Kövess minket Instagramon is! :)


Thefaceshop Lovely Me:Ex Mini Pet Perfume Hand Cream
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Kézkrémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: vendi, Módosítva: 2014. december 3.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Kézkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
4 különböző illattal és figurával.
Kiszerelés: 30 ml
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Dipropylene Glycol
i
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Cyclomethicone
eo I h I szil
0
0
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Dicaprylyl Carbonate
eo
,
Isopropyl Myristate
eo I i
5
3
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Mangifera Indica (Mango) Seed Butter
,
Jasminum Officinale Flower/Leaf Extract
h
,
Syringa Vulgaris (Lilac) Extract
,
Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
a I eo
,
Triceteareth-4 Phosphate
ti I eu
,
Glycol Stearate
ti I eo I eu
,
PEG-2 Stearate
eu
,
Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
,
Isohexadecane
eo
,
Polysorbate-80
ti I eu
0
0
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Disodium EDTA
,
Methylparaben
ta I par
0
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Parfum / Fragrance
i
,
Benzyl Benzoate
i
,
Citronellol
i
,
Geraniol
i
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Hydroxycitronellal
i
,
Isoeugenol
i
,
Limonene
i
krémajánló
Ma jött meg a 03-as számú rózsaszín cicám! A tartalom sima átlagos krém, de természetesen nem emiatt vettem meg. :)
Szigorúan a krémet nézve azért veszthetne még csillagot. Az összetevők nem túl barátiak. Az illat felejthető és nem is túl jó. Felkenve bevonatot hagy a bőrön és az érzékenyebb részeken picit irritál is. De ez nem törte le a kedvemet, egyébként is ilyesmire számítottam. A cél a dobozka volt, amit majd után lehet tölteni.... :)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel OilHidratálók: Glycerin, Cyclomethicone, Jasminum Officinale Flower/Leaf Extract, Butylene Glycol
Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic / Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Isopropyl Myristate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Glycol Stearate, Glyceryl Stearate, Isohexadecane
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Triceteareth-4 Phosphate, Glycol Stearate, PEG-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Szilikonok: Cyclomethicone, Dimethicone
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Triceteareth-4 Phosphate, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Isopropyl Myristate, Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene
Parabének: Methylparaben
Tartósítószerek: Methylparaben, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Az egyik leggyakrabban használt szilikon. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone un. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Gyorsan elpárolog. Bőrápoló és hajápoló termékekben egyaránt használt. Részletesebb információ itt.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító összetevő (emollient). Segíti a többi összetevő beszívódását a bőrbe. Könnyű a bőrön elkenni, és selymes, nem zsíros utóérzetet hagy. Könnyen kenhető tulajdonsága miatt gyakran használják fényvédőkben, hogy javítson a nehezebben kenhető fényvédő összetevők (pl. ethylhexyl methoxycinnamate) használhatóságán.
Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emollient), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít. További információ a truthinagingen.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Mangó magjából kivont vaj, mely e szerint a cikk szerint összetevőiben, zsírsav tartalmában, állagában és ízében is meglehetősen hasonló a kakóvajhoz. Elég kevés információ van a mangóvajról, de a Skin Deep szerint elzáró es bőrjavító összetevő. A Lush honlapja szerint a mangóvaj értékes ásványi anyagok és vitaminok forrása és a mangó leve magas enzim tartalma révén kiváló tisztító, fényt adó és dúsító összetevő a hajnak.
A közönséges orgona kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, tonizáló hatású összetevő.
Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak. A benne lévő omega-6 és omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában. További info itt.
Emulgeálószer és felületaktív anyag.
Emollientként, emulgeálószerként, felüleletaktív anyagként és átlátszatlanná tevő segédanyagként használt összetevő.
Emulgeálószer és átlátszatlanná tevő segédanyag.
Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint sűrűségszabályozóként, emulzióstabilizálóként használt segédanyag, valamint csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét.
Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emollient) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.
A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant). Az élelmiszeriparban is használt 0,5%-nál kisebb koncentrációban.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Benzyl alkohol és benzoesav észtere, melyet illatanyagként, oldószerként és gombaellenes stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Potenciális bőrirritáló.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Színtelen, illékony olaj, mely többek között a lime, citrom és narancs illóolajában található meg. Erős, édes illata van. Illatanyagként használt a kozmetikumokban.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység
Korcsoport: 25-34
Ma jött meg a 03-as számú rózsaszín cicám! A tartalom sima átlagos krém, de természetesen nem emiatt vettem meg. :)
Szigorúan a krémet nézve azért veszthetne még csillagot. Az összetevők nem túl barátiak. Az illat felejthető és nem is túl jó. Felkenve bevonatot hagy a bőrön és az érzékenyebb részeken picit irritál is. De ez nem törte le a kedvemet, egyébként is ilyesmire számítottam. A cél a dobozka volt, amit majd után lehet tölteni.... :)