KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   10 300 Ft és 15 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: Ancico, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2012. december 9.

Ár:   10 300 Ft és 15 900 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Fiatalító hidratáló krém

Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Ethylhexyl Salicylate f Benzophenone-3 f Isopropyl PPG-2 Isodeceth-7 Carboxylate eo Butyloctyl Salicylate Butyl Methoxydibenzoylmethane f Polyester-8Butylene Glycol h 1 0Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Silica Glyceryl Stearate eo I euPEG-100 Stearate ti 0 0Glycerin h 0 0Hydrogenated Lecithin eu Coffea Robusta Seed Extract Echinacea Pallida (Coneflower) Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Padina Pavonica Thallus Extract Petrolatum eo Sea Whip Extract gy Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters eo I h Adenosine Phosphate Disodium NADH eo Trehalose h Creatine Sodium RNA Caffeine Nordihydroguaiaretic Acid a Sodium DNA Phytosphingosine Linoleic Acid eo Cholesterol eo I eu 0 0Ferulic Acid a Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Lauroyl Lysine Sodium Hyaluronate h 0 0Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sucrose h Micrococcus Lysate Astrocaryum Murumuru Butter Cetearyl Glucoside ti I eu Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Dimethiconol eo I h I szil Lecithin eo I eu Algae Extract eo I h Hexylene Glycol ti I eu 1 1Ethylhexyl Stearate eo Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Propylene Glycol Dicaprate eo Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Maltodextrin C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate Caprylyl Glycol eo I h Isohexadecane eo Polyethylene Ethylhexylglycerin Zeolite Behenyl Alcohol eo I al Hydroxyethylcellulose Polysorbate-80 ti I eu 0 0Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Tromethamine Decarboxy Carnosine HCL Xanthan Gum ti I eu Sodium Chloride Potassium Sulfate Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

Ár: 3 800 , Eladó: lili0229
Állapot: van, ami új, de a legtöbb használt, kb. 3/4-ig van bennük min., Helyszín: Budaörs, fizetés: fizetés banki utalással, postával küldöm, személyes átvétel lehetséges
Ár: 4990 , Eladó: Klaudia89
Állapot: Párszor használtam, de még majdnem tele van. Nagy kiszerelés, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxspost, személyes átvétel

Nina1988

2016. december 9.

Meglep, hogy csak 3,5 csillagot kapott eddig. Szerintem nagyon jó kis termék (mint ahogy a márka legtöbb egyéb terméke is). Meg vagyok elégedve az állagával, hatásával és illatával is. Jól hidratál, télen-nyáron egyaránt megfelel a bőrömnek, ami kevés krémről mondható el. Egyedül az árát tudnám felhozni hátrányként, mert használtam már olcsóbb krémet, amivel szintén meg voltam elégedve.

Nina1988
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 9.

Maya192

2016. november 24.

Mit is mondhatnék... CLINIQUE
Hozta az elvártat. Kellemes illat, könnyen beszívódik és nagyon jól hidratál. Engem meggyőzött. Nagyon kevés elegendő belőle. Én pont az ilyen sűrűségű krémeket szeretem. Nagyon bejött.

Maya192
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 24.

Mit is mondhatnék... CLINIQUE

Erina

2016. november 16.

Nagyon sűrű, de jó állagú krém, viszont az illata nem túl jó. Könnyen beszívódik, szuper a hidratáló hatása. Egy hátránya van, nagyon zsírosította a bőröm! Kevés púderrel korrigálni lehet, de nem venném meg újra.

Erina
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 16.

molnarjazmin

2016. október 15.

A pixiboxban volt benne és nagyon örültem, mert amit előtte használtam hidratálókrémről kiderült, hogy parabén van benne, amit sajnos nem visel el a bőröm. Eléggé sűrű az állaga és így nem viszek fel sokat, de sajnos ettől meg úgy érzem, hogy sok helyen repedezik a bőröm. :/ pedig nagyon tetszett elsőre, de amúgy tetszik, hogy ha nincs rajtam semmi akkor egy ilyen egészséges fényt ad az arcomnak, nem azt a zsíros hatást. Még alapozóval együtt nem próbáltam. Majd még később írók erről. Az állag miatt 4 csillag. :)

molnarjazmin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. október 15.

Juuice

2016. április 30.

Fiatalító hatását különösebben nem érzékeltem, simán hidratál, amit köszönök, de nem ezért vettem, erre kaphatok olcsóbban is krémeket.

Juuice
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 30.

pilot

2016. április 26.

Jó párszor újra vettem, csak már kevés a bőrömnek. Nagyon elégedett voltam vele.

pilot
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 26.

senskin

2015. május 21.

Egy évig használtam ezt a fajta krémet, aztán lecseréltem egy másikra. Valószínűleg tennék vele egy újabb próbát. Jó kis krém. :)

senskin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 21.

Pöti

2014. május 30.

Mintában kaptam, szeretem, gyorsan beszívódik. Nem irritál, nem okoz pattanást. Száraz kombinált verziót próbáltam, elég jól hidratált.

Update: télre megvettem a száraz bőrre valót, hát azzal már nem lettünk ilyen jó barátok. Hidratál, azzal nincs is gond, de konkrétan diszkógömb kinézetem lesz tőle. Bármennyi púdert is tettem rá, csak nem akart rendesen lemattulni... :(

Pöti
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 30.

pofi89

2014. április 16.

A legkisebb kiszerelést vettem meg, nem rossz krém, de nem is érzem kiemelkedoen jónak, kellemes érzés, jó alap sminkhez, se nem tobb, se nem kevesebb.

pofi89
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 16.

Bajbus

2014. április 4.

A zsíros/kombinált bőrre valót sikerült megvásárolnom, szerencsétlenségemre. Kevés krémeim egyike volt, amit képtelen voltam elhasználni és kukáztam, az ára ellenére is! :( 3lépéses után használtam, ami kicsit sem segített, hogy ne száradjon sivataggá az arcom. Később az arctisztítóim cseréje után sem működött ez önálló hidratálóként, hiába próbálkoztam. Hidratálási teljesítmény 0, felszívódás 2. Fura ragacsos réteget hagyott az arcomon, és ha egy hidratáló minden negatívuma mellett sem képes hidratálni, szerintem nincs miről beszélni...

Bajbus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 4.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ferulic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Sea Whip Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Sucrose, Dimethiconol, Algae Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Isopropyl PPG-2 Isodeceth-7 Carboxylate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Disodium NADH, Linoleic Acid, Cholesterol, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Dimethiconol, Lecithin, Algae Extract, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Behenyl Alcohol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Cetearyl Glucoside, Lecithin, Hexylene Glycol, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Szilikonok: Dimethicone, Dimethiconol
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Hexylene Glycol, Polysorbate-80, Xanthan Gum
Illatanyagok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Ethylhexyl Palmitate
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Más néven Polycrylene. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat. A gyártói szerint a Polycrylene filmképző polimerekkel kombinálva növeli a fényvédő összetevők vízállóságát is.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Rozmaring kivonat. Paula Begoun szerint bár anitoxidáns hatása van a bőrre, a benne lévő aroma komponensek irritáló hatással lehetnek a bőrre. A CosIng frissítő, tonizáló összetevőnek kategorizálja.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

Szerves sav, melynek fontos szerepe van a sejtek energiaellátásában és DNS-ének védelmében. A bőrön alkalmazva nem  világos még, hogy mi a hatása, a CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning).

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun és Leslie Baumann szerint is a linolsav segít a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal kűzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a melasma méretét és súlyosságát is.

Cholesterol eo I eu 0 0

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Sűrűség szabályozó segédanyag.