KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Filorga Neocica Universal Repair Care
Filorga Neocica Universal Repair Care

Filorga

Filorga Neocica Universal Repair Care

  (0 vélemény)
Ár:   12 330 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység


A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. július 29.

Ár:   12 330 Ft
Kiszerelés:   40 ml
Lelőhely:   online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

TERMÉKLEÍRÁS

Ideálisan ápolja a borotválkozás, napon tartózkodás vagy esztétikai beavatkozás miatt irritált bőrt. Ez az univerzális, regeneráló krém hatékonyan nyugtatja és regenerálja a bőrt. Támogatja a felhám gyors megújulását, és helyreállítja a bőr eredeti megjelenését.

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Water / Aqua Oxidized Corn OilPropanediol h Caprylyl Methicone szil Glycerin h 0 0Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/VP Copolymer Polymethyl Methacrylate Hydroxyethyl Urea h Caprylic/Capric Triglyceride eo I i Butylene Glycol h 1 0Lauryl Glucoside ti Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate Phenoxyethanol ta Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer 1,2-Hexanediol ta Sodium Stearoyl Glutamate ti I eu Parfum/Fragrance i Isohexadecane eo Sucrose Palmitate ti I eo I eu Tocopheryl Acetate a I v 0 0Chlorphenesin ta Biosaccharide Gum-2 Mimosa Tenuiflora (Mimosa) Bark Extract Polysorbate-80 ti I eu 0 0Allantoin gy 0 0Disodium EDTA Laminaria Ochroleuca (Kelp) Extract i Glyceryl Linoleate eo I eu I v Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Sodium Chloride Sorbitan Oleate eu I i 3 0Citric Acid kh Artemia Extract Glucose h Sodium Hyaluronate h 0 0Potassium Chloride Potassium Sorbate ta Calcium Chloride Magnesium Sulfate Glutamine Sodium Phosphate Ascorbic Acid a I v Sodium Acetate Tocopherol a I v 2 2Lysine HCLArginine Hydrochloride Alanine a I h Histidine HCL Valine i Leucine Threonine Isoleucine Hexapeptide-9 pep Tryptophan Phenylalanine Tyrosine Glycine Serine Cystine Cyanocobalamin (Vitamin B12) v Glutathione a AsparagineAspartic Acid Ornithine HCL Glutamic Acid h Nicotinamide Adenine Dinucleotide Proline Methionine Taurine Hydroxyproline ti Glucosamine HCL Coenzyme A Sodium Glucuronate Thiamine DiphosphateRetinyl Acetate Inositol h Niacin v Niacinamide h I v Pyridoxine HCL v Biotin v Calcium Pantothenate Riboflavin sz Sodium Tocopheryl Phosphate Thiamine Hydrochloride Folic Acid v

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém

Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Tiria   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44

Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.

hirdetés

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Alanine, Glutathione
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Butylene Glycol, Glucose, Sodium Hyaluronate, Alanine, Glutamic Acid, Inositol, Niacinamide
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Peptidek: Hexapeptide-9
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Glyceryl Linoleate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Niacin, Niacinamide, Pyridoxine HCL, Biotin, Folic Acid

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt

Szilikonféle tiszta, folyékony formában. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló anyag. Selymesen sima érzést, könnyű kenhetőség biztosít. Mint a legtöbb szilikon, képes átmenetileg feltölteni az apróbb ráncokat, így egy általános "teltebb" megjelenést biztosít. Paula Begoun szerint emollient, vagyis bőrpuhító tulajdonsággal is rendelkezik, ezen kívül enyhe tisztító hatása is van, a szájfényekben és rúzsokban pedig felerősíti a színt. 

Glycerin h 0 0

Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben

Szintetikus polimer, melyet filmképző tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun szerint biztonságos összetevő, gyakran használják orvosi műszerek alapanyagául is.

Vízmegkötő anyag. A kutatási eredmények szerint a glicerinhez hasonlítható vízmegkötő képessége van,  ráadásul előnyösebb érzetet is nyújt (a tiszta glicerin egy kellemetlen zsíros érzetű, nyúlós anyag).

Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.

A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.

Glucoseból és kókuszolajból előállított kíméletes felületaktív anyag, tisztító. Erősen lúgos (ph 11.5-12.5), így legtöbbször citromsavval hozzák a termékek ph értékét a kívánt tartományba.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, vagyis csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét, ezen kívül emulzió stabilizáló, csomósodásgátló és viszkozitást szabályozó hatása is van.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.

Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emollient) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.

A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.

Források:  Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant). Az élelmiszeriparban is használt 0,5%-nál kisebb koncentrációban.

Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.

Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).

Barna tengeri hínár, alga kivonata. Sűrítő, vízmegkötő, bőrkondícionáló (skin conditioning) és antioxidáns hatása van. Részletesebb információ a kozmetikumokban használt algákról a CosmeticsCopon

A linolénsav észtere, az F vitamin egy formája. Bőrpuhító (emollient).

Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.

Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.

Bár illatanyagként és felületaktív anyagként is alkalmazható, elsősorban mint emulgeálószer kerül a kozmetikumokba. A truthinaging információi szerint különösen alkalmas olyan készítmények emulgeálására, melyek növényi olajokat tartalmaznak.

Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.

Kálisó. Szervetlen só, tiszta állapotban szagtalan, fehér színű vagy színtelen kristályokat alkot. A kozmetikai iparban viszkozitást stabilizáló és növelő szerként, vagyis a sűrítőanyagként használják.

Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos.

Az glutamin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A glutamin továbbá segíti a bőr természetes védőrétegének erősítését. 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.

Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.

A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Tocopherol a I v 2 2

Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.

Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.

Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Alanine a I h

Az alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A valin egy eszenciális (az emberi szervezet nem tudja előállítani) aminosav, egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az leucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A leucin ráncsimító hatással is bír.

A treonin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A triptofán egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A triozin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr-és hajkondicionáló, valamint szagokat semlegesítő hatású összetevő. Az összetevő serkentő hatással van a melanociták melanin termelésére, ezért a leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin ráncsimító hatással is bír.

A szerin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A szerint általában selyemproteinből állítjak elő. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A truthinageing információi szerint a szerin képes feltölteni a haj cisztein szintjét, ezáltal erőssé és simává teszi a hajszálakat.

Az cisztin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A cisztin bőrregeneráló tulajdonsággal bír.

A B12-vitamin egy vízben oldódó vitaminféle, mely Paula Begoun szerint hatékony lehet a pikkelysömör kezelésében, viszont sajnos csak korlátozott számú kutatás készült eddig a bőrre helyileg gyakorolt hatásáról.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Az aszparagin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az aszparaginsav egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Az glutaminsav egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az emberi szervezet szabad aminosav tartalmának legnagyobb részét glutaminsav teszi ki. A glutaminsavat általában a búzában található gluténből állítjak elő. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A prolin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A prolin ráncsimító hatással is bír.

A metionin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A metionin óvja a bőrt a káros anyagoktól.

Az emberi szervezetben is előforduló, kéntartalmú aminosav. A kozmetikumokban elsősorban hidratáló hatása miatt használják. További információ a taurin élettani szerepéről: http://www.beres.hu/hu/tanacsado/taurin/ és álatlános információ az összetevőről: http://en.wikipedia.org/wiki/Taurine#Physiological_functions

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő és oldószer. Paula Begoun szerint az összetevő vízmegkötő hatása hasonló a kollagénéhez és valószínű, hogy a sebgyógyulást is elősegíti, bár ez az állítás még nem teljes mértékben megalapozott.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Az inozitol egy rendkívül széleskörűen használt anyag mind a táplálkozásban, mind a kozmetikában. Egyik leggyakrabban előforduló formája a  lecitin egyik fontos alkotóeleme. A CosIng szerint hidratáló hatású, a haj összetapadása ellen is véd, és hajkondícionáló.

A niacin B3-vitamin egyik formája, mely a niacinamidehez hasonló tulajdonságokkal bír. Többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt.

B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).

Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder

B6 vitamin egy formája. Paula Begoun szerint antibakteriális és antioxidáns tulajdonsága van. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló anyag. További információ a truthinagingen.

H-vitamin vagy B7-vitamin. A szervezetünk a biotint felhasználja a sejtnövekedéshez, a zsírsavak termeléséhez, a zsírok és aminosavak anyagcseréjéhez (lebontásához és építéséhez). Szájon át bevéve ajánlott a haj és a köröm erősítésére. A bőrbe vagy a hajba azonban nem szívódik be, és helyileg használva nincs a bőrre gyakorolt ismert hatása. Részletes infó itt.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

B2 vitamin. Vízoldékony, könnyen felszívódó anyag. Szerepet játszik a bőr, haj, köröm egészségének megőrzésében. Narancssárga színe miatt színezőként is használják. Paula Begoun szerint nincsenek olyan kutatások, amik az mutatnák, hogy a bőrön használva van bármi hatása. Viszont van néhány arra utaló vizsgálat, hogy a riboflavinnak fényérzékenyítő hatása lehet.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.