La Mer

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Douglas   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Guttmann Natasa, Módosítva: 2013. január 12.

Lelőhely:   Douglas
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

• Abszolút ragyogást, világosságot, pórus-minimalizáló és tonizáló hatást ad
  • Ionizáló tengeri sókat, ragyogó erjesztőket és szuper antioxidánsokat tartalmaz
  • Tengeri sókkal energetizálja a bőrt és növeli az egészséges, ragyogó megjelenést
  • Ragyogó erjesztőszerekkel megakadályozza a jövőbeni elszíneződések megjelenését
  • Folyamatos ragyogás-növelő előnyöket biztosít a bőrnek

Guttmann Natasa

2013. január 12.

A La Mer márka köré épített buta történeteket, reklámszövegeket csak úgy szívták magukba a környezetemben lévő emberkék, és sajnos én is bedőltem a végén: kipróbáltam a többszörösen túlárazott Creme de La Mer-t és a Gel de La Mer-t is, de jól befürdödtem mindkettővel. Említésre sem méltóak, sokkal jobb termékek vannak a piacon negyed annyi reklámmal, négyszer olyan jó hatással. Ha már La Mer, akkor érdemes kipróbálni a sminktermékeit (LM The Treatment alapozó és LM The Powder porpúder), továbbá szerintem ezt az infúziót is, amihez félve nyúltam a korábbiak okán, de meggyőződtem, hogy igazán megéri az árát.
Selymes, géles, viszkózus, sűrű folyadék, aminek az illata is kellemes. Amolyan fűszeres, mentolós, algás, citrusos, zöld növényféleség. Biztos nem minden nózinak befogadható, viszont emlékeztet egy korábbi citrusos parfümömre, amit évekig használtam, szóval szerintem nagyon-nagyon finom. Spray fejével lehet a tenyérbe folyatni, majd onnan az arcbőrre, ami szinte azonnal, fél pillanat alatt beissza. Mostanába nagyon zsíros bőrömön mattítja a problémás részeket, pl. a T-vonalnál olajosság szempontjából csak jókat tudok mondani. És a legszebb, hogy nem szárít hámlásig (mint elég sok mattító szérum/krém) csak simán leszedi a felesleges zsírt. Eközben a bőröm felületét olyan puhává varázsolta, mint a bársony, és mintha a pórusokat is összehúzná, kicsinyítené. Erre korábban szénsavas (kék/zöld kupakos) vízzel átitatott vattakorongot használtam az arctisztítás 2. lépéseként, mert a sápadt, fakó bőrnél vérbőséget fokoz, frissít, és úgy ahogy természetes is, a vegyszeres tonikokkal ellentétben. Hát az persze összevethetetlen ezzel...
Ez a termék rengeteget javított a szeplőkön is, a foltokon s a pattanás utáni piros hegeken. Egyet viszont nem tud, és az a mélyhidratálás. De alapvetően is szeretek alapozó alá krémet, hidratáló szérumot, gélt, fluidot, akármit kenni a vízpótlás végett, tehát ez nem probléma.
Azért szeretem ezt a terméket különösen, mert ha rendszeres használat mellet smink alá viszem, szinte már alig látszanak a szeplőim, pigmentfoltjaim, amiket ugye alapállapotban teljes szívemből utálok. Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kis spricninek ennyi mindent fogok köszönni. Egészségesen ragyogó, sugárzó, tiszta és egységes a bőrképem ezzel a termékkel, ami amúgy nem tartalmaz veszélyes összetevőket.
Ráadásul pont ebből a márkából. A problémám, hogy nem vagyok biztos benne, hogy Magyarországon kapható, de majd utána nézek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 12.

Antioxidánsok: Yeast Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract
Gyulladáscsökkentők: Saccharomyces Lysate Extract, Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Anthemis Nobilis (Chamomile)
Hidratálók: Methyl Gluceth-20, Glycerin, Saccharomyces Lysate Extract, Glycine Soja (Soybean) Protein, Algae Extract, Acetyl Glucosamine, Sorbitol, Butylene Glycol

Bonyolult összetételű szilikát, mely a szilícium mellett bórt és alumíniumot, és változó mennyiségben vasat, magnéziumot, mangánt, kálciumot, káliumot, nátriumot, lítiumot és fluort is tartalmazhat. A CosIng hivatalos besorolása szerint sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. E szerint a szabadalom szerint a tourmaline használható bőr- és hajtisztító termékekