KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Ezt a terméket már nem gyártják!

Estée Lauder Nutritious Vita-Mineral Radiance Esszencia
Estée Lauder Nutritious Vita-Mineral Radiance Esszencia

Estée Lauder

Estée Lauder Nutritious Vita-Mineral Radiance Esszencia

  (0 vélemény)
Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín


A krémet és az összetevőket feltöltötte: bodzavirag27, Módosítva: 2015. október 17.

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm
Kiszerelés:   30 ml
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Minden
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

TERMÉKLEÍRÁS

Selymes szérum, mely a bőrt vitaminokkal, ásványi anyagokkal és gyümölcs kivonatokkal látja el. Felgyorsítja a sejtek természetes megújulását.

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Water / Aqua Butylene Glycol h 1 0Methyl Gluceth-20 h PEG-75 h Glycereth-26 h 0 0Peg-8 Dimethicone Oryza Sativa (Rice) Bran Extract Hydrolyzed Soy Protein h Saccharomyces/ Zinc Ferment Extract Hydrolyzed Yeast Protein Passiflora Alata Fruit Extract Saccharomyces Ferment Lysate Filtrate Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Punica Granatum (Pomegranate) Seed Oil eo Saccharomyces/ Magnesium Ferment Extract Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice a Saccharomyces Lysate Extract h I gy Hydrolyzed Corn Protein Sodium Hyaluronate h 0 0Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract a I h I gy Saccharomyces/ Calcium Ferment Extract Creatine Hydrolyzed Wheat Protein Dimethicone eo I szil 1 0Prunus Mume Fruit Extract h Calluna Vulgaris (Heather) Extract Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract a Oleth-3 Phosphate ti 2 2Cyclopentasiloxane eo I szil Oleth-3 eu 5 2Ethylhexylglycerin Dipropylene Glycol i Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Oleth-5 eu 3 2Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sucrose h Caffeine Polysilicone-11 szil Glycerin h 0 0Pantethine eo I v Acetyl Carnitine Hcl Acetyl Glucosamine h Phytantriol h I al 2 2PPG-6-Decyltetradeceth-30 ti I eu Parfum/Fragrance i PEG/PPG-20/20 Dimethicone eu Adenosine Phosphate Cyclodextrin Potassium Carbomer Carbomer 1Octinoxate f 0 0Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Xanthan Gum ti I eu BHT a I ta Disodium EDTA Phenoxyethanol ta Red 33 Lake / CI 17200 sz Yellow 5 Lake / CI 19140 sz

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34

Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.

hirdetés

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, BHT
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, PEG-75, Glycereth-26, Hydrolyzed Soy Protein, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Sucrose, Glycerin, Acetyl Glucosamine, Phytantriol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Pantethine

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.

Kukorica cukorból származó hidratáló, vízmegkötő összetevő. A bőrön alkalmazva selymes és lágy érzetet nyújt, és ellentétben a legtöbb más vízmegkötő összetevővel nem ragacsos.

A PEG a polyethylene glycol rövidítése. Stabilizáló, vízmegkötő anyag.

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Egy kínai gyógynövény kivonata, melyet már évszázadok óta hasznánakk a délkelet-ázsiaiak helyi fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatása miatt. A hatásmechanizmusa még nem teljesen ismert, de e szerint a kutatás szerint valóban kedvező hatása lehet a gyulladásos panaszokkal szemben. Paula Begoun szerint semmilyen hatása nincs a bőrre, egyes kutatások szerint viszont képes csökkenteni a stírák és ráncok hosszúságát és mélységét.

A kínai teacserje nem fermentált változatának a kivonata, közkeletűbb néven zöldtea-kivonat. Jelentős mennyiségű szakirodalom támasztja alá a zöld teának, illetve a benne lévő aktív komponenseknek (EGCG és a zöld tea polifenolok, GTPPs) a számos kedvező hatását a bőrre. Kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő, rákellenes tulajdonsága is van. Különösen jól dokumentált a zöld tea napsugarak, illetve UVB károk elleni védő képessége. A kozmetikumokba kerülő zöld tea kivonat minősége nagyban eltérő lehet a benne lévő aktív komponensek (EGCG és polifenolok) mennyiségétől függően. (Forrás: Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery, Vol 27, 2008, Natural approaches to management of photoaging)

Gránátalmamag olaj, mely más növényi olajokhoz hasonlóan zsírsavakban gazdag, kiváló emollient, bőrpuhító olaj. E szerint a tanulmány szerint a gránátalma mag olaj serkenti az epidermisben (bőrünk felső rétege) lévő sejtek osztódását, vagyis az epidermisre regeneráló hatással van. Szájon át bevéve a gránátalma mag olaj rákellenes és gyulladás csökkentő hatású is, de nem találni információt arról, hogy ezt a tulajdonságát a bőrre kenve is megőrzi-e.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A gránátalma gyümölcsének a leve. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, valamint szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt használják a kozmetikumokban. A truthinaging információi szerint a magas szintű C-vitamin és antioxidáns tartalma révén segít megelőzni a sejtkárosodást és a bőr öregedését, és számos tanulmány kimutatta, hogy képes gyorsítani a sebgyógyulást, valamint a pozitív szerepet játszik a nap által károsodott bőr regenerálásában is.

Élesztő.  Beta-glucan nevű vegyület forrása, ami antioxidáns hatású. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/saccharomyces-lysate/

Az összetevőnek még nincsen leírása.

hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. 

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek)  és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élénkítő hatása miatt. 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Szerves sav, melynek fontos szerepe van a sejtek energiaellátásában és DNS-ének védelmében. A Beiersdorf kutatása szerint az összetevő hatásos a bőröregedés megelőzésében és kezelésében.

Búzából előállított, leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe.

Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Egy bizonyos fajta alma kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning), a belőle kivont pectint pedig sűrítő anyagként használják a kozmetikumokban. Az alma jótékony bőrápoló hatása elsősorban annak köszönhető, hogy a káros sejtreakciókkal szemben védő polifenolokban (melyek közül kiemelendő a katechin, az epikatehin és a quercetin) gazdag, ezért erőteljes antioxidáns hatással van a bőrre.

 

Kíméletes felületaktív anyag (surfactant), mely lehetővé teszi az olaj és zsír feloldását és lemosását.

Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják  sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.

Oleth-3 eu 5 2

Kíméletes felületaktív anyag (surfactant), mely lehetővé teszi az olaj és zsír feloldását és lemosását.

Bőrjavító anyag,  mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik. 

Mesterséges bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló szer. Sűrűség szabályozó funkciója is van.

Oleth-5 eu 3 2

Kíméletes felületaktív anyag (surfactant), mely lehetővé teszi az olaj és zsír feloldását és lemosását.

Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.

A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.

Források:  Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.

Felületi hártya képző anyag.

Glycerin h 0 0

Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.

A sejten kívüli mátrixban nagy mennyiségben megtalálható GAG-ok fontos alkotórésze, vagyis a bőrben  természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Nagy koncentrációban elősegíti a sebgyógyulást is. Az Estée Lauderhez tartozó márkák (pl. Clinique) előszeretettel használják az acetyl glucosamine-t mint hatékony nem savas hámlasztó összetevőt, azonban Paula Begoun szerint nincs értékelhető mennyiségű kutatás arra nézve, hogy az valóban hatásos alternatívája az AHA/BHA hámlasztóknak. Egy 2009-es tanulmány szerint az összetevő hatásos a hiperpigmentáció kezelésében is.

Phytantriol h I al 2 2

Alkohol féle, melyet csomósodás elleni, haj- és bőrkondícionáló valamint hidratáló anyagként használnak a kozmetikumokban. Leggyakrabban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, mert állítólag képes megakadályozni  a haj töredezését, valamint pantenollal kombinálva javítja  a haj szerkezetét. Hidratáló tulajdonságának köszönhetően azonban arcápoló termékekben is találkozhatunk vele. További info itt.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Kelátképző segédanyag, amely a krémben a víz révén jelenlévő fém ionokkal reakcióba lép és semlegesíti azokat, vagyis a krémet stabilizáló funkciója van.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és felületi hártya képző segédanyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak. Viszkózus, átlátszó géleket hoz létre, amelyek kellemes és nem ragadós érzetűek a bőrön. A legtöbb készítményben jellemzően 1% vagy kevesebb mennyiségben használják.

Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Az összetevő nem túl stabil, vagyis UV-fény hatására veszít fényvédő hatékonyságából. Az octinoxate lebomlása megakadályozható más fényvédők segítségével (pl. Trinosorb M-mel). Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy elősegítheti a bőrben a káros szabad gyökök képződését (forrás). Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.

BHT a I ta

Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.

Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)

A kozmetikumokban gyakran előforduló, lilás-piros színű szintetikus eredetű színezék.

Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat. 

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.