KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   15 000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2010. szeptember 16.

Ár:   15 000 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Butylene Glycol h 1 0Glycerin h 0 0Sucrose h Isostearyl Palmitate eo PEG-100 Stearate ti 0 0Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Polygonum Cuspidatum Root Extract a Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Cetearyl Glucoside ti I eu Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf ExtractAspalathus Linearis (Rooibos) Leaf Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Ascophyllum Nodosum Extract Asparagopsis Armata Extract Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract aYeast Extract a Algae Extract eo I h Caffeine Sodium Lauroyl Oat Amino Acids ti Hydrogenated Lecithin eu Polyethylene Glyceryl Stearate eo I euSalicylic Acid kh I gy Sorbitol h 1 1Methyl Glucose Sesquistearate eo I eu Cholesterol eo I eu 0 0Linoleic Acid eo Acetyl Carnitine Hcl Glycine Inulin Tromethamine Decarboxy Carnosine HCL Phytosphingosine Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Tocopheryl Acetate a I v 0 0Bisabolol gy Squalane eo 1 0HDI/ Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer Behenyl Alcohol eo I al Carbomer Silica Disodium EDTA Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta CI 42090 sz Yellow 5 Lake / CI 19140 sz Chromium Hydroxide Green / CI 77289 sz Titanium Dioxide / CI 77891 sz Mica

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

AKiss

2017. augusztus 18.

Nekem nem rosaceám volt, de voltak piros területeim, azokon segített. Remek hidratáló és nem érzem fojtogatva a bőrömet, hanem "lélegzik". Csak a piros területeke használtam: szemöldök között, orcákon, állon. Már nincs ilyen problémám, de hidratálónak inkább ezt használom el, amíg van belőle. Törzsvásárlói alkalmanként 10+10% akcióban olcsóbb, de igaz, még így is húzós... viszont jó krém.

AKiss
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

okinerezi

2016. szeptember 5.

A pirosságomon egyáltalán nem segített pedig rendszeresen használtam reggel és este is. Hidratálónak elmegy, de ennyi pénzért azért többet vártam.

okinerezi
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. szeptember 5.

Redpanda

2015. március 10.

Megszámolni sem tudnám, hány tégellyel használtam már el ebből a krémből. Most éppen kifogyott kb. fél éve, mással próbálkozom, és látom is a különbéget. Előtte kb 4-5 évig használtam folyamatosan. Más Clinique redness terméket nem használtam mellé, mert nem olyan súlyos a rozaceám, és hát nem olcsó termékek. Ezt a krémet viszont biztosan újra veszem majd, mert a fél év alatt, amióta nem használom, látom, hogy újra pirosabb a bőröm, és érzékenyebben reagál mindenre. Én éjszakára használtam egyébként, mert nincs benne fényvédő. Egy könnyű hidratáló krém, aminek nem alapvető célja a ráncmegelőzés, tehát érdemes mellé szérumokat, egyéb kiegészítő termékeket használni.

Redpanda
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 10.

thirdgeneration

2015. február 16.

Elég sokáig használtam ezt a hidratálót.
Bár a pirosságomon nem segített, nem is okozott különösebb galibát. Szépen beszívódott, nem volt nehéz és nem okozott irritációt. Lehet, hogy mostanában újra veszem majd, mert sajnos továbbra sem találtam meg az érzékeny, kipirosodásra (piros foltok), száraz arcomra a megfelelő hidratálót.

thirdgeneration
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 16.

Elég sokáig használtam ezt a hidratálót.

Kandi

2015. február 1.

Semmit nem segitett a rozaceamon, a zsiros, kevert boromnek pedig borzasztoan nehez.

Kandi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 1.

adrianmole

2015. január 17.

Karácsonyra kaptam, nekem eddig bevált. Kellően hidratál és nem zsírosítja a bőrömet, nagyon elégedett vagyok vele. Mivel ajándék volt, az árát meg sem mertem nézni ...

adrianmole
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 17.

CKNYL

2015. január 14.

Nekem nagyon bejon ez a krem, szeretem.
Az allaga szuper kremes, nyugtat es jol hidratal. Tobbszor ujra vettem mar.

CKNYL
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 14.

Nekem nagyon bejon ez a krem, szeretem.
Az allaga szuper kremes, nyugtat es jol hidratal. Tobbszor ujra vettem mar.

Visine

2014. december 7.

Kicsit hűsítő krém, de ennyi. Talán normál bőrre elég hidratálónak, de száraz bőrtípusra semmiképpen nem ajánlanám. A pirosságot csupán a zöld szín enyhíti, de pl. gyulladáscsökkentő hatása nincs. Jah, és nagyon drága.

Visine
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 7.

Adrienn1029

2014. október 29.

Állagra nekem túl vizes, nem volt elég tápláló, és a pirosságon sem segített.

Adrienn1029
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 29.

Állagra nekem túl vizes, nem volt elég tápláló, és a pirosságon sem segített.

madaras

2014. május 29.

Gondoltam ebből a termékcsaládból is kipróbálom ezt a fajta krémet,mivel sok clinique terméket használok. Nagy reményekkel vettem meg,mentem haza. Persze kerekedtek a szemeim az ára miatt. Na-mondom magamnak -elég lesz a krém- nem fog piroslani a képem. Most jön a de----------------- Mikor felkentem,nemhogy a meglévő pirosságot csökkenti,hanem még jobban kipirosodott az arcom,aztán még csípte is. Ráfáztam veszettül erre a krémre. Rögtön telefonáltam az üzletben ahol vettem,elmondtam hogy mi történt. Nagyon készségesek voltak visszavették a krémet,és levásárolhattam az árát. Lehet hogy másnál bevált nálam nem,így kénytelen vagyok egy csillagot adni.

madaras
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. május 29.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Yeast Extract, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Salicylic Acid, Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sucrose, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Algae Extract, Sorbitol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polyisobutene, Isostearyl Palmitate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Algae Extract, Glyceryl Stearate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cholesterol, Linoleic Acid, Cetyl Alcohol, Squalane, Behenyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Methyl Glucose Sesquistearate, Cholesterol, Cetyl Alcohol
Szilikonok: Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Cetyl Alcohol
Színezékek: CI 42090, Yellow 5 Lake / CI 19140, Chromium Hydroxide Green / CI 77289, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Piros alag kivonata, melyet a CosIng bőrvédő összetevőnek kategorizál. Általában a különféle alga kivonatokat sűrítő, emollient vagy antioxidáns összetevőnek használják a kozmetikumokban, arról azonban sajnos nem igazán van információ hogy konkrétan ez a fajta alga kivonat mire szolgál.

Sorbitol h 1 1

Cholesterol eo I eu 0 0

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun és Leslie Baumann szerint is a linolsav segít a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal kűzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a melasma méretét és súlyosságát is.

L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Squalane eo 1 0

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak