Skintegra

Ár:   8200 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Renapple, Módosítva: 2022. február 15.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Védőrétegerősítő-nyugtató hidratálókrém. Tápláló, intenzív hidratálókrém, ami segít egyensúlyba hozni a sérült, irritált vagy érzékeny bőrt, és erősíti a védőréteget.

• Háromféle keramiddal és a Centella (Cica) aktív komponenseivel táplálja, védi és nyugtatja a bőrt
  • Intenzíven hidratál és segíti a bőr vízmegtartását
  • Krémes állagú, de gyorsan és nyom nélkül beszívódik
  • Elsősorban normál/száraz bőrre vagy reaktív kombinált bőrre is
  • Segít csökkenteni az érzékenység jeleit és ellenállóbbá teszi a bőrt
  • Állatokon nem tesztelték
  • 100%-ban illat- és színezékmentes

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

AlizPeter

2024. január 1.

Up* Skintegrasok segítségével osszevalogattak nekem egy szuper kis rutint. Ezt a hidratalot este használom most nagyon tetszik barriernek szuper hidratáló hatása is jó illatmentes nem irritál, annyi hogy az én zsíros boromnek lehet egy picit sok mert egy két pici apró patti megjelenik utána ezért majd kipróbálom a Hyperdew krémet az is szimpi. És úgy vettem észre hogy minden kremjuk alá legjobb fújni valami tonikot vagy nedves bőrre felvinni mert akkor úgy nem pereg le. Én a Nectart fujom alá most és utánna ez a krém két pumpalas elég nekem arcra, nyakra és dekoltázsra. Szuper állaga van jól kenhető!

Kis mintam volt belőle 5ml és 4 alkalomra is elég volt kevés elég belőle szépen el lehet oszlatni szemkornyekre is kentem nem csípte a szemem nem volt irritáló hatása sőt nyugtatott enyhítette a piros pattikat. Állaga is tetszett illatmentes. A zsíros bőrömon szépen beszivodott. De persze azért estére kifenyesedik a bőröm amikor nappalra használtam ez nem a krém hibája nem is ez a dolga. És nem kukacosodott ami fontos!!! Hidratalasra, nyugtatasra, vedoreteg erősítésére megfelel. Betartsa amit ígér!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 1.

dragonfly88

2023. augusztus 18.

Tanakodtam, újravegyem-e, mert kicsit drágállom (bár igaz, vettem már drágább hidratálót is, ami sokkal kevésbé vált be), de szerintem nekem ez arcra / dekoltázsra a TÖKÉLETES hidratáló, amit akár reggel, akár este, télen-nyáron tudok használni. Nem sok, nem ragad, pihe-puha bőrt varázsol. Úgyhogy szerintem megéri az árát.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 18.

Livi555

2023. május 16.

A cerawe méltán híres kék hidratálóját váltottam le erre a krémre, és milyen jól tettem! Sokkal kellemesebb érzés a bőrön, nem érzem hogy rajtam van, pedig nem híg a krém,szépen beszívódik gyönyörű bőrfényt hagyva maga után, nagyon jól hidratál még télen is. Kiemelném, hogy mindennel jól együttműködik, nem morzsolódik. Az adagolója kifejezetten és praktikus ugyanis jól átható a fogyás.Csomagolása nagyon ízléses. Biztosan újraveszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. május 16.

gendur.berni

2022. december 13.

Nagyon jó kis hidratálókrém, már a másodikat használom belőle. Viszonylag hamar beszívódik és kellően hidratál. Kombinált a bőröm, de télen a fűtés miatt hajlamosabb kiszáradni. Ezzel a krémmel viszont szép, hidratált marad. Nyáron sem érzem soknak, nem volt kellemetlen, ragacsos a viselete. Lehet rá sminkelni is, bár nappalra általában csak hidratáló tonikot és fényvédőt használok, így olyan sokszor nem próbáltam ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 13.

Trixi

Korcsoport: >54
2022. október 27.

