Helia-D

Ár:   2490 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: lnella3, az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2015. március 25.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Imladris

2016. január 21.

Ennek a krémnek az a legnagyobb baja, hogy túl van illatosítva, mint az összes classic Helia D. Különben jó krém lenne, de nem bírom a szagát elviselni. Még a parabéneket is jobban el tudom nézni, mint az agresszív illatosítást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 21.

grizus

2013. május 26.

Elhasználtam pár tégellyel, mire felfogtam, hogy paraffin van benne, mint a Helia-D többi termékében is. Emiatt nem veszem újra. Egyébként nekem kicsit zsírosította a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 26.

hajnalva

2013. április 23.

Remekül hidratál, feszesít! Kell enn él több? Esetleg az összetevőkben lehetne több zöld...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 23.

Kera

2013. március 22.

Sajnos nekem nagyon kellemetlenul huzodik tole a borom...ez kesobb is megmarad. Probaltam tenni ala hidratalot, de meg igy sem volt jobb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 22.

horsy

2013. január 30.

Ránctalanitó hatást nem vettem észre,viszont csillogott tőle az arcom.Szerintem inkább száraz bőrre való,mert enyhe olajos réteg marad felkenés után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 30.

grizus

2012. szeptember 25.

Nem rossz krém ez. Főleg az állaga jött be. De ma már nem használok parabénes krémeket, mert háklis vagyok. Aki nem az, annak ajánlom, 30 felett, fiatalabbaknak túl tömény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. szeptember 25.

aneta.lalova

2012. június 4.

Lehet én vagyok a kivétel. Nekem ez a krém szinte tönkre vágta a bőröm....foltos, egyenetlen és pár kiütés is kijött.
2 napig nem ezt használtam - felváltotta az anaconda éjszakai tápláló krém.... 2 nap után szép lett a bőröm, kiütések is elmúltak... Nekem nem jött be sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 4.

Krikri

2012. február 1.

Néhány nap alatt nagyon szépen rendbe rakta a bőrömet.Jól hidratál és annak ellenére, hogy egy sűrű, gazdag krém maradéktalanul felszívódik. Nem is tudom miért vettem meg, de örülök. Az összetevők nem éppen szépek, de mivel már menthetetlennek éreztem a bőröm és ez segített így most elnézem neki. De egy csillagot azért levonok miatta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 1.

bleonora70

2011. december 14.

Szereti a bőröm ha ezzel kényeztetem. A napokban vettem újra belőle ami nálam ritka,hisz krémmániás lévén mindig újabbat és újabbat próbálgatok. Nincs benne fényvédő de most, télen nappalra használom. Az esti krémjét és a golyós, hyaluronsavas készítményt is megvettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. december 14.

Camice

2011. március 25.

Valóban nagyon jó a krém. Régen nagyon sokat használtam. Most már nem kell sokszor, mivel nagyon jól tartja az alapanyagok miatt a hidratálását.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2011. március 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Allantoin, Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Coco-Caprylate / Caprate, Octyl Stearate, Arachidyl Alcohol, Panthenol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Zea Mays (Corn) Oil, Lecithin, Helianthus Annuus Extract
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Xanthan Gum, Zea Mays (Corn) Oil, Lecithin
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Arachidyl Glucoside, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Ascorbyl Palmitate, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Lyral, Amyl Cinnamal, Citronellol, Linalool, Benzyl Alcohol, Coumarin
Parabének: Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Benzyl Alcohol

Bőr puhító és sűrítő anyag. Komedogén indexe 5-s, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes kerülni.

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

A napraforgó magjának és virágának a kivonata, melyet a CosIng bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és hajkondícionáló anyagnak kategorizál.

A Helia-D termékek esetén ez az összetevő elvileg a napraforgószár kivonatot jeleni, mely a Helia-D honlapja szerint visszaadja az ernyedt bőr és izom rugalmasságát a napraforgószárban található auxin révén. A Helia-D-től független forrást sajnos nem igen találni, ami beszélne arról, hogy a napraforgószárnak milyen hatása van a bőrre, az auxinról azonban ez a szabadalom azt írja, hogy segíti a bőr természetes védő rétegének (skin barrier) erősítését.

A kozmetikumokban a napraforgót több formában is felhasználják, legyakrabban a napraforgó olajat.

Parabének családjába tartozó tartósítószer.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.