Clinique

Ár:   8890 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Kiszerelés:   15 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: novak.v, Módosítva: 2020. május 19.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szemkrémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Vízhiány

Könnyű krém, mely azonnal és idővel tartósan is felélénkíti és ragyogóvá teszi a fáradtnak látszó szemet.Innovatív, gömbölyű masszázs applikátora mindössze három másodperc alatt felszámolja a püffedtséget, frissnek látatja a szemet, simává teszi a bőrt és előkészíti a sminkeléshez.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Mandy05

2023. január 1.

Karikás, beesett szem alatti területre vettem. Először majdnem lepontoztam, mert nem sok különbséget láttam használata során, majd végül rájöttem a helyes módszerre: nem szabad picike, vékony mennyiséget felkenni belőle, hanem többet kinyomva vastagabban, egymás után 2x kell feltenni, eleinte naponta min.3x. Időnként teszek alá resveratrol szérumot, és így szépen feltölti az árkot, minimalizálva a karikát is. Nekem így látványos volt a hatása.
A csomagolása miatt -1 pont, én kézzel masszírozom bele a bőrbe, a kézmelegség segíti a felszívódást, az a hideg gömb csak csúszkál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 1.

Leander

2022. október 2.

Szépen frissít, hidratál, sokáig jó. Masszív ráncaim nincsenek, így alapvetően csak a reggeli puffadás, fáradtság eltüntetésére vagy legalábbis mérséklésére vártam/számítottam és azt nagyjából hozza is. Nincs "hűha" hatás, de csalódás sem - egy korrekt frissítő szemkrém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 2.

starlight

2022. szeptember 27.

Elhasznàltam 3 tubussal 1-2 éve, de végul lecseréltem mivel nem volt elég tàplàlo, de ez nem a termék hibàja, ezt nem is igéri, én szerettem volna egy gazdagabb krémet. Ez egy kis frissito, hidratàlo szemkornyékàpolo, azt hozza amit igér. Nekem nem okozott irritàciot és jol beszivodott, a hidratàlo hatàsa is rendben volt. A rànctalanito hatàsàhoz nem tudok hozzàszolni mivel én megelozéshez vettem. Az applikàtort nem hasznàltam mivel ujjal jobban el tudom oszlatni a krémet és egyébként sem tartom higiénikusnak/praktikusnak. A tubus tényleg kopkodos, nem felhasznàlobaràt, ezt be kell kalkulàlni hasznàlatkor. Fiataloknak megelozésre, hidratàlàsra teljesen jo lehet. Vagy nappalra, ha éjszakàra van egy tàplàlobb krém. Az àra miatt 3 csillag, egyébként 4 lenne, mivel ahhoz amit nyujt, nagyon tul van àrazva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 27.

CharlotteCobbler

2021. május 19.

Sephorában vettem és egy nőci nagyon bizonygatta... mivel úgy sem tudtam dönteni, így hallgattam rá.
Hidratál, de nem nevezném csodaszernek. Különösebb tapsztalat nincs...smink alá is jónak bizonyult, de szerintem egyszer épp elég buli volt kipróbálni egy ilyet... kicsit túl van árazva, nem mellesleg a jelenben igyekszem kerülni mindent, amiben dimethicone van, még akkor is, ha az csak a 7. összetevő az INCI listában.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 19.

Tavasz tündér

2021. március 19.

Ez egy nagyon szuper kis alap hidratáló szemkörnyékápoló, amit vagy a fiatalabb korosztálynak ajánlanék, vagy olyannak akinek nincsenek látványos problémái a szeme körül. Tehát akinek erős anti-aging kell, szereti a feszesítő krémeket, puffadt a szeme, sötét karikái vannak keresgéljen még. Ezt csak azért írom, hogy ne érjen csalódás senkit. Számomra viszont, amit ígér azt hozta. Pár éve használtam, különösebb problémám nem volt, csak hidratálásra volt szükségem. Éreztem a simító hatást, hidratál, nem irritál, élénkíti a tekintetet és jól lehet rá sminkelni. Abban az időben igen stresszes, kialvatlan voltam a munkám miatt, az olykor karikás szemeimmel is tudott mit kezdeni. Sokáig kitartott, elég kis mennyiség is. Tetszik a csomagolása is, bár én az ujjaimmal szeretem bemasszírozni a krémeket. Az ára igen kissé húzós, lehet ma már én is inkább egy speckóbb krémet választanék a márkától, de akkor jó volt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Pomelo

2020. augusztus 27.

Lényegében semmilyen különös hatást nem tapasztaltam. Ennyit egy drogériás bio termék is tud töredék árért.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 27.

strauszkinga

2020. május 13.

Nagyon vártam, hogy kipróbálhassam ezt a szemkörnyékápolót, de nem voltam tőle elájulva. A görgős részt szerettem, szerintem szuper, ha egy szemkörnyékápolóhoz ilyen masszírozó fej is tartozik, ezt jól esett használni, de a krém nem csinált semmit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 13.

fridaylover

2020. április 15.

Sajnos az én bőröm és a Clinique nem viselik egymást, bár ettől legalább nem pattogtam ki, ellenben semmit nem csinált. De tényleg. Semmit. Az egyetlen pozitívum, hogy gusztusos a csomagolása.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 15.

Jucccc

2020. március 7.

Éppen őt használom, most vettem meg először és utoljára. Innovatív a kialakítása, és kiemelkedően szépek az összetevők. Én először a gömbfejjel simítom el a krémet a szemkörnyéken, majd az ujjammal kicsit belepaskolom a bőrömbe. Rosszat nem tudok írni róla, mert engem egyáltalán nem irritál, szépen beszívódik, nem folyik el miatta a smink, de inkább a fiatal korosztály krémje ez. Számomra olyan kevéske, bár ezt nem tudom megindokolni - talán annyi csak, hogy én már megtaláltam azt a szemkrémet, ami nekem most éppen a legmegfelelőbb, és az nem ez a Clinique.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 7.

kristinafarkas93

2020. január 31.

Nem irritál ha belemegy a szemembe, ami pozitívum, hidratál, de a rózsaszín all about eye krémet jobban szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 31.

Antioxidánsok: Caffeine, Yeast Extract
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Glycereth-26, Sucrose, Algae Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Glycine Soja (Soybean) Protein, Caprylyl Glycol, PEG-8, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-1

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

A mosódiófa diótermésének, a mosódiónak a kivonataKörnyezetbarát, 100%-ban lebomló anyag. Allergiások és a különféle bőrbetegségekben (ekcéma, neurodermitis) szenvedők is használhatják, mert nem okoz bőrirritációt. 10-11,5%-ban tartalmaz természetes felületaktív hatású, dús habot képező szaponintRemek összetevő a zsíros bőr és haj megtisztítására.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő egyik gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

A Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A Palmitoyl Tripeptide-1 működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel  bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a Palmitoyl Tripeptide-1 talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

A dextrán egy poliszaharid, aminek vízmegkötő tulajdonsága van a kozmetikumokban használva. A hivatalos CosIng besorolás szerint sűrűségszabályozó és kötőanyag.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.