Nagyon ígéretes az összetevőlista, tele nyugtató és erősítő anyagokkal. Nem okozott sem irritációt, sem pattanásokat vagy mitesszereket. Lassan szívódik be, este szoktam alkalmazni, de még lefekvéskor, úgy 2-3 óra múlva is érzem a krémet az arcomon, így nagyjából mindennap párnahuzatot kell cserélnem. Reggel nem is próbálkozom vele. A felszíni hidratálása szerintem kevés, legalábbis hiányzik az az érzet, amikor bekrémezem az arcom, és érzem, ahogy nedvességgel töltődik fel. Ennek ellenére nem szárít, vagy nem gondolom gyenge krémnek, csak máshogy működik, a bőr erősítésével valószínűleg előbb-utóbb jobban meg fogja tartani a nedvességet. Hidratáló lotiont szoktam felkenni alá, így a felszíni hidratálás is megvan, de így még lassabb a felszívódása. Nem egy olyan krém, amit feldobok, jaj de jó, és már sminkelek is rá. Azt gondolom, hogy hosszútávon javulást fog hozni az érzékeny bőrömnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. október 27.

Tinkatinka

2022. március 23.

Mivel nincs még vélemény, így leírom az első használati élményt.
Száraz és hiper érzékeny, hisztis bőröm van, télies hónapokban a Skintegra Únáját használom, imádom, amit csinál a bőrömmel, de egy kicsit még nekem is sok, így nyári hónapokra a polcom hátuljába költözik. Mostani rendelésemnél szemet szúrt a skintegra cicája, azt ígéri gyorsabban szívódik fel, hát feltámadt bennem a remény, hogy esetleg megtalálom az igazi hidratálót a nyári hónapokra is.
Így első használatra úgy néz ki igen a válasz, jól hidratál, és az Únához képest hamar felszívódik, de ugyanaz a gazdag krémes érzetet adja, amiért az Únát is szeretem.
Ha valakinek nem olyan a bőre, mint az enyém, hogy bármilyen vizes/géles krémet/szérumot úgy cuppantja be, mintha nem is lett volna, akkor annak a Skintegra Cicája (és Únája) is sok lesz.
Továbbá az Únában azt is szerettem, hogy egy rettentő "okos" hidratáló, tetemes mennyiségű szérumot használok, és váltogatni is szeretem őket, de sosem veszett össze egyikkel sem, nem kukacosodott és a száraz bőröm ellenére sok nehéz hidratálótól alakultak ki kis pattanásaim, viszont az Úna mellett alig (csak azért nem írom, hogy soha, mert ilyet nem írunk).
Ezeket a Cicától is elvárom, szóval ha adódik valami, amiről ő tehet mindenképp update-elem a véleményem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 23.

Mivel nincs még vélemény, így leírom az első használati élményt.

Antioxidánsok: Madecassoside, Asiaticoside, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Arginine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Madecassoside, Colloidal Oatmeal
Hidratálók: Betaine, Pentylene Glycol, Glycerin, Colloidal Oatmeal, Arginine, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Ez egy emulgeátor. Természetes vegyületek (glicerin, kapronsav, kaprilsav, és borostyánkősav) természetes kötésekkel (észter) való összekapcsolásából keletkezett anyag. A CosIng szerint emmoillent, emulgeátor és bőrkondícionáló. Nagyon érzékeny bőrre való krémekben használják, éxtra kímélő emulgeátor.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Zabkása. A kozmetikumokban gyulladáscsökkentő, nyugtató összetevőként és hidratáló anyagként használt. A zabkásában lévő béta-glükán és keményítő védi a bőrt és hidratál, a fenoloknak és az E-vitaminnak pedig antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Ideális összetevő az érzékeny, száraz, rozaceás bőrre.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola levelének a kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek)  és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élénkítő hatása miatt.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Az ausztrál tasmán hegyi bors virágának és levelének a kivonata. Az összetevő a gyártó tesztjei szerint megakadályozza a bőrérzékenységet érzékelő TRPV1 receptor aktivitását, ezáltal azonnal enyhíti viszketést és az égő érzést, valamint csökkenti a bőrvörösség megjelenését (az UV sugárzás által kiváltottat is). Ezen túl antioxidáns hatással is bír, mely állítólag 3x nagyobb, mint az áfonyáé, valamint Rutin tartalma révén jó hatással van a töredezett, kitágult erekre és a szem alatti sötét karikákra.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

A mezei katáng szárából nyert antioxidáns hatású kivonat. Az összetevő gyártójának kutatásai szerint az összetevő hidratáló, védő és regeneráló hatással van a bőrre, valamint segít megerősíteni a bőr barrierjét.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Forrás: truth-in-aging, BFT