Schwarzkopf

Ár:   999 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   50 ml + 50 ml + 10 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: katalinmester13, Módosítva: 2018. december 7.

Kiszerelés:   50 ml + 50 ml + 10 ml
Kategória:   Hajfestékek

Válogatott olajok és jojoba tej keveréke a színpigmentekkel együttesen biztosít intenzív ápolást a hajnak, az igazán tartós színeredményért.

• természetes hatású, ragyogó színeredmény
  • intenzív ápolás a hajnak
  • elbűvölő színek hosszantartó színintenzitással

Water / Aqua Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Glyceryl Stearate eo I eu Ammonium Hydroxide Toluene-2,5-Diamine Sulfate Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Octyldodecanol eo I i I al Sodium Laureth Sulfate ti I eu Resorcinol Ethanolamine Sodium Cetearyl Sulfate ti Serine Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Parfum/Fragrance i M-Aminophenol Oleic Acid eo I eu Sodium Sulfite ta Potassium Stearate ti I eu Glycerin h 0 0Tetrasodium EDTA Carbomer 12-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate Potassium Hydroxide Ascorbic Acid a I v Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate Propylene Glycol h Sodium Sulfate Water / Aqua Hydrogen Peroxide Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Propylene Glycol h Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Steartrimonium Chloride ta Paraffinum Liquidum/Mineral Oil eo 1 0Etidronic Acid ti 2,6-Dicarboxypyridine Disodium Pyrophosphate Potassium Hydroxide Isopropyl Alcohol i I al 0 0Sodium Benzoate ta Water / Aqua Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Quaternium-87 ti Propylene Glycol h Isopropyl Myristate eo I i 5 3Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil a I eo Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Olea Europaea (Olive) Oil a I eo 2 0Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil eo 2 0Sclerocarya Birrea Seed Oil h Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil eo Panthenol eo I v 0 0Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate Citric Acid kh Phenoxyethanol ta Stearamidopropyl Dimethylamine ti I eu Polyquaternium-37 Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Glyceryl Stearate eo I eu Sodium Methylparaben ta I par Dicaprylyl Carbonate eo Parfum/Fragrance i Linalool i Limonene i Hexyl Cinnamal i Benzyl Salicylate i I f Lauryl Glucoside ti Citronellol i

Szabina002

2023. október 25.

Nekem tetszik. Agyon lett festve a hajam szerintem annyi mindent próbáltam mióta nem fodrászhoz járok… lassan kezdhetem elölről minden szőkét kipróbáltam, annyira unom a festékvogatádt.
- Fontos volt az ára, nekem ez még megfizethető könnyebben, sokminden tetszett, de akciósan is drága hosszú távon gondolkodva én meg nem szeretem ha le van nőve 3-4 hetente festek.
- Olyat szerettem volna, aminek természetesebb, “földesebb” a színe.
- Könnyen beszerezhetőt, tudom lehet rendelni a neten, de a beugrok a Rossmannba/Dm-be érte az nagy előny nálam.
- Van hozzá balzsam és jó, bár lehetne több, pont elég a hajvégekre. Régen derékig ért a hajam most vállig ér, nekem nem elég a balzsam csak a végére.
- Nagyon szőke volt a hajam, világos szőke, 8-0 árnyalatot vettem, beszívta pillanatok alatt, lilás volt a színe meg is ijedtem először, első alkalommal csak csíkoztam vele korábban, most az egészet befestettem vele. Szép melír alap lett. De anélkül is jó.
Sötétebb lett nekem, mint a képen, kopni biztosan fog picit, nekem inkább a középső minta lett színhelyes végeredmény.
- Nem büdös. Engem nem csípett.
- A hajamnak jót tett nem világosabb lett. Jobb az állaga.
- A kesztyű nem csúszott le nem volt óriási sem, tapadt a kezemre lehetett stabilan ecsetet fogni, el is mosható 1-2 alkalommal.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 25.

