Estée Lauder

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: andrea.horvath79, Módosítva: 2011. november 28.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Minimalizálja a szem ráncok, a puffadtság, a szarkalábak és a szem alatti vonalak jelenlétét. Megerősíti a bőr természetes képességét, hogy csökkentse a ráncok jelenlétét. Táplálja a bőrt és kisimítja a finom, száraz vonalakatHelyreállítja a bőr természetes védelmét a kiszáradás és az irritáció ellen.

Kiszerelés: 15 ml

Water / Aqua Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Polyethylene Butylene Glycol h 1 0Dicaprylyl Carbonate eo Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Cetyl Esters eo Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Sucrose h Isostearyl Neopentanoate eo 3 3Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Hydrolyzed Rice Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract Centaurium Erythraea (Centaury) Extract Argania Spinosa Leaf Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract a Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract a Methyl Glucose Sesquistearate eo I eu PEG-100 Stearate ti 0 0Adenosine Phosphate Cetearyl Glucoside ti I eu Caffeine Trehalose h Creatine Acetyl Glucosamine h Caprylic / Capric Triglyceride eo Glycerin h 0 0Sodium PCA h 0 0Polybutene Sodium Hyaluronate h 0 0Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Dimethicone eo I szil 1 0Phytantriol h I al 2 2Propylene Glycol Dicaprylate eo Cholesterol eo I eu 0 0Linoleic Acid eo Linolenic Acid eo Persea Gratissima (Avocado) Oil eo I h 3 0Phospholipids h Yeast Extract a Phytosteryl Canola Glycerides Caprylyl Glycol eo I h Oleic Acid eo I eu Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Palmitic Acid eo I eu 2 0Stearic Acid eo I eu 2 0Phytosphingosine Triolein eo Steareth-21 ti I eu Cyclodextrin Carbomer Hexylene Glycol ti I eu 1 1Aminomethyl Propanol Nordihydroguaiaretic Acid a Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium EDTA Phenoxyethanol ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz Mica

Wey1122

2018. július 4.

Lassan a 15 ml-s tègely vègère èrek.Vegyes èrzelneim vannak evvel a krèmmel kapcsolatba.Hatàrozottan àpolt,viszont nem tudtam rendessen elkenni.Kemèny sűrű àllaga van,inkàbb esti rutinhoz tudom magamon elkèpzelni amikor van idő beszìvja rendessen magàba a bőr! Èn több szemrànckrèmet is kipròbàltam a màrkàtòl,ő volt a legkevèsbè a kedvencem! Lehet szàraz bőrön csodàssan muzsikàl inkàbb arra ajànlanàm ès nem vegyes bőrtìpusra! Nem veszem ùjra,inkàbb maradok a màrka Resilience Lift szemrànckrèmje jobban bevàlt nekem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 4.

Redpanda

2015. november 16.

A régi változatából elhasználtam pár tégellyel, az újból csak egyet vettem, mert úgy éreztem, hogy sokkal gyengébb lett a hidratáló hatása. A ráncmegelőző hatása nálam nem működött (a régi változatnak sem), és ezt nem azért mondom, mert lett egy-két ráncom, ami egyébként is kialakult volna a korom, a genetika, vagy a csillagok állása miatt. Azóta retinolos szérum + valamilyen erős hidratáló megy a szemkörnyékemre, és ez a kombináció sokkal hatásosabbnak bizonyult. A két csillagot az új verzió kapja, nem tudtam megszeretni....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 16.

boszia

2015. október 23.

Másodikar vagy haradikat veszem újra, nekem bevált, nem csípi a szemem ahogy nagyon sok, szépen hidratál, egyenlőre maradik nála...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 23.

KezdoManias

2015. június 6.

Könnyen beszívódik, nem irritál, állítólag jók az összetevői is. Úgy egy hónap használatát követően úgy látom, némileg halványodtak a szemem körüli apróbb ráncok, viszont lehet, hogy ez a több alvásnak tudható be elsősorban. Meg az a fránya tégelyes kiszerelés... annyit olvastam a beautypedián, hogy ez tönkreteszi a hatóanyagokat, hogy elhiszem, már kevésbé hatékony, mint amikor felbontottam. Sajnálom pedig, mert tényleg jó vele dolgozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 6.

Makk Zsuzsó

2015. május 23.

