Kövess minket Instagramon is! :)


Bain de Terre Hidratáló Hajbazsam
Ár: | 4500 Ft | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | 400 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | fodrászatok, online | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Csengu888, Módosítva: 2021. január 19.
Ár: | 4500 Ft | |
Kiszerelés: | 400 ml | |
Lelőhely: | fodrászatok, online | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
- Gazdagon ápolja és hidratálja a száraz hajat.
- Pazar szépítő olajok és buja botanikai illatok a lágy, pazar, selymes tökéletesség érdekében.
- Parabénmetes
- Színbiztos
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Glycerin
h
0
0
,
Behentrimonium Chloride
ta
,
Hydrogenated Polydecene
eo
,
Cetyl Ethylhexanoate
eo
,
Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract
,
Hydrolyzed Vegetable Protein
,
Hydrolyzed Soy Protein
h
,
Lycium Barbarum (Matrimony Vine) Fruit Extract
a
,
Ribes Nigrum (Blackcurrant) Fruit Extract
eo I i
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
a I eo
,
Gardenia Tahitensis Flower Extract
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Glyceryl Oleate
eo I eu
,
Isopropyl Alcohol
i I al
0
0
,
Hydroxyethylcellulose
,
Citric Acid
kh
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
Hydrolyzed Corn Starch
h
,
Methylchloroisothiazolinone
ta
,
Methylisothiazolinone
ta
,
Magnesium Chloride
,
Magnesium Nitrate
,
Sodium Hydroxide
,
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Hydroxide
,
Benzyl Salicylate
i I f
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Citronellol
i
,
Linalool
i
,
Parfum/Fragrance
i
,
Blue 1 Aluminum Lake
sz
,
Green 3 / CI 42053
sz
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Az árához képest ez egy szimpla balzsam, semmi extra. Nem veszem újra.



Az árához képest ez egy szimpla balzsam, semmi extra. Nem veszem újra.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Lycium Barbarum (Matrimony Vine) Fruit Extract, Argania Spinosa (Argan) Kernel OilHidratálók: Glycerin, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Starch
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Panthenol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Isopropyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Ethylhexanoate, Ribes Nigrum (Blackcurrant) Fruit Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Panthenol, Glyceryl Oleate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Polysorbate 20
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Polysorbate 20
Illatanyagok: Ribes Nigrum (Blackcurrant) Fruit Extract, Isopropyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Linalool, Parfum/Fragrance
Színezékek: Blue 1 Aluminum Lake, Green 3 / CI 42053, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Behentrimonium Chloride, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló. Forrás: truthinaging
Nem ragadós emollient anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap).
Bőrpuhító (emollient) anyag, ami puha és sima érzetet hagy maga után a bőrön. A krémet könnyen kenhetővé teszi. További info itt.
Hidrolizált növényi fehérje. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antiszatizáló (a haj szállásat megakadájozó), valamint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő. Elsősorban aminosavakból, peptidekből, és fehérjékből áll. Rendkívül gyorsan beépül a hajszálakba, azonban nem képez a szilikonhoz hasonló réteget a hajszálak felületén, a hajat pedig egészségessé és fénylővé teszi.
Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.
Goji bogyó gyümölcsének a kivonata, melyet a kozmetikumokban elsősorban erőteljes antioxidáns tulajdonsága miatt használnak. A truthinaging szerint a goji bogyó nem csak kiváló antioxidáns, hanem gazdag olyan ásványi anyagokban, mint a cink, vas, szelénium és kálcium valamint B vitamint és C vitamint is tartalmaz. Egy 1991-es kínai tanulmány szerint a goji bogyó segít a DNS károk helyreállításában, illetve azok megelőzésében. Ázsián kívül viszont nem igazán készültek eddig tanulmányok a goji bogyó hatásosságának vizsgálatára.
A fekete ribiszke gyümölcsének a kivonata. GLA-t (gamma linolén-sav, többszörösen telítetlen zsírsav) tartalmaz, ami bőrápoló, antioxidáns, sejtszabályozó hatású. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, lágyító, bőrkondícionáló hatású összetevő és illatanyag. Az összetevő segíti az egészséges bőr növekedését, gyulladáscsökkentő hatású, arra vonatkozóan viszont nincs adat, hogy a GLA hatékony lenne a ráncok kezelésében.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak. A benne lévő omega-6 és omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában. További info itt.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Az izopropil-alkohol a legegyszerűbb szekunder alkohol. A CosIng besorolása szerint illlatanyagként, oldószerként, és fertőtlenítőszerként használatos összetevő.
Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Cellulózból származó zselésítő és sűrítő anyag. A CosIng besorolása szerint még felületi hártyaképző, emulzió stabilizáló és a krémet homogénné tevő segédanyag.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Hidrolizált kukoricakeményítő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) és viszkozitásszabályozó hatású összetevő, valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.
Methylisothiazolinone-nal kombinálva Kathone CG márkanév alatt kapható tartósítószer kombináció, melyet a 70-es években vezettek be. Gyakran okoz bőrirritációt, aminek révén ma már leginkább csak lemosható termékekben használják.
Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, melyet ma már leginkább csak lemosható termékekben használnak.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Kamillaolajból kivont illatanyag. Illata a jázminéra emlékeztet. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Citromfűből kivont illatosító anyag. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Színezőanyag. Zöld.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.