszont mindenképpen kiemelném, hogy nem lilás, hűvös árnyalata lett, hanem inkább rózsaszínes beütéssel, nem tudom, hogy hogyan.
Nem szárította különösebben a hajamat, ezért 3 csillagot kap.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 19.

Mindenesetre, majd még updatelek, ha lesz más tapasztalatom.
Nem szárította különösebben a hajamat, ezért 3 csillagot kap.

Antioxidánsok: Arginine, Lysine HCL, Ascorbic Acid
Hidratálók: Arginine, Butyloctanol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid

Borostyánkősav. Bár nem sok információt és kutatást lehet találni az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról, e szerint a forrás szerint jótékonyan hat a pattanásokra, a túlzott sejtszaporodással járó bőrbetegségekre (pl. psoriasis vagy hyperkeratosis), öregedésgátló hatással bír, továbbá antimikrobiális és antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik, vagyis a kozmetikumokban tartósító funkciót is elláthat.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

Más néven gliceril monooleát. Glicerin és olajsav észtere, melyet a természetben előforduló, magas olajsav tartalmú zsírokból és olajokból nyernek. A sárgás folyadékot bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és sűrítőszerként használják a kozmetikumokban.

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

A nátrium-szulfát a nátrium kénsavval alkotott sója. Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használt.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Methylparaben i I ta I par 0 0