Mintát próbáltam, és az alapján átlagosnak mondanám. Azt vártam, hogy legalább egy kis instant feszesítést produkáljon, de nem nagyon akarta. Lehet, hogy majd még próbát teszek vele egyszer, hogy kiderüljön, mire képes hosszú távon. De egy heti használat után nem győzött meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 23.

umpalumpa

2015. január 12.

Sajnos csak mintám van belőle. Szeretem. Főleg a szemem alatti táskákon használom smink előtt, hogy a korrektor előtt jól hidratált legyen. Eddig megvolt: puffadt szemhéj, táskák, felső szemhéj kissé megereszkedése és most jöhetnek a ráncok is :P.
Szóval úgy érzem szépen feltölti a szemem környékét. Ha éjszakára kenem reggel nincs bedagadt és irritált szem. Bárcsak vehetnék nagy tégellyel...
Friss: megállapítottam, hogy az EL DoebleWear BB korrektora ezen mutat a legjobban és legtovább őrzi a frissességét (szinte egyáltalán nem ráncolódik össze több óra után sem).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 12.

Santa

2014. november 10.

Ajándékba kaptam, de nem bizonyult annyira hatásosnak, hogy újra megvegyem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 10.

Ajándékba kaptam, de nem bizonyult annyira hatásosnak, hogy újra megvegyem.

_ca_

2014. április 23.

Találkoztam már jobb szemkrémmel, de ez is egészen hatékony, legalábbis szerintem. Nem okozott irritációt, és valamennyit segített az apróbb ráncaimon és a szem alatti karikákon is. Amit ígér, azt megtartja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 23.

gioia

2014. március 15.

Ezt még akkoriban vettem, amikor azt gondoltam, hogy minél drágább vmi, az csak annál jobb lehet. Tévedtem. A szemeimet irritálta és a bőröm se szerette és nehezen szívódott be. Pár hónap polcon sakkozgatás után elajándékoztam. (Ja és van benne szilikon is...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 15.

szambi

2013. május 19.

Ennek még véltem felfedezni némi ráncfeltöltő hatását, de szerintem eltömíti a pórusokat, mert a szemem alatti vékony bőrön megduzzadt fehér csomócskák lettek. Messziről nem volt látható, de közelről igen és engem zavart. Abbahagytam és elmúltak, úgyhogy nem tartom annyira jónak. Kár.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 19.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Yeast Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Sucrose, Trehalose, Acetyl Glucosamine, Glycerin, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Phytantriol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phospholipids, Caprylyl Glycol, Acetyl Hexapeptide-8
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Phytantriol
Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dicaprylyl Carbonate, Hydrogenated Polyisobutene, Cetyl Esters, Cetearyl Alcohol, Isostearyl Neopentanoate, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Methyl Glucose Sesquistearate, Caprylic / Capric Triglyceride, Dimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate, Cholesterol, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Caprylyl Glycol, Oleic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Triolein
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetearyl Glucoside, Cholesterol, Oleic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Steareth-21, Hexylene Glycol
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Steareth-21, Hexylene Glycol
Illatanyagok: Humulus Lupulus (Hops) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Csipkeharaszt féle kivonata. Kevés információ érhető el arról, hogy mire is jó ez az összetevő, de a TruthInAging egy tajvani tanulmányra utal, ami szerint a csipkeharaszt kivonatnak rákellenes aktivitása van, egy kóreai tanulmány szerint pedig véd az UV sugárzás okozta károktól és segíti a bőr regenerálódását.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Gránátalma kivonat. Szájon át fogyasztva úgy tűnik, hogy pozitív hatása lehet a szív- és keringési rendellenességekre, valamint a rák és a gyulladásos megbetegedésekkel szemben. Paula Begoun szerint viszont a gránátalma bőrre gyarkorolt hatása nem igazán ismert, viszont egy kutatás szerint a gránátalma kivonat in vitro kísérletek szerint (kémcsőben végzett) segíti a bőr regenerálódását.

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Argan levelének a kivonata. Az argan olajjal ellentétben nem igazán van infó arról, hogy a levél kivonatnak milyen hatása is van, a CosIng bőrjavító összetevőnek kategorizálja.

Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Phytantriol h I al 2 2

Cholesterol eo I eu 0 0

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Más néven NDGA. Növényi kivonat, melyet hatásos antioxidánsként tartanak számon illetve pattanások ellen is hatásosnak bizonyult. (forrás)

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.