Zelka Szappanmanufaktúra

Ár:   2390 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Vedd meg online a Szappanmanufaktura.hu-n 2390 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Tettix, az összetevőket feltöltötte: Nessy, Módosítva: 2015. március 30.

Kategória:   Hidratáló krémek
Vedd meg online: Szappanmanufaktura.hu, 2390 Ft

A Zelka Körömvirágos natúr arckrém E-vitaminnal titka a speciálisan a száraz-érzékeny bőrre kifejlesztett növényi hatóanyag kombináció.  Az arckrémben lévő körömvirág kivonat gyulladáscsökkentő hatású, a shea vaj, a szőlőmagolaj, a ligetszépe olaj pedig gazdagon táplálják a bőrt.  A Zelka Körömvirágos natúr arckrém E-vitaminnal válogatott összetevőinek köszönhetően csökkenti a bőrpírt. Az Aloe vera kivonat, a növényi glicerin és a shea vaj hidratáló hatású.

Ár: 2390 Ft , Eladó: Szappanmanufaktura.hu
Fizetés: utánvétel, készpénz, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat, személyes átvétel, pick-pack-pont
vebu

2019. május 23.

Három hete, nekem nagyon bejön egyenlőre. Rosaceás bőröm van, és az utóbbi időben különböző kozmetikumoktól nagyon bedurrant, folyamatosan piros arccal keltem-feküdtem. Most már tudatosan igyekszem érzékeny bőrre való kencéket választani, ennek a krémnek pedig az összetevői és az ára is szuperek!
Érezhetően és láthatóan szebb a bőröm mióta ezt kenem magamra lefekvés előtt, reggel nem ébredek kipirosodással, pedig én is próbáltam már sok kencét korábban, sok pénzért... tényleg ajánlom mindenkinek akinek szüksége van natúrabb, érzékenyebb bőrre való kozmetikumokra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 23.

spari193

2019. május 7.

Nekem roseceas, száraz bőröm van és ezer ve nem találtam semmit ami jól hidratálni. Szeretem, gyorsan beszívódik és kellemes érzetet ad, az első krém ami megállítja a kozmetikus utáni hámlást is :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 7.

Fufina

2019. április 23.

Lassan egy éve ezt használom, és szerintem egy csodálatos kis krém, gyönyörű összetevőkkel, jó áron. :)
A bőrőm inkább a száraz kategóriába esik, de szuperül táplálja, simítja, regenerálja az arcbőrőmet, télen is (nyáron picit soknak éreztem néha, de nekem kell ez a nehezebb krém érzés, a gél állagú krémekkel sose tudtam igazán megbarátkozni). Imádom a natúr, nem tolakodó illatát is, állagát is, pihe-puha lesz tőle a pofim, tényleg nem tudok róla rosszat mondani! :) Annyi, de annyi jóval drágább arckrémet próbáltam már, meg mainstream-ebb fajtákat is, de nálam ez a befutó, remélem így is marad. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 23.

AnettLucia

2019. április 10.

Esküszöm, egy csoda! A dm polcain a létező összes krémet végig néztem, de egyik sem volt olyan ami gyulladáscsökkentő és hidratáló is lett volna egyszerre. Ezt a krémet utolsóként láttam meg és az ára miatt nem vártam, hogy egy csodaszer legyen, de az! Soha semmi nem húzta le ilyen gyorsan a pattanásaimat és emellett nem szárítja ki a bőröm, puha és hidratált marad. Biztosan újra veszem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 10.

vkata96

2019. április 4.

Alapvetően egyáltalán nincs száraz bőröm, sőt. A bőrhibák miatt azonban az emúlt időszakban nagyon sok szárító hatású, és legkevésbé sem természetes terméket használtam, és már feladtam, hogy eltűnjenek a pattik, többet ártottam, mint használtam, ezért úgy gondoltam, inkább kipróbálok egy száraz bőrre való natúr krémet, hátha rendbe hozza kicsit a megviselt arcomat, és meglátjuk, okoz-e problémát. Nagy meglepetésemre egyáltalán nem lett tőle rosszabb a helyzet, sőt, talán halványultak is picit a hegek, eltűnt a húzódás, és a hámló foltok. Persze ugyanúgy kijön néha 1-1 patti, és a mitesszereim továbbra is katasztrofálisak, de ezen a téren nem vártam javulást. Csak éjszakára használom, nappalra azért sok lenne, illetve nem akarom túlzásba vinni, nehogy mégiscsak zsírosítson. Az illata szerintem nagyon kellemes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 4.

Csillszemillo

2019. február 27.

Hosszú olvasgatás és tájékozódás után vettem meg ezt a krémet, az orrom körül kipirosodásra hajlamos bőrre, nagy reményekkel, de óriási csalódást okozott. Nem bírom elviselni az arcomon, csak a könnyű, vizes krémeket. Sajnos ez nem tartozik közéjük. 3 nap próbáltam, de egyrészt maradt egy száraz, húzódó érzésem, ugyanakkor kellemetlenül ragacsos és a bőrömnek fullasztó érzés. Kinlódtam vele 3 napot, de sajnos ez számomra elviselhetetlen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 27.

Vivien24

2019. február 8.

Kicsit tartottam tőle, amikor megtudtam, hogy a Helia D gyártja mert a krémjeik állaga számomra elég nehéz, zsíros hatást keltett, így meglepődtem amikor először használtam, az illata nagyon kellemes és az állaga nagyszerű. Még adtam hozzá argánolajat, alapnak tökéletes volt. Újravenném.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 8.

Villango

2019. január 28.

UP: hónapokkal később megint felmerült az SOS kell vmi hidratáló krém, de most alapnak szeretném használni, keverek bele jó kis hatóanyagokat, mert az nincs benne, én meg már nem akarok olyat arcra kenni amiben nincsenek ütős öregedésgátló cuccok.
Sztem megfelel a célnak majd, önmagában nagyon kis semmiség, max 30 alatt tudom elképzelni.

Hirtelen fogyott el a koreai hidratálóm, nekem pedig SOS kellett egy, így nem nagy kedvvel, de bementem a DM-be valamiért.
Tök egyszerű dologra használom, előkészítem a bőrt vele a 23%-os C vitamin szérumhoz, és heti 1szer a retinolos szérumomhoz.
De attól még van 3 dolog ami egy hidratálónál nekem alap:
1. ne legyen benne denat.szesz
2. a glicerin ne legyen az első 3 helyen, csak hátrébb
3. ne legyen benne 3-as vagy attól nagyobb komedogén indexű összetevő

Eléggé leszűköl a kör ezek után :) én meg állok a polc előtt kezembe a mobillal, megnyitva a krémmánia oldala és lesem az INCI-t.
Ő volt az egyetlen a DM-ben ami megfelelt a kritériumoknak, így jött haza.
A feladatát tökéletesen ellátja, elég gazdag de mégis könnyen kenhető krém. Könnyen felszívódik és tipik natur illata van, az is tetszik.
Szerintem ez egy nagyon jó hidratáló krém. Megmaradhat akár a profi rutinom részeként is, annyira jó, ár érték arányban meg egyenesen nevetséges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 28.

De attól még van 3 dolog ami egy hidratálónál nekem alap:
1. ne legyen benne denat.szesz
2. a glicerin ne legyen az első 3 helyen, csak hátrébb
3. ne legyen benne 3-as vagy attól nagyobb komedogén indexű összetevő

Ő volt az egyetlen a DM-ben ami megfelelt a kritériumoknak, így jött haza.

tonic

2019. január 20.

Az itteni sok jó vélemény hatására vettem néhány hete. Szeretem,finom puha,hidratált bőrképet ad,érzem,hogy hidratál,táplál,normálisak az összetevői. Aránylag hamar beszívódik,nem ragad,bár én éjszakára használom,ahol az sem zavarna alvás alatt. Valójában körömvirágosat kerestem,és örülök,hogy ezt megtaláltam,mert eddig bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 20.

Rommie77

2018. december 27.

Nagyon jó. Megkockáztatom, hogy a legjobb arckrém a boltokban, ha összevetem az árát, az INCI-jét és a hatását.
Nekem problémás az arcbőröm abból a szempontból, hogy egyszerre zsíros ÉS vízhiányos, tehát alaposan meg kell gondolnom, mielőtt bármi hulladékot rákennék - akkor inkább nem kenek rá semmit, mert vagy kipattogzom tőle, vagy még jobban kiszárít. Ez a krém szerencsére egyiket sem teszi. Mondjuk elsősorban az orrfújástól kipirosodott orromra-számra kenem, és tökéletesen rendbetesz, de most télen az orcáim is szárazabbak, így oda is megy egy pici.

Ami még plusz, hogy nagyon sűrű, egy mogyorónyi adaggal fehérre vakolhatnám a fejemet, emiatt sokáig elég lesz. Tényleg csak egy picike kell belőle, és akkor gyorsan beszívódik.

Egyszer-kétszer kézkrémnek is használtam, arra is tökéletes amúgy.

Az illata nekem kicsit nosztalgikus, ilyen szolid gyógynövényes-natúr illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 27.

Egyszer-kétszer kézkrémnek is használtam, arra is tökéletes amúgy.

Az illata nekem kicsit nosztalgikus, ilyen szolid gyógynövényes-natúr illat.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Egy bazsalikum féle kivonata. Jellegzetes illata gazdag illóolaj tartalmának tulajdonítható. Az EWG a növényt bőrkondícionáló összetevőnek és illatanyagnak kategorizálja.

máriatövis termésének kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.