Essence

Ár:   499 Ft   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet feltöltötte: falatka18, az összetevőket feltöltötte: Adryenn, Módosítva: 2016. december 12.

Kategória:   Sminkek szájra

4 színben.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Bubucim

2018. január 20.

Nekem a Fruit crush árnyalat van meg. Szintén újsággal kaptam, szóval nagyon megértre, hiszen az újság ingyen volt. A termék önmagában 500 Ft lett volna. Én most télen használom, amikor nagyon hideg van, illetve fúj a szél. Nem bírom ilyen időjárásban a matt szájkencéket, mert szétszárad a szám tőlük. Erre szuper ez a kis kence, de előtte azért aláhidratálok. Önmagában egyébként senki se várjon ettől hidratáló hatást. Ahogyan előttem is írták: gyönyörű fényt ad a szájnak, olyan természetesnek hat. Amikor gyengébb a sminkem, munkahelyre csakis ezt használom a számra, így tökéletes az összehatás.:) Sajnálom, hogy már nem gyártják. Remélem, találok majd valami hasonlót.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 20.

Nicu

2017. november 18.

Nyáron volt még valamilyen újsághoz csomagolva. A 03-as fruitylicious árnyalatot választottam. Sajnos a csomagolással vannak gondjaim, elég nehéz ki-és becsavarni. Hidratáló hatása ebben az időben még jó, kicsit rózsaszínes-gyöngyházfényes árnyalatot ad. Szépen siklik az ajkakon. A parabén nem kellene bele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 18.

Hannah11

2017. szeptember 30.

Nagyon szép fényt ad a szájnak és meglepően tartós is.Hidratálást nem tapasztaltam,de nem is szárít.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 30.

Yumechan

2017. július 14.

03 fruitylicious van meg, színe nincs, csak enyhén fényes. Este szoktam használni, lefekvés előtt, és reggelre olyan pihi puhi a szám, hogy csak na. Szerintem nagyon jól ápol. Elég sokszor rágcsáltam a számon az apró száraz részeket -rossz szokás-, de mióta használom, nincsenek száraz részek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 14.

Buttercupcosplay

2017. július 10.

Egész jó, szép fénye meg színe van, egész jól működik, de annyira rágógumi szag meg íze van, hogy az borzasztó.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 10.

buba83

2017. június 15.

03 fruitylicious árnyalat - a szaga nagyon mű, az állaga elég viaszos és a színe sokkal intenzívebben világos rózsaszín, mint azt reméltem. Hidratálásban teszi a dolgát, de egyáltalán nem lett a kedvencem, főleg a túl erős szinezése miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 15.

Mosolyorszag

2016. november 27.

Nekem a meggypiros van meg.Meglehetősen szép,erőteljes színe van. Hidratálásban 5/3..több,mint a semmi,de azért nem is kapkodok utána túl sokat,ha arról van szó,hogy a szám ki van száradva.
Megállítottak már boltban,hogy milyen rúzst viselek a számon,mert annyira szép,és ez volt.
Nem kenődik annyira könnyen,de pár óránál tovább azért nem bírja tartani a színét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 27.

Csipetke

2016. szeptember 12.

Nekem a 07-es árnyalat van meg.Az illata miatt vettem meg ami nagyon tetszik.Nekem ajakbalzsamnak egy kicsit túl erős de nagyon szép a színe is.Állagra is jó és a csomagolása is stabilnak tűnik.De télen nem ezt fogom használni.Jelenleg nincs még kiszáradva a szám így erről nem tudok nyilatkozni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 12.

borbala08

2016. augusztus 12.

Egy kirándulás alkalmával hirtelen szükségem lett egy ajakbalzsamra, mert a szél kiszárította a számat, és nem volt nálam ajakápoló. Az üzletben megláttam, és gondoltam ápol is, színt is ad, jó lesz ez nekem (07 fruity beauty árnyalat ami a sötét ciklámen színre hasonlít) . Kipróbáltam a színét a kezemen és erősnek tűnt, gondoltam a számon úgysem látszik majd. Tévedtem. A szín ugyan olyan erős felkenve a szájon, mint a tokjában. Ez nem egy kis diszkréten színezett ajakbalzsam, hanem egy rúzs. Az illata fantasztikus, a csomagolása stabil. Sajnos a kiszáradt szám minden kis redőjében megült és igen csúnya volt, és a színével később sem tudtam megbarátkozni, ezért elajándékoztam. A színe miatt nem venném meg mégegyszer.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 12.

Angi116

2016. július 24.

Nagyon tetszik ez a termék, mert szép természetes fényt ad, emellett a kicserepesedett ajkakra is tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 24.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, BHT
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: PEG-8, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Isostearic acidból származó bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant). Gazdag, kipárnázott bőrérzetet és szokatlanul magas fényességet kölcsönöz. Filmképző képességgel is rendelkezik, de nem hagy ragacsos réteget maga után, és elősegíti a termékek tartósságát és vízállóságát. Az összetevővel leggyakrabban ajakápoló termékekben találkozhatunk.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Methylparaben i I ta I par 0 0