Juvena

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ria13, Módosítva: 2013. augusztus 29.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Water / Aqua Octyldodecanol eo I i I al Isopropyl Stearate eo Caprylic Triglyceride Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate eo Hydrogenated Castor Oil ti I eo I eu 1 0Glycerin h 0 0Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil C12-15 Alkyl Benzoate eo Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0Persea Gratissima (Avocado) Oil a I eo I h 3 0Panthenol eo I v 0 0Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables PEG-45/ Dodecyl Glycol Copolymer Tocopheryl Acetate a I v 0 0Petrolatum eo Magnesium Sulfate Hydrogenated Coco-Glycerides eo Polyquaternium-10 Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract Disodium EDTA Hibiscus Esculentus Seed Extract Yeast Extract a BHT a I ta Hydrolyzed Conchiolin Protein Alcohol Denat. al Glycine Soja (Soybean) Oil eo I i 3 0Sodium Chloride Phosphatidylcholine eu Oligopeptide-21 pep Chitosan Tryptophan Threonine Sodium Oleate ti I eu Sodium Chondroitin Sulfate Serine Potassium Chloride Lysine HCL a Histidine h Glycine h Glucose h Folic Acid v Calcium Pantothenate Calcium Chloride Butylene Glycol h 1 0Soluble Collagen h Arginine a I h Parfum/Fragrance i Lyral i Butylphenyl Methylpropional i Limonene i Hexyl Cinnamal i Benzyl Salicylate i I f Phenoxyethanol ta Diazolidinyl Urea ta Methylparaben i I ta I par 0 0Butylparaben ta I par Ethylparaben ta I par Propylparaben ta I par 0 0Isobutylparaben ta I par

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

jakani

2016. május 1.

Ez egy nagyon jó kis krém volt régen, elég testes krém, de határozottan feltöltötték a bőrömet, rugalmasabb és jobb volt, mint más krémektől. A nappali párjával együtt használtam. Ma már sehol nem találom... (Megszűnt volna..?)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 1.

agnesss

2013. február 27.

Sajnos már sehol sem találom pedig ezt a krémet igazán szerettem, nekem bevált. Amit ígért azt el is érte!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. február 27.

monni

2011. szeptember 27.

Télen használtam, amikor egyébként is szárazabb a bőröm és nekem nagyon bevált, szépen feltöltötte bőrömet, és javult a tónusa.Nyáron valószínűleg túl zsíros lett volna a bőröm tőle és fénylett volna a T zona, de hidegben nagyon jól helytállt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. szeptember 27.

Ria13

2011. július 15.

Egy drogériában pásztáztam pont a krémeket, amikor egy hostess-szaktanácsadó Hölgy lépett oda hozzám, hogy segítse választásomat:-) Én a Shiseido és egy biokozmetikum (Annamarie Börlind) között őrlődtem, de Ő a Juvena-t ajánlotta. Erősen vízhiányos, a T-Zónában viszont zsírosodásra is hajlamos a bőröm és végül a Juvena Regenerate and Restore éjszakai krémnél kötöttem ki. 25 000 HuF volt az ára és mindenféle ajándékot kaptam hozzá. A Juvena-ról amúgy hallottam néhány jó dolgot, de én magam még azidáig nem próbáltam ki. Este alig vártam már, hogy az alapos bőrtisztítás és tusolás után felkenhessem. SAJNOS, AZ ELSŐ PERCBEN IS CSALÓDÁST OKOZOTT...Zsíros, vastag-testes krém, alig szívódik be, csak állt az arcomon, mint egy 50-es faktorszámú sűrű naptej. Másnap megpróbáltam nagyon vékonyan felvinni, így egy fokkal jobb volt a helyzet. Csodát nem vártam ugyan, de azt, hogy semmiféle pozitív változást ne eredményezzen a használata...50 ml-es kiszerelésű krém, doboza és csomagolása elegánsnak-dekoratívnak mondható, de sajnos semmi egyéb. Ugyanebben a drogériában egy másik szaktanácsadó Hölgy pedig csodálkozott, hogy nekem ezt ajánlották, mert-szerinte- ez nem az én korcsoportomnak, hanem 35-40 felettieknek készült. Én ezt a fajta Juvena krémet nem tartom valószínűnek, hogy újból megvenném, még 10 év múlva sem:-)

Szerkesztés: A véleményemet már félig-meddig megírtam...Csak annyi jutott az eszembe, hogy az összetevőinek listáját tekintve nem biztos, hogy olyan nyugodt szívvel ajánlgatnám ezt akrémet...Mondjuk, mivel nekem eleve rosszak a tapasztalataim vele kapcsolatban, így amúgy sem...Túl zsíros, nem szívódik fel. Az illata és a design-ja kellemes, szép, de ez a minimum...Lehet, hogy nem a bőrtípusomnak megfelelő terméket vettem meg...(?)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. július 15.

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, BHT, Lysine HCL, Arginine
Hidratálók: Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Histidine, Glycine, Glucose, Butylene Glycol, Soluble Collagen, Arginine
Peptidek: Oligopeptide-21
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Folic Acid

Alkoholok: Octyldodecanol, Alcohol Denat.
Emolliensek: Octyldodecanol, Isopropyl Stearate, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Hydrogenated Castor Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Panthenol, Petrolatum, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glycine Soja (Soybean) Oil
Emulgeálószerek: Hydrogenated Castor Oil, Phosphatidylcholine, Sodium Oleate
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Tisztítószerek: Hydrogenated Castor Oil, Sodium Oleate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum/Fragrance, Lyral, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Methylparaben
Parabének: Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Az avokádóolajnak az úgynevezett el nem szappanosítható része. Az avokádóolaj jóval több (5-12%) el nem szappanosítható anyagot tartalmaz, mint a legtöbb más olaj, ahol általában az olajok 1-2%-át teszi ki az el nem szappanosítható rész. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Fő összetevői a bőrtápláló és nyugtató hatású szterinek és az E-vitamin legerősebb antioxidáns tulajsonásgokkal bírú típusa, az alpha-tocopherol

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Cellulózból származó polimer, amelyet elsősorban hajápoló termékekben használnak. Elősegíti a termékek sűrítését, szép filmréteget képez a bőrön és a hajon, és kiváló hajkondicionáló hatással bír. Segít megakadályozni az elektromos töltődést. Az összetevővel olyan bőrápoló formulákban is találkozhatunk, mint például a tisztítók, hámlasztók és hidratálók, ahol bőrpuhító (emolliens) tulajdonságokkal rendelkezik, és szabályozza a formula viszkozitását is, ezáltal javítva a textúrát.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Hidrolizált (kisebb molekula darabokra bontott) fehérje féle, melyet puha testűek bocsátanak ki. A kozmetikumokban a conchiolin fehérjét leginkább gyöngykagylók fehérjéjéből nyerik.  A hivatalos INCI besorolás szerint haj- ás bőrkondícionáló anyag.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

A triptofán egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.

Methylparaben i I ta I par 0 0