Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Stenders Cranberry Lip Butter
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Ajakápolók | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Stenders márkaboltok, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Christinel, Módosítva: 2016. november 17.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | Stenders márkaboltok, online | |
Kategória: | Ajakápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
100%-ban természetes összetevőkből készült áfonyás ajakbalzsam shea vajjal
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Oil
eo
,
Synthetic Beeswax
,
Hydrogenated Polyisobutene
eo
1
2
,
Decyl Isostearate
eo
,
Isostearyl Isostearate
eo
4
1
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Polyglyceryl-3 Ricinoleate
eu
,
Isoamyl Laurate
eo
,
Soybean Glycerides
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Unsaponifiables
,
Parfum / Fragrance
i
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
PCA Glyceryl Oleate
eo
,
Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Lecithin
eo I eu
,
Ascorbyl Palmitate
a I i I v I gy
2
0
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Oil
eo
0
0
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Glycerin
h
0
0
,
Water / Aqua
,
BHT
a I ta
,
Citric Acid
kh
krémajánló
Én a Coffee Cream változatot használom. Az INCI teljesen megegyezik, csak Coffea Arabica (Coffee) Seed Oil van benne Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract helyett.
Rengeteg ajakápolót kipróbáltam a Labellóktól a Nuxe-ig, mégis csak ez az ami működik nálam.
Hosszú órákon át hidratál, színtelen, az illata nem túl intenzív, így nem unom meg és nagyon sokáig elég a 7g-os kiszerelés.
Update: 2016. nov.
Most szerettem volna újravenni, de a honlapon már nem látom egyik ilyen kis tégelyes kiszerelést sem :(


Ajándékba kaptam. Az illata nagyon kellemes, az állaga egész puha, könnyen olvad, sokkal hígabb, mint a Paula's choice tégelyes Lip & Body Treatment-je. Ami a hatását illeti, hidratál ugyan, de kevésbé, mint a Paulás verzió. És úgy érzem, van egy kis íze, ami elég mű, úgyhogy azt nem igazán szeretem, de ettől még egy elég jó kis ajakápoló. Főleg, ha valaki szereti a szájfény-hatású ápolókat. Ezzel ugyanis tényleg szép, csillogó ajkakat lehet kreálni. :)
Nekem a Paulás jobban bejön ápolóként, ha pedig még fényt is szeretnék, akkor a Clarins színezett ápolómat használom, de ettől függetlenül el fog fogyni ez is, mert nem rossz termék. :)



Ajándékba kaptam. Az illata nagyon kellemes, az állaga egész puha, könnyen olvad, sokkal hígabb, mint a Paula's choice tégelyes Lip & Body Treatment-je. Ami a hatását illeti, hidratál ugyan, de kevésbé, mint a Paulás verzió. És úgy érzem, van egy kis íze, ami elég mű, úgyhogy azt nem igazán szeretem, de ettől még egy elég jó kis ajakápoló. Főleg, ha valaki szereti a szájfény-hatású ápolókat. Ezzel ugyanis tényleg szép, csillogó ajkakat lehet kreálni. :)
Nekem a Paulás jobban bejön ápolóként, ha pedig még fényt is szeretnék, akkor a Clarins színezett ápolómat használom, de ettől függetlenül el fog fogyni ez is, mert nem rossz termék. :)


Több órán át tart a hatása. A legjobb ajakápoló, amit eddig használtam!



Több órán át tart a hatása. A legjobb ajakápoló, amit eddig használtam!


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, BHTGyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Oil, Hydrogenated Polyisobutene, Decyl Isostearate, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Glyceryl Caprylate, PCA Glyceryl Oleate, Caprylic / Capric Triglyceride, Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Glyceryl Caprylate, Lecithin
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Ascorbyl Palmitate
Tartósítószerek: BHT
Összetevők megmagyarázva
A méhviasz szintetikus alternatívája mely zsírsavak és alkohol észterek keverékéből áll. Leginkább a kozmetikumok megfelelő állagáért (krémesség, kenhetőség) felel és a kozmetikai tulajdonságai szinte teljesen megegyeznek a természetes méhviaszéval. Bár az összetevőt jellemzően a cruelty-free és/vagy vegán alternatívájaként tartják számon a méhviasznak (és jellemzően így is van), az összetevő lehet nem vegán is, mivel több gyártó a szintetikus méhviaszában zsírsavként lanolint vagy épp természetes méhviaszt is alkalmaz.
Mesterséges bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló szer. Sűrűség szabályozó funkciója is van.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Glicerinből, cukorból és zsírsavból előállított természetes emulgeálószer, mely lehetővé teszi a víz és az olaj rész egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
A tözegáfonya gyümölcsének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint asztringens vagyis összehúzó hatással van a bőrre. Paula Begon szerint kiváló természetes antioxidáns összetevő és gyulladáscsökkentő.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
A C-vitamin egy zsírban oldódó formája, melyben a tiszta C-vitamint (Ascorbic Acid) palmitinsavval kombinálják. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.
A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak). Rendkívül jó hatással van a száraz bőrre.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: 25-34
Én a Coffee Cream változatot használom. Az INCI teljesen megegyezik, csak Coffea Arabica (Coffee) Seed Oil van benne Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract helyett.
Rengeteg ajakápolót kipróbáltam a Labellóktól a Nuxe-ig, mégis csak ez az ami működik nálam.
Hosszú órákon át hidratál, színtelen, az illata nem túl intenzív, így nem unom meg és nagyon sokáig elég a 7g-os kiszerelés.
Update: 2016. nov.
Most szerettem volna újravenni, de a honlapon már nem látom egyik ilyen kis tégelyes kiszerelést sem :(