Flormar

Ár:   3690 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Flormar stand, Nailland   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: darcy, Módosítva: 2013. február 21.

Lelőhely:   Flormar stand, Nailland
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Sima és selymes kinézetet biztosítva remekül harmonizál a bőrrel.

Kerekeso

2015. május 20.

Hat, sajnos nekem nem valt be. Lehet, hogy tul vilagos szint valasztottam, de az egesz olyan maszkhatast keltett. (Pedig a flormar pirositojat nagyon szeretem.).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 20.

Lunann

2015. május 15.

Megdöbbentem a csillagok számán, kevéske.. Szerintem ez a termék többet érdemel. Az összetevők listája tényleg nem túl szép, de nem is rossz.
Előtte a Flormar alapozó stiftjét használtam, de mivel az megszűnt, kénytelen voltam más után nézni. Mindenképpen maradni akartam a márkánál, mert ár-érték arányban verhetetlen, minden sminktermékem innen valósi és egyikben sem csalódtam. Vigyázni kell a felvitellel, mert könnyen túlzásokba lehet esni. Nekem egy használat kb negyed, vagy fél pumpálás, ha ennél több jön, mindig le kel törölnöm a felesleget. A T vonalam nagyon zsírosodik, ez átüt nap közepe felé az alapozón, ami nem túl szép látvány..sokszor elmászik rólam az alap, erre oda kell figyelnem, de ez nem az alapozó hibája. Szerintem púder kell fölé, mert anélkül nagyon csillog. Az illata jó, nekem nem öreglányos. Sok árnyalata van. És pont az az árnyalat, ami nekem a legjobb, 50%-os akcióban volt, jupííí.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 15.

orchidea8627

2014. október 22.

Hihetetlenül jól fed és szép világos színei is vannak de az összetevői nem túl szépek...

Jól hidratálja a bőröm ebben a hideg időben is, nem repedezik fel az alapozó a bőrömön, szép természetes a hatása (persze szépen el kell oszlatni, dolgozni a bőrön).
Az üvege nagyon minőségi érzetet kelt, pumpás. Egyedül az illatával nem vagyok elégedett, nagyon olyan mamis, régi púder illata van.

UPDATE: Egy csillagot le kell vonnom az illata miatt, nagyon nagymamiii... Erős, púderes illat. Egyébként az állaga, színe, finishe még mindig tetszik. Csak hagynák ki belőle a parfümöt, egyébként se szeretem ha agyonillatosítják a sminkeket. Teljesen fölösleges ennyi illatanyagot nyomni a sminkekbe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 22.

indingo

2013. március 8.

Ez a fajta kapható E vitaminos, matt verzióban is!

Jól fed, de a száraz részeket kicsit kiemeli!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 8.

Ez a fajta kapható E vitaminos, matt verzióban is!

Jól fed, de a száraz részeket kicsit kiemeli!

darcy

2013. február 22.

Eredetileg a Catrice Infinite Matt alapozójára vadásztam, de sehol sem lehetett kapni. Ezek után olvastam Bucanka áradozását a Flormar Mat Velvet alapozóról, és úgy döntöttem, miért ne?
A színválaszték tekintetében a cég honlapja abszolút meggyőző volt. Sok-sok nagyon világos árnyalat mindhárom alapozónál. Utólag viszont óva intenék mindenkit attól, hogy ez alapján válasszon színt! Mielőtt vásárolni indultam volna, szépen kiírogattam a képek alapján a legvilágosabb (a bőrömhöz látszólag leginkább illő) színeket, ehhez képest végül egy abszolút másmilyen - a honlapon sokkal sötétebbnek látszó - árnyalatot vettem meg.
Az Árkád-ban levő üzletbe mentem, és rögtön azzal kezdtem, hogy a legerősebb fedésű alapozóból szeretnék. Az eladó lány kicsit bizonytalanul nézett rám, hogy "Biztosan szükséged van erős fedésre?" (Aznap direkt smink nélkül mentem, és ordított rólam az összes bőrproblémám, úgyhogy nem igazán értettem, hogy ez miért kérdés?) Végül ezt ajánlotta.
A biztonság kedvéért magammal vittem az eddig használt BB krémemet (Helia-D), és azzal összehasonlítva választottam színt. Így lett végül a 105-ös Porcelain Ivory árnyalat.
Erősen fed - ez tény. Az ecsetes és a szivacsos felvitelt nem ajánlom, mert úgy igencsak csíkoz. (Nedves szivaccsal kevésbé, de szerintem akkor kb. a fele a szivacsban marad.) Szóval a legjobb kézzel felvinni, mint egy krémet. Az orromra sajnos még így sem tudtam normálisan felvinni, mert ott meg foltos lett. (Oda továbbra is a LRP Toleriane Teint megy, amivel szépen össze lehet dolgozni.)
A többi részen elsőre eléggé látszik. Különösen púderrel együtt maszkos hatása van, de rájöttem, hogy kb. 1/2-1 óra elteltével "átalakul", és utána már nem nézek ki olyan furán.
A flakonon 12 órás tartósságot ígér. Az arcomon valóban ki is bírja reggeltől-estig, viszont sajnos az államon már néhány óra után elkezd foltosodni (leperegni?), és ilyenkor már az utánapúderezés sem segít. Úgy tűnik, hogy a gyulladtabb/zsírosabb/problémásabb területeken nem teljesít túl jól.

Update: Az egyik MAC-es alapozóval történt kalandom után elkezdtem jobban értékelni ezt. Szépen, vékony rétegben, apránként eldolgozva már fel tudtam tenni úgy, hogy ne legyen maszkos hatása. Kap még egy pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 22.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, PEG-8
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Diethylhexyl Maleate, Hexyl Laurate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Sorbitan Olivate, Stearic Acid, Xanthan Gum
Fényvédők: Octinoxate
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Linalool
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology