Kövess minket Instagramon is! :)


von Lupin High Active Skin Care
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Száraz, Normál | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bangita, Módosítva: 2021. február 15.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Száraz, Normál | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
"Igényes, érett, ráncos, rugalmatlanná vált bőrre kialakított öregedésgátló arckrém, mely segíti a mélyebb ráncok lágyítását is. A mexikói jamgyökér kivonatában található növényi hormonok pozitívan befolyásolják az öregedési folyamatot és a bőr rugalmasságát. Az innovatív, mélyen a bőrbe hatoló behatoló ITS-Myocalm peptidszállító rendszer kisimítja az expressziós vonalakat. A technológia hatását kiegészíti és erősíti a biomimetikus konopeptidek relaxáló hatása. A liposzómásan kapszulázott alma őssejt kivonat támogatja a sejtek regenerálódását és javítja a bőr szerkezetét, serkenti a regenerációs folyamatokat és csökkenti a bőr öregedésének jeleit, egyenletesebb és simább textúrát eredményezve. A szőlőmagolaj megakadályozza a kornifikációt és helyreállítja bőr felső rétegeinek rugalmasságát. A capuaçu vaj megerősíti a természetes bőrgátat, nyugtatja a bőrt és halványítja a bőrpírt. Az orgona kivonat védi a bőrt az UV, az infravörös és a kék fénytől, megelőzi az öregségi foltok kialakulását, a bőr kiszáradását és a korai ráncosodást."
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Rosa Damascena (Rose) Flower Water
,
Coco-Caprylate/Caprate
eo
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Coco-Caprylate
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Methylpropanediol
,
Helianthus Annuus Hybrid Oil
eo
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
a I eo
,
Buddleja Officinalis Flower Extract
f
,
Dicaprylyl Ether
eo
,
Theobroma Grandiflorum (Theobroma) Seed Butter
,
Cetearyl Glucoside
ti I eu
,
Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Dioscorea Villosa (Wild Yam) Root Extract
,
Lecithin
eo I eu
,
Palmitoyl Hexapeptide-52
pep
,
S-Mu-Conotoxin Cniiic Acetate
,
Palmitoyl Hexapeptide-12
pep
,
Distarch Phosphate
,
Sodium Cetearyl Sulfate
ti
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Ethylhexylglycerin
,
Sodium Lactate
h
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Lactic Acid
h I kh
,
Citric Acid
kh
,
Lactic Acid/Glycolic Acid Copolymer
,
Polyvinyl Alcohol
,
Phenoxyethanol
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Sodium Benzoate
ta
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, TocopherolHidratálók: Glycerin, Sodium Lactate, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid
Peptidek: Palmitoyl Hexapeptide-52, Palmitoyl Hexapeptide-12
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate, Helianthus Annuus Hybrid Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Lecithin, Glyceryl Caprylate, Glycine Soja (Soybean) Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Lecithin, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum
Fényvédők: Buddleja Officinalis Flower Extract
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Sodium Cetearyl Sulfate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Damaszkuszi rózsavíz. A CosIng szerint kozmetikumokban illatanyagnak, bőrkondícionálónak és a bőrnyugtatónak használják, de ezen kívül a legtöbb forrás szerint tulajdonítanak neki még bőrfeszesítő, ránctalanító tonizáló hatást is.
Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett, tehát "natur"-nak mondható emoillent és bőrápoló kozmetikai összetevő. Noha az alapanyagai természetes anyagok, amiket széles körben kipróbáltak és alkalmaztak már, magáról a coco-caprylate/caprate vegyületről kevés hozzáférhető információ található (hiszen csak az utóbbi időben kezdték használni a kozmetikában).
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Oldószer. Segédanyag, mely segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását
A Helianthus Annuus Hybrid Oil egy hibrid napraforgó-törzs magjaiból származik. Túlnyomóan olajsavat tartalmaz, ez különbözteti meg a hagyományos napraforgó olajtól.
Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emollient olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.
Bőrpuhító (emollient), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.
Cetearyl alkohol és glucose keveréke, amit emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak. Természetes emulgeálószer, melyet kókuszból és kukoricából állítanak elő és gyakran használják természetes kozmetikumokban.
A svájci alma őssejtjének kivonata. A svájci alma egy ritka, elég savanyú és ízetlen, kihalófélben levő fajta, mely hosszú ideig képes elállni. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Bár az őssejt szó jól hangzik, és sokan autómatikusan anti-aging tulajdonságokat asszociálnak hozzá, nem tudunk semmilyen tudományos alátámasztásról, hogy ez valóban működne. A TrughInAging cikke szerint ez alapvetően egy marketing összetevő, és a Beauty Brains kozmetikai vegyészei is remek cikket írtak arról, hogy az őssejt a kozmetikumokban miért nem működik és működhet.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Korábbi nevén Palmitoyl Oligopeptide.
Keményítő féle. Kozmetikumokban összecsomósodást megakadályozó, emluzió stabilizáló, a kozmetikumokat homogénen megtartó segédanyagként használják.
Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő. Paula Begoun szerint igen kíméletes és egyben hatékony összetevő.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Vízben oldódó mesterséges polimer, amit a kozmetikumokban felületi hártyaképző anyagként használnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.