- Olyat szerettem volna, aminek természetesebb, “földesebb” a színe.
- Nem büdös. Engem nem csípett.
- A hajamnak jót tett nem világosabb lett. Jobb az állaga.

Qwertzuiopasdfghjkly

2023. április 29.

Én hátrányból indultam, ugyanis akartam világosítani az eredeti sötét szőke hajamon. Természetesen katasztrófa lett belőle, itthon csináltam egy garniel hajfestékkel és persze rettenetes trombita rezes ocsmány cigisbajuszos hajszínem lett. Rá akartam festeni ezzel a hajfestékkel a 10-2es árnyalattal. Rontani nem rontott, mert azt már nehéz lehetett volna elérni de nem is csinált jóformán semmit. Világosított az egész hajamon -ami nem baj- de tett is a hosszába egy pár sötétebb, világosabb foltot. Picit világosabb de ugyanolyan sárga lettem. Pedig reménykedtem a jó vélemények alapján hogy festék lévén be is festi a hajamat, de nem. Pedig hasonlított a festett hajam a doboz hátulján lévő 3 hajkép körül az elsőre. Reménykedtem. De nem. Most hamvasító samponokba tettem át a maradék reményemet. Amúgy nekem a hátam közepéig érő, nem nevezném dús hajamnak 2 doboz éppencsak elég volt. Talán ha vettem volna 3mat akkor jobban befogta volna, nemtudom, nem vagyok jártas az ilyesmiben, megbántam hogy elkezdtem. Szárítani szárít, viszont kibirhatóan csak kell utánna gyakran hidratálni a hajat ha nem akarod tönkrevágni teljesen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. április 29.

manyana

2021. április 7.

2020. jan.: Életem első hajfestésére készülve erre esett a választásom, mivel rutinos tesó is mindig ezt használja. 9-1 hűvös bézsszőke került a kobakomra, és első festésre szerelem lett :) Egy picit sötétebbre sikerült, mint a dobozon lévő eredmények, de így is nagyon tetszetős homokszőke frizurám lett. :)

2021. ápr.: Elégedett vagyok ezzel a festékkel, lapockáig erő, vastag szálú, dús hajamra elég szokott lenni egy doboz.

Hamvas szőkéket használom, mikor melyik kapható. Rendszerint a 9.1 hűvös bézsszőke, a 300 (8.1) világosszőke és a 265 (9.65) hamu szőke árnyalatokat vásárolom.
A 265-ös hamu szőke árnyalattal viszont vigyázzanak azok, akik hajlamosak "bevörösödni", mert a 6-os és 5-ös szám mahagóni és vörös árnyalatot takar (bár nekem nem hajlamos rá a hajam, biztosra mentem, és első hajmosáskor hamvasító samponnal és balzsammal is nekiestem, egyelőre még tartja magát a dobozon levő színhez :) ).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 7.

Dokamercedesz24

2021. március 19.

10-2. Hosszú történetem van, de a lényeg hogy az eredeti kb 8-as szőke hajam vörös lett, de az a rezes vörös egy barna hajfesték végett (először pedig zöldre kopott ki) Na igen a vörös... Maga az átok. Tudjuk jól a lila kiüti, azonban a kék pigment zölddé teszi. Megvettem ezt mert a 2es a lila pigmentet jelzi. Olcsó, könnyen hozzá lehet jutni és mit ad Isten működött is. Kaptam egy nagyon természetes szőke hajszínt kb 9est, szóval nem annyira platinumot mint a képen, de legalább nem sárga és vörös. Hamvasító sampon utána és csillagos 5. Pedig előtte, sosem vásároltam volna ilyen olcsó hajfestéket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 19.

Sunshinegirl

2020. július 29.

Én is a 9-1 árnyalatot használtam,már 2x is de megint újraveszem majd😃
Hamvas,nagyjából egységes lett a szín,a szőkésbarna töveimet szépen leszívja,nem szárít. Egész tartós,bár ha nem használok hamvasítót pár mosás után kezd sárgulni,de ez minden hamvas szőkénél így van. Én meg vagyok elégedve,ezért az árért pedig főleg. Majd meglátom, hosszú távon milyen lesz

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 29.

Én is a 9-1 árnyalatot használtam,már 2x is de megint újraveszem majd😃

Boroka20

2020. május 1.

Életemben először kényszerültem itthoni hajfestésre és a 9-1 hűvös bézsszőke árnyalatot próbáltam. Elsőre sikerült, el vagyok bűvölve a hajam színétől. Nagyon jó termék, azt hiszem, hogy kiváltja majd a fodrászos festést!:-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 1.

HDorina

2019. szeptember 7.

Kb. 3 éve a 295-ös árnyalatot vettem meg, ami a tiszta pasztellszőke volt. Otthon kezdtük el szőkíteni a hajamat, először csak óvatosan, majd kb. egy fél év múlva már ezzel a színnel (világos barna az eredeti színem). Szerencsémre szépen kiszőkült, nem volt baj vele, nem adott más színt. Utólag belegondolva nagyon szerencsés voltam és a hajamat sem tette tönkre.

A 765-ös árnyalatot (arany csokoládébarna) is megvettem, amikor már a szőkéből szerettem volna barna lenni. Először besötétedett a hajam, de fokozatosan visszaszőkült. A második festésnél már barna maradt, először sötét majd egy világosabb, közel az eredeti hajszínemhez színt kaptunk. Ezzel növesztettem le a festést és kaptam vissza a saját hajszínemet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

Odri

2019. július 7.

Azt hittem nem létezik rosszabb hajfesték annál a géles vacaknál, mint amit a múltkor már lepontoztam de sajnos létezik! Ez! Az ősz hajat nem fedte be, de a bőrömet levakarhatatlanul befogta, a középbarna árnyalat pedig koromfekete konkrétan. Ja, és szárít is eléggé. Mindez bőven elég a POCSÉK minősítéshez. Nullát adnék, de nem lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 7.

katalinmester13

2019. január 31.

A 800-as sötétbarnát vettem féláron. Tényleg sötétbarna, vörösesség nélkül. Az őszhajfedés is szinte teljesen működik. Csak a halántékom néhány szála állt ellen, mint eddig minden más barna hajfestéknek. Tetszik a színe, jól fed, olcsó. Kissé szárítja a hajat. Az előzőleg kipróbált festék ezért egy kicsit jobban tetszik. Az eddig próbált sötétbarna festékek közül ez a termék az ezüstérmes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 31.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Olea Europaea (Olive) Oil
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Propylene Glycol, Propylene Glycol, Sclerocarya Birrea Seed Oil
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Isopropyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Octyldodecanol, Oleic Acid, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Panthenol, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Carbonate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Sodium Laureth Sulfate, Oleic Acid, Potassium Stearate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Potassium Stearate, Etidronic Acid, Quaternium-87, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lauryl Glucoside
Illatanyagok: Octyldodecanol, Parfum/Fragrance, Isopropyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol
Parabének: Sodium Methylparaben
Tartósítószerek: Sodium Sulfite, Steartrimonium Chloride, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Stearyl és cetyl sulfate keveréke. Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.

Olajsav. Az olajsav egy zsírsav féle, melyet elsősorban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. A zsírsavak a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők. A zsírsavak és így az olajsav is különösen ajánlott összetevő a száraz bőrre.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

A nátrium-szulfát a nátrium kénsavval alkotott sója. Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használt.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

A methylparaben nátriumsója. Tartósítószer.

Glucoseból és kókuszolajból előállított kíméletes felületaktív anyag, tisztító. Erősen lúgos (pH 11.5-12.5), így legtöbbször citromsavval hozzák a termékek pH értékét a kívánt tartományba.