Zelka Szappanmanufaktúra

Ár:   1890 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Vedd meg online a Szappanmanufaktura.hu-n 1890 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Tettix, az összetevőket feltöltötte: Nessy, Módosítva: 2019. június 24.

Kategória:   Hidratáló krémek
Vedd meg online: Szappanmanufaktura.hu, 1890 Ft

A Zelka Körömvirágos natúr arckrém E-vitaminnal titka a speciálisan a száraz-érzékeny bőrre kifejlesztett növényi hatóanyag kombináció.  Az arckrémben lévő körömvirág kivonat gyulladáscsökkentő hatású, a shea vaj, a szőlőmagolaj, a ligetszépe olaj pedig gazdagon táplálják a bőrt.  A Zelka Körömvirágos natúr arckrém E-vitaminnal válogatott összetevőinek köszönhetően csökkenti a bőrpírt. Az Aloe vera kivonat, a növényi glicerin és a shea vaj hidratáló hatású.

Ár: 1890 Ft , Eladó: Szappanmanufaktura.hu
Fizetés: utánvétel, készpénz, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat, személyes átvétel, pick-pack-pont

marnella

2020. május 22.

Nagyon szerettem volna szeretni, mert olcsóbb mint azok a termékek, amiket a rozaceás bőrömnek jók és könnyebben hozzáférhető is lenne, de sajnos ez nekem nem vált be. Egy testesebb krémet kerestem, mert nagyon száraz a homlokom, jó is lenne, de gyulladt pattanásokat és heves pirosságot okozott már aznap, amikor felkentem. Egy másik krém húzta le a gyulladást. Sajnálom, mert amúgy meg kevés is elég lenne belőle és így biztos sokáig tartana, de van benne valami, amit nagyon nem tolerál az arcom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 22.

vador

2020. március 15.

Érzetre nehéz, nehezen szívódik be, mégis érzem, hogy húzódik alatta a bőröm. A fene érti, mondanám, de nem, mert nagyon is értem, ez krém a zsírhiányos és nem a vízhiányos szárazságot enyhíti, ami valakinek biztos jó, de én nem az a valaki vagyok. A lepontozás fő oka viszont nem ez, hanem az, hogy felkenéskor égő, csipkedő érzést tapasztalok, meg némi kipirosodást, ami egy érzékeny bőrre szóló krémnél elég gáz.
Sajnálom, örültem volna, ha találok egy jó hidratálókrémet, amit nem a világ másik feléről kell rendelni, sőt mi több, magyar termék, de most ez nem jött össze.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 15.

Candy21

2020. március 15.

Nagyon szeretem könnyed kis arckrém ami remekül hidratál nagyon gyorsan beszívódik nem hagy maga után ragacsos érzetet. Az illata eleinte nem tetszett de mára már megszerettem biztos, hogy újra fogom venni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 15.

kiscsillag248

2020. február 23.

Erős fémallergiás vagyok, így sok natúr terméket kipróbáltam, ez az egyetlen, amitől hosszú távon sem lesznek kiütéseim, az eléggé száraz bőrömet tökéletesen hidratálja még a téli időszakban is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 23.

demoiselle

2020. január 29.

Borzasztó nehéz krém még éjszakára is, az illatával különösebben nincs bajom, és az INCI-je is szép, de nem tudom sajnos elviselni az arcomon :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 29.

jozzika1

2020. január 8.

Abszolút nem vált be. Nehéz arckrém, akár egy teavaj :) Nem szívódott fel rendesen, pedig kevés kell belöle. Megvettem helyette az Estée Lauder DayWear hidratálóját. Néha szeretnék spórolni és megveszek az itteni pozitív kommentek alapján egy olcsóbbat, de ez a taktika most nem jött be sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 8.

MBR

2019. november 25.

Évek óta használom és egyik legjobb hodratálóm volt. Most ismét kifogyott és szerintem valamit változtattak rajta. Sokkal nehezebb lett, nehezen szívódik, nem lehet rá alapozót tenni, mert jön le az egész. Sajnálom, hogy így elrontották ezt a jó kis krémet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 25.

Gyalogkakukk

2019. november 21.

Az eddigi legjobb krémem! Természetesen csodát ez sem művel. De maximálisan megérdemli az 5 csillagot. Ár-érték arányban valóban verhetetlen, ahogy ezt már előttem mások is megírták.
Mit is tud pontosan: egész jó összetevők, a gyógynövényes illat nem túl erős és hamar el is illan. Viszonylag gyorsan becuppantja a bőr, nem hagy zsíros érzetet és nem is szárít. Nem hámlok sehol. Pattanást, egyéb gyulladásokat nem okoz. Ami számomra a legszuperebb benne, hogy rendbe hozta a szemem körüli ekcémás foltokat (ehhez nagy valószínűséggel az is hozzájárul, hogy mostanában nem használok szemsminket, azaz szemhéjpúdert és spirált sem).
Mintha a szem alatti sötét foltok se lennének olyan erőteljesek. Itt kérdezném meg tőletek, hogy amikor egy krémre ráírják, hogy szem körüli használata nem ajánlott, azt csak azért tanácsolják, nehogy belekenjük és irritációt okozzon, vagy esetleg más okból merül fel ez a figyelmeztetés?
Összességében nagyon elégedett vagyok a kencével. Főleg azért, mert nagyon érzékeny a bőröm (rozacea, tág pórusok, stb.), és rengeteg terméket próbáltam már. A sokkal drágább márkás kenceficék se tudnak többet.

Update: Valamit megváltoztathattak benne, mert az újravásárolt krém már nem teljesen olyan, mint első alkalommal. Kifényesedik tőle a bőröm és van egy fura, húzódó, kissé csipkedős, égő érzés felkenés után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 21.

Floree

2019. augusztus 16.

2019.08.09.: Az elfogyott éjszakai arckrémem helyett kerestem valamit...kétségeim vannak. Első használat után rendre kijött néhány pattanás az arcomon (valószínűleg mert amúgy is zsíros az arcom és ez számomra elég nehéz állagú krém). Próbáltam aloe vera géllel orvosolni, félsiker...lehet ezt a krémet majd eltartalékolom a hidegebb időkre, addig meg elkenegetem a szárazabb részekre (orca, könyök, lábszár). Egyébként az illata jó.

2019.08.16.: Mivel jó pénzért megvettem, nem szeretném, hogy hónapokig álljon a fürdőszobában. Így kipróbáltam azt, hogy bemasszírozom az arcbőrömbe a krémet. Voilá, és nem pattogzom ki tőle! :D Így már el tudom használni, de újravenni nem hiszem hogy fogom, pedig tetszik az illata nagyon (odavagyok a gyógynövényes illatokért...).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 16.

hahota

2019. július 18.

Update: 1 év elteltével még mindig hozza nekem a maximumot. Próbálkozom különböző krémekkel, főleg anti-aging kategóriában, de mind - amiket próbáltam - valamennyire érzékenyíti a bőrömet, így marad ez a krém éjszakára, mert amit napközben kicsit irritál a másik (halvány kipirosodás, kis kiütések), azt ez a krém továbbra is gyönyörűen rendbe hozza reggelre... Marad az 5 csillag!

Kerestem egy natúr arckrémet a rozáceás bőrömre és mondhatom, bevált. Éjszakára használom, nagyon szépen leviszi a pirosságot, és a kiütéseket is eltünteti reggelre. Kellemes az állaga is, jól beszívódik. Nekem ötös. Külön öröm, hogy magyar termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 18.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Egy bazsalikum féle kivonata. Jellegzetes illata gazdag illóolaj tartalmának tulajdonítható. Az EWG a növényt bőrkondícionáló összetevőnek és illatanyagnak kategorizálja.

máriatövis termésének kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.