Essence

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Dorcsa, az összetevőket feltöltötte: sissy93, Módosítva: 2015. szeptember 21.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Vízhiány

Táplálja a száraz bőrt és védi a kiszáradástól. Puha és bársonyos érzetet hagy maga után. Olajmentes. A gránátalma és a bambusz víz ellátja a bőrt egész napra tápanyagokkal.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Panni21

2016. december 31.

Újra kapható, csak a csomagolása változott. Én Szlovákiában találtam rá. Nagyon megörültem neki, mert ezt használtam tiniként, és pont kellett egy sűrűbb krém éjszakára. Sajnos nem csak a csomagolása, de az állaga is teljesen megváltozott. Tégelyes, sűrű, narancssárga krém helyett tubusos, áttetsző, fehér gél lett belőle. Éjszakára kevés, de nappalra, smink alá egyébként megfelelő. Nyárra például pont tökéletes lenne, hihetetlen gyorsan beszívódik.
Ugyanolyan olcsón lehet hozzájutni, mint annak idején, a csomagolása is csak praktikusabb lett. Egyedül a tartalma nem az, mint amit vártam, de ettől függetlenül nem rossz. Csak más.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 31.

v.alexandra27

2014. december 24.

Meg vagyok vele elégedve, a nagyon száraz részeket is szépen hidratálja, az illata is jó és nem is drága :) Nem irritálja a bőrömet, bár nem tudom, hogy ha nagyon hideg tél lenne, mennyire válna be

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 24.

dalena1994

2014. január 21.

Már 1 hete rettentően száraz a bőröm és több hidratálót is próbáltam nem segített. Mivel az essence hidratáló kézkrémjével maximálisan elégedett vagyok gondoltam ez sem lesz rossz. Nagyon szépen hidratál, bár nappalra nem raknám fel mert fénylik ( bár lehet túl sokat kentem magamra) de szerintem megéri a pénzét. Ami szerintem a legnagyobb baj vele hogy csípi az arcbőröm ezért csak 4 csillag.Igaz, 1-2 perc és elmúlik de szerintem egy arckrémnek , nem szabadna ennyire csípnie... bár elég macerás bőröm van lehet azért :S Az újravételéröl nem nyilatkozom nem használom olyan rég óta.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 21.

cutecurly

2013. december 27.

Kb. másfél hónapja szinte kongott a pénztrácám az ürességtől, de mégis kellett valami olcsó, de nem a leggagyibb krémecske nappalra. Itt olvasgattam és ráesett a választásom. Az illatától az első napokban teljesen odavoltam, két percenként csavargattam le a tetejét, hogy szagolgassam. Mostanság nem is az van, hogy meguntam, hanem egyenest rosszul vagyok, amikor felkenem és érzem azt a mű illatot. Nos, egynek nem rossz krém, kiütéseket nem okozott, gyorsan beszívódik, a hidratálás pedig... na inkább azt hagyjuk :) Olcsó volt, így annyira nem bánom, és vonakodva el is fogom használni, mert ha már egyszer fizettem érte és úgy különösebb probléma nem keletkezett tőle a bőrömön akkor én sajnálom kidobni, de többet nem fogok essence krémet vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 27.

Lilia

2013. november 10.

Az itteni vélemények hatására próbáltam ki ezt a krémet, azóta többször újravettem már. Nagyon kellemes illatú, gyorsan beszívódik, és ráadásul nem is drága.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 10.

virágszirom

2013. október 4.

Nekem nagyon bevált ez a krém. Bár kombinált a bőrőm de a hideg őszi reggeleken igényli a kicsit zsírosabb krémet. Az állalga tényleg könnyű, vidám narancs színe van még ránézni is öröm, az illata pont kellemes. Nekem egész napra hidratálja a bőrőm. Ennyi pénzért nekem nagyon megérte, biztos hogy veszek még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 4.

Emike

2013. szeptember 24.

Vettem egynek, de ennek ellenére nem okozott csalódást.
Száraz a bőröm és nekem egész napra nem elég, pár óta után újra kell krémeznem.
Az illata tényleg érdekes, elég mű, de könnyű felvinni, nem kelt nehéz érzetet. A 4 csillag kijár.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 24.

Vettem egynek, de ennek ellenére nem okozott csalódást.
Száraz a bőröm és nekem egész napra nem elég, pár óta után újra kell krémeznem.

kincs121

2013. május 10.

Kipróbáltam, az illata finom gyümölcsös, de nekem valahogy nem vált be, úgyhogy később már csak a testemre kentem, mert kidobni nem akartam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 10.

muckó

2013. január 29.

Nagyon szeretem, mert gyorsan beszívódik és az illata finom gyümölcsös és az állaga is könnyed.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 29.

ct

2012. december 17.

Ugyan vegyes, kombinált bőröm van, ez pedig normál, száraz bőrre való krém, mivel ajándékba kaptam, mindenképp szerettem volna kipróbálni. Bevált, mert szereti a bőröm, igaz, szerintem ez is inkább csak nyárra elég, télre kevés a bőrömnek. Tetszik a színe, jó az ára, nálam nem okozott pattanásokat, mitesszereket, finom az illata, nekem talán egy kicsit túl édes is. Finom, puha lesz használat után az arcom tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. december 17.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Alanine
Hidratálók: Glycerin, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Glutamic Acid

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Alanine a I h

Methylparaben i I ta I par 0 0

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.