Bielenda

Ár:   2350 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   kozmetikus, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: GeoNautic, az összetevőket feltöltötte: micimaci83, Módosítva: 2015. július 10.

Lelőhely:   kozmetikus, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

100%-ban természetes ECOCERT minősítésű növényi hatóanyagokból. Az arc, nyak és dekoltázs bőrének fényessége, aknéra hajlamosság, vagy elzáródott pórusok, pattanások, mitesszerek, bőrelszíneződések esetén. Mattító, kisimító hatású krém, a fénylő bőr, a pattanások és a mitesszerek kialakulásának megelőzésére. Felszívja a felesleges faggyút, szabályozza a termelődését, összehúzza és bezárja a pórusokat, csökkenti a bőr irritációit, az aknés gyulladásokat, megelőzi a ráncok kialakulását, egyenletes bőrtónust biztosít.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Jelizz

2021. június 25.

Jo az illata es olcso volt. Nekem szaraz a borom de igy nagyon van hogy fenylik a borom es zsirosodik. Lehelletnyit hidratal, mattit nagyon ,es mivel parfum van benne csip valamenyire. Nem veszem ujra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 25.

hbrigi25

2015. december 6.

Az én arcom nem szereti. Pedig jó az illata és a textúrája. De csípte a szememet és a bőrömet is. Piros foltos, helyenként száraz és pattanásos bőrt okozott. Száműznöm kellett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 6.

nszabina89

2015. január 1.

A kozmetikusom ajánlására vettem meg ezt a krémet. Lassan 2 hónapja használom már, és az 1. Alkalom óta imádom. Eddig minden hidratáló rossz volt a kevert típusú bőrömön, de ezt a krémet 2 pillanat alatt beszippantja. Ráadásul azt vettem észre, hogy kiegyenlítí a különbségeket. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 1.

Netti1987

2013. február 26.

arctisztó-tonik-krém kombinációban használtam, egy hét után iszonyatosan húzta, szárította a bőrömet,csípő hatást is éreztem, nem tudtam tovább használni. Eddig még sose voltam érzékeny semmilyen kozmetikumra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 26.

Lyah

2012. április 30.

Egy tégelyt elhasználtam, és akkor meg voltam elégedve vele, de a másodikat valamiért nem veszem elő a szekrényből. A radíros lemosóval is jó viszonyt ápoltam, de mióta szappannal mosom az arcom, és csak géleket kenek rá, csak nagyon ritkán érzem, hogy annál gazdagabbat kellene az arcomra kennem fürdés után. Akkor ennek a tesóját, a gránátalmást kenem fel, mert meg vagyok veszve az illatáért, de annak a hidratáló hatásán túl semmi különlegeset nem tudok tanúsítani. Amikor az elfogy, talán majd előveszem a második tégelyt. Azt az érdemet nem akarom elvenni tőle, hogy a mattító termékeken belül nekem ez az arcápoló család vált be a leginkább, ezért megkapja a 4 csillagot, az 5-öt azért nem, mert nélkülözhető mégiscsak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 30.

cingarela

2012. február 18.

Szintén nettről rendeltem a terméket, tonikkal és lemosóval, gondoltam mivel Ecocert minősítésű tehát természetes összetevőkből áll (ahogy nézem még ez sem igaz)! Még ilyen rossz háromlépéses terméket nem használtam, a beígért hatás nálam teljesen elmaradt, sőt az olajos bőrömet még jobban zsírosította, az arctisztítója meg teljesen kiszárította a bőröm...........húzódott fájt, utána az arckrém a plusz zsírosságával rádobott, szval el lehet képzelni, inkább maradok a L'oreal ill. Nivea, vagy Garnier termékeknél:/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. február 18.

micimaci83

2012. február 7.

Netről rendeltem a terméket, mivel aknéval küzdök egy ideje, ezért gondoltam jó lesz beszerezni egy ilyen "természetes" arckrémet, erre megláttam az összetevőket, és majdnem kiesett a kezemből a krém... Az ECOCERT valami vegyi laboratóriumot takarhat? :)
Eddig (mindamellett, hogy elég sok a káros összetevője) nem rossz krém, az arclemosójával együtt használva kellemes érzetet hagy maga után, jó az illata.. Bár az is lehet, hogy többet ártok majd vele, mint amennyit használni fog.
5 pont járna, ha hinnék a reklámszövegnek, 3-at kap, mert ami benne van, az minden, csak nem 100%-ban természetes összetevő..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 7.

GeoNautic

2011. november 12.

Finom illatú, kellemes állagú, könnyen kenhető és gyorsan felszívódó krém gyulladáscsökkentő, pórusösszehúzó és ráncosodás-megelőző hatással. Bár van ennél jobban bevált mattító krémem is (Himalaya), de szerintem a nem extrém módon zsíros bőrűeknek épp elég. A termékcsalád tartalmaz radírozó arclemosót, mattító tonikot és mélytisztító pakolást is. Hihetetlenül üde hatású már a csomagolása is (amin egy apró matrica tudatja, hogy 2010-ben Cosmopolitan-díjat kapott). Örülök, hogy rátaláltam. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. november 12.

Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Niacinamide
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs a szem alatti duzzanatokra bizonyított puffadáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az uborkában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen. Az uborka olyan illatos összetevőket tartalmaz, amelyek nem érzékenyítik a bőrt (ami ritkaság), így probléma nélkül használható fel a kozmetikai termékek természetes illatának fokozására.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Az indiai tömjénfából kicsipázó és megszáradó nedv, más néven a tömjén, melynek hatóanyaga a boswellin-sav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, bőrkondícionáló és filmképző hatású összetevő és illatanyagként is használatos. Paula Begoun szerint az összetevőnek pozitív és negatív tulajdonságai is vannak a bőrre - bár gyulladáscsökkentő hatása van, és serkenti a bőr kollagéntermelését, de más illatos növényi kivonathoz hasonlóan vannak lehetséges kockázatai is, így pl. irritálhatja a bőrt.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Formaldehid kibocsátó tartósítószer, mely védi a kozmetikai termékeket a mikrobák okozta károsodástól. Kiválóan működik a baktériumok ellen, és enyhe gombaölő képességgel is rendelkezik. A cosmileeurope információi szerint a végtermékben felszabaduló formaldehid koncentrációja szigorúan szabályozott és ellenőrzött, ezért ezeket a tartósítószereket a szakértők biztonságosnak tartják. Ezenkívül minden készterméken, amely formaldehidet vagy formaldehidet kibocsátó anyagokat tartalmaz, fel kell tüntetni a "Formaldehidet bocsát ki" feliratot. A formaldehidre allergiás embereknek azt tanácsolják, hogy kerüljék el a formaldehidet kibocsátó anyagokat tartalmazó kozmetikai termékeket.