Alterra

Ár:   649 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2018. július 3.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Szilikonmentes sampon gyorsan zsírosodó hajra aktív szénnel és bio citromfűvel. Eltávolítja a maradványokat, felfrissíti a fejbőrt.

Dorotii66

2022. április 13.

Picit tényleg lapítja a hajat, ez engem is zavart. Kellemes illata van, viszonylag jól is habzik, a zsírosodáson is segített valamennyit, heti 3 helyett így már csak 2x kell hajat mosnom. Egyelőre próbálkozok más samponokkal, amik nem veszik el a hajam tartását ennyire, de lehet majd visszatérek ehhez ha nem lesz jobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 13.

KoosAlexandra

2021. június 11.

Párom kedvenc samponja, zsíros hajra és hámló fejbőrre kezdte el használni. A zsírosodást is kitolja kicsit, a hámlást elmulasztotta. Finom citrusos illata van és jól habzik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 11.

Ella

2021. március 28.

Csikorgósra tisztítja a hajat, ami teljesen lelapul. Másnapra zsírban tocsog. Próbáltuk "mixelni" más termékekkel, de teljes kudarc. Az illata nagyon jó, emiatt kap kettest.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 28.

Qwerty

2020. április 30.

Sokadszorra veszem újra, ez lett az "első mosás" samponom. Viszonylag határozott adag kell belőle egy mosáshoz, de mindent leszed, tényleg csikorgósra tisztít, könnyen kiöblíthető. A második mosáshoz már inkább valami ápoló hatásút szoktam használni vagy amiben valami hatóanyag van, így még azok sem lapítják le, zsírosítják be idő előtt a hajam. Csak ezt használni nem merném, mert tényleg túlzottan zsírtalanít, ami egyenes út a még gyorsabb zsírosodáshoz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 30.

bendi13

2020. április 24.

Kb. a flakon feléig teljesen szokásos színű sampon jött ki, majd előkerült a fekete része😂 Egyébként szárazsamponnal kiegészítve 5 napot is kibír a hajam szóval bejött. Annyi, hogy picit nehezebben habzik fel, mint az SLS tartalmú samponok, de hát mindennek megvan az előnye és hátránya is. Az illata tetszik, friss érzetet hagy a fejbőrön használata után. Csak azért nem csodaszer, mert nehezen habzik fel, én pedig imádom a habos dolgokat. Lehet egyszer újra fogom vásárolni

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 24.

Angelika85

2019. december 13.

Hajmosó szappannal próbálkoztam 2 hónapot, de sehogysem volt jó, szárítás után azonnal zsíros volt a hajam, hiába ecetes öblítettem több felé töménységgel. Ma vettem meg ezt a sampont, mert sls mentes. A szappan után megváltás 😃 majd 3 nap után kíváncsi leszek milyen

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 13.

plinda

2019. július 12.

SLS mentes sampont kerestem gyorsan zsírosodó hajra. Nem csinál csodát a hajammal, de nem rossz termék. Nagyon kellemes illata van és szépen habzik, a többi SLS-mentes samponhoz képest kicsit könnyebben ki tudom mosni a hajamból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 12.

vavyana

2019. március 3.

Kollégáim ajánlására próbáltam ki. Két hónap után sajnos feladtam. A hajam gyorsabban zsírosodott és semmi tartása nem volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 3.

Tavasz tündér

2019. február 4.

Szeretem az aktív szenes termékeket, így ki is próbáltam. Kicsit bizarr a színe, de tetszik! Jól habzik, jól is tisztít, illata sem rossz. Kellemes friss érzést hagy maga után. De idővel ő is zsírosította a hajam, így le kellett váltanom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 4.

zajax90

2019. január 5.

Nekem sajnos le kell pontoznom ezt a sampont. Kb. fél flakonnal használtam el, a maradékot odaadtam a páromnak. A hajam még gyorsabban zsírosodott tőle és teljesen tartás nélküli lett, ami nálam nem megszokott. Már évek óta használok csak szilikonmentes termékeket, így nem az volt a baj, hogy hirtelen tértem át egy természetesebb samponra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 5.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Sodium PCA, Zinc PCA
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Kalcium-szulfát, melynek a fő forrása a Wikipédia adatai szerint a természetben megtalálható gipsz és evaporit, de a kalcium-szulfát számos egyéb kémiai eljárás melléktermékeként is keletkezik. Átlátszatlanná tevő, összecsomósodást megakadályozó, sűrítő segédanyagként használt a kozmetikumokban, és a többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre. Leggyakrabban különféle arcpakolásokban találkozhatunk vele.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0