Clinique

Ár:   11 990 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Norc0502, Módosítva: 2019. február 21.

Ár:   11 990 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Bőrprobléma:   Vízhiány

24 órán át tartó, hidratáló alapozó, mely teljes fedést, mégis természetes hatást nyújt. Pórusmentes megjelenést kölcsönöz a mindennapokra. Használatával az arcbőr fiatalabbnak és feszesebbnek tűnik. Hialuronsav tartalmának köszönhetően feltölti a finom ráncokat és vonalakat, a peptidek pedig hozzájárulnak a bőr sima megjelenéséhez.

Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Methyl Trimethicone szil Trimethylsiloxysilicate/Dimethiconol Crosspolymer Butylene Glycol h 1 0Phenyl Trimethicone szil Neopentyl Glycol Diheptanoate eo Niacinamide v Hydroxyethyl Urea h PPG-12/ Smdi Copolymer eo Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone eu I szil Glycerin h 0 0Sodium Polyaspartate PEG-10 Dimethicone Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Polygonum Cuspidatum Root Extract a Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Sorbitol h 1 1Isopropyl Isostearate eo 5 0PPG-15 Stearyl Ether eo Micrococcus Lysate Resveratrol a I gy Palmitoyl Hexapeptide-12 pep Salicylic Acid kh I gy Caffeine Polysilicone-11 szil Sodium Chloride Tocopheryl Acetate a I v 0 0Polymethyl Methacrylate Disteardimonium Hectorite Dimethicone PEG-10 / 15 Crosspolymer Lecithin eo I eu Triethoxycaprylylsilane szil Caprylyl Glycol eo I h Zinc Stearate sz 0 0Glyceryl Polymethacrylate Laureth-7 ti I eu Trehalose h Triethyl Citrate a Sodium Hyaluronate h 0 0Dimethicone Silylate PEG-8 h Magnesium Aluminum Silicate 0 0Methicone eo I szil Alumina Silica Propylene Glycol CaprylateHexylene Glycol ti I eu 1 1Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA BHT a I ta Potassium Sorbate ta Phenoxyethanol ta Mica CI 77491 sz CI 77492 sz CI 77499 sz Titanium Dioxide / CI 77891 sz

stylo

Korcsoport: < 18
2020. május 3.

Hosszu ideje a sima even bettert hasznalom, megszoktam, es tobbszor vettem ujra. Most gondoltam ez talan vmivel tobbet tud, igy megvettem ezt. Utalom. Nagyon nehez felvinni. Ecsettel, kezzel, szivaccsal... Sehogy nem jo. Ragad. Beleul a porusaimba. Maszk szeru. Keptelenseg beloni a megfelelo mennyiseget. Ha keves, azert nem tudom elkenni, ha sok, akkor azert. Csunya, termeszetellenes, nevetseges hatast kelt. Az ivoryt hasznaltam eddig a masikbol, nem hittem volna h ez ugyanezzel a nevvel tok mas. Pedig ez az igazsag. Nagyon sürü, kenőcsös, kozben megis túl matt. Ahogy kenem fel, mintha hintopor lenne benne, vhogy osszecsomosodik az egesz. Kar h 10rugot kiadtam erte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2020. május 3.

orchidea8627

2020. április 25.

Nekem nagyon tetszik ez az alapozó. Olyat kerestem aminek legalább közepes fedése van és kicsit hidratáló hatású, de nem nagyon fényes, az a bőrtípusomnak sajnos nem kedvez.
Még az ősszel próbáltam ki az egyik szaküzletben, kaptam is belőle egy szép adag mintát az akkor a boltban lévő legvilágosabb árnyalatból, sajnos sötétnek bizonyult. Pár napja láttam az oldalukon hogy végre kapható nálunk is belőle a legvilágosabb árnyalat és mivel épp volt egy jó kis akciós is éppen, próba szerencse alapon megrendeltem. Szerencsére nagyon szép árnyalata van, semleges-enyhén sárgás szín (CN 0.75 Custard), remekül passzol.
A fedése szerintem erős közepes, nekem ennyi pont elég, szépen egységesíti a bőrömet, ahol meg pattanás vagy egyén bőrhiba van oda úgyis plusz korrektort kell tenni. Nem matt de fényesnek se mondanám, de van egy természetes kis bőrfénye ami nekem nagyon tetszik. Nem annyira tartós mint a Double Wear de nagyon szépen tartja magát, egyelőre nagyon elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 25.

galivali

2020. február 29.

A fedőhatása kicsit gyenge, rétegezni kell apróbb bőrhibák esetén is. Szerencsére könnyen rétegezhető, bár a rétegek között várni kell egy keveset. Nagyon jól hidratál, de nekem nem fényesedik. A végeredmény nagyon szép és természetes. Lehetne belőle több árnyalat nálunk is. Clinique üzletben vettem, először csak mintát kaptam. A kiszolgálás fantasztikus.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 29.

Honeyhair

2020. január 3.
Visszajöttem, mert finomítani szeretnék a korábbi véleményemen. Majd' háromhetes használat után ugyanis kezdünk összecsiszolódni, lassan megszokom az új textúrát, és kezdenek egyre markánsabbá válni a termék előnyei is. Ugyan még mindig testesnek érzem a korábbi, megszokott alapozómhoz képest (főleg mivel még a közepes fedőhatásért is rétegezni kell), de ez így a téli hidegben elviselhető, sőt, bevallom, kellemes. Fantasztikusan táplál, egyáltalán nem szárad ki a bőröm alatta (ezt mondjuk a múltkor is elismertem), gyönyörű a finise, egységes, bársonyos, méghozzá tartósan. Ezen előnyök miatt meg tudom bocsátani neki az alapból nem túl erős fedőhatást, meg azt, hogy picit ragad és nem mattra szárad. Fel is húztam az értékelését négy csillagra, és már nem zárom ki, hogy ebből a végén újravásárlás lesz.

2019. december 21.
Le szeretném cserélni a jelenleg használt alapozómat (Vichy Dermablend), de igazából csak azért, mert nagyon régóta használom, az újdonságokat azóta nem nagyon követtem, ezért mostanában sok mindennel kísérletezem. A Clinique szaküzletben hosszas konzultáció után ennek az alapozónak a 28-as árnyalatát választottam, mert a leírás és a próba alapján ez felelt meg az igényeimnek (a száraz, vízhiányos bőrömre krémes állagú, legalább közepes fedésű alapozót kerestem). Sajnos azonban hiába használom már egy hete, nem vált be.

Az árnyalat tökéletes, azonban a fedőhatása számomra rendkívül gyenge. Nincsenek komoly bőrhibáim, de az nem normális, hogy egy világospiros értágulatocska vagy egy világosbarna pigmentfolt még 2-3 réteg alatt is látszik (tényleg apró színeltérésekről beszélek, nem olyan bőrproblémákról, amelyekre már korrektor kellene). Egy réteg semmi, olyan, mintha csak egy BB krémet raktam volna fel, ha meg több réteget kenek fel, az már túl sok, túl nehéz a bőrömnek, mégis ott vannak ezek a színbeli egyenetlenségek. A további fázisok (fixáló púder, pirosító, highlighter, stb.) felvitele sem egyszerű, mert az alapozó felülete kissé ragacsos. Ha már kész a smink, a napközbeni viselése igazából kellemes, a bőröm tényleg nem szárad ki alatta, ebből a szempontból tehát jól teljesít. De a fentiek miatt biztosan nem ez lesz az a termék, ami a mostani helyébe lép. Igazából el is gondolkodtam azon, hogy muszáj-e lecserélnem a Vichyt, hiszen viszonylag kis mennyiséggel is egész napra abszolút egyenletes bőrképet varázsol, a sminkelés pedig gyorsan és gördülékenyen megy vele.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 3.

2019. december 21.

Lilis

2019. november 22.

Jó fedést ad, szépen mutat a bőrön nap végén is. Nem ül bele a pórusaimba. Egész nap hidratált tőle a bőröm. Kicsit fényesedik pár óra utan, de nem vész, én így is jobban szeretem mintha mattítana. Nekem nagy kedvenc lett!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 22.

Lexi99

2019. június 10.

Egyet kell értenem az előtte lévővel, nagyon nehéz vele dolgozni, ha keveset rakok nem fed, ha sokat, akkor összemorzsolódik és lepedeg a fölösleg.
Viszont, miután lepereg a fölösleg, egyenletesen fed, nem szárít és tartós. Kárpótól a hatása. Szerencsére a legvilágosabb szín ami ebből Magyarországon elérhető pont jó nekem.^^

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 10.

szeliger

2019. március 10.

Egyszer valaki nagyon felháborodott itt azon, hogy az egyik parfümériában kapott kiszolgálást kritizálni mertem. Akkor is említettem és most is felvállalom, hogy a pozitív tapasztalatokat is megírom, ahogy teszem ezt most is. A Westend közös EL-Clinique butikjában ritka gondos kiszolgálással találkoztam. Tudtam, mit szeretnék vásárolni, meg is vettem, de ha már ott voltam, akkor erre az alapozóra is nagyon kíváncsi voltam. Két árnyalatban is kaptam mintát, hogy otthon nyugodtan próbáljam ki, saját hidratáló illetve primer fölé, természetes fényviszonyok között. Ez az a kiszolgálás, ami elvárható, ha alapozót vásárol az ember, hiszen ez a legfontosabb, ez adja majd a felületet, ha ez a lépés elcsúszik, lehet bármilyen jó a többi sminktermék, nem lesz megfelelő a végeredmény.
A röpke bevezető után CN28 illetve CN40 színekben volt szerencsém az alapozóhoz. Úgy tűnik, a színválaszték nálunk elég szegényes (legalábbis amiből van teszter), már megint a sötétebb árnyalatok kerültek be az országba, a nemzetközi honlapon sokkal több árnyalat elérhető. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért nem hozzák be a világosabb árnyalatokat, miért gondolják divatosnak, ha több árnyalattal sötétebb az arcbőr, mint egyébként a természetes színe. A CN 40 nekem nagyon sötét, a CN 28 is a határon lebeg, világosabb színnel is szívesen tettem volna próbát (ált. N20-30 közötti alapozókat viselek).
Az alapozó krémes, a sima bőr becuppantja, hidratáló és primer nélkül egyáltalán nem működik, nem lehet rendesen egyenletesen eloszlatni. Primer felett sem egyszerű a helyzet, kézzel lehetetlen, ecsettel is bonyodalmas, egyszerűen leszedi az ecset, ahelyett, hogy elsimítaná. Ha sikerült valami elfogadható képet varázsolni, akkor már csak a pirosító felvitelével kell megbirkózni. A felület ugyanis kissé ragacsos, minden por állagú festéket magába szív mint egy szivacs, valami fixáló púderrel érdemes rajta végigmenni.
A sok macera végül meghozza a gyümölcsét, az eredmény tetszetős és valóban tartós. Engem nem szárított, egész nap kényelmes érzés volt viselni és még este is helyén volt a reggel feltett smink. Lehet, hogy sikerülne rutint szerezni a felvitellel, de nekem olyan pepecselősnek tűnt az egész. Mindehhez még az árnyalat sem lett tökéletes, úgyhogy sajnos nem lesz ebből vásárlás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 10.

Antioxidánsok: Polygonum Cuspidatum Root Extract, Resveratrol, Tocopheryl Acetate, Triethyl Citrate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Resveratrol, Salicylic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Glycerin, Acetyl Hexapeptide-8, Sorbitol, Caprylyl Glycol, Trehalose, Sodium Hyaluronate, PEG-8
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Hexapeptide-12
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Sorbitol h 1 1

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Hatékony antioxidáns, ami nagy mennyiségben megtalálható a vörös szőlőben, és így a vörösborban is. Számos tanulmány szerint a resveratrol a ma ismert egyik legjobb természetes anyag, ami segíti a tumorok kialakulását megelőzni. Gyulladáscsökkentő tulajdonása is jelentős. Az összetevővel kapcsolatban felmerült kétely, hogy bőrre kenve napfény hatására sejthalált okozhat, de egy legalább SPF 15-ös fényvédőt használva ez a kockázat elhanyagolható. (forrás)

Felületi hártya képző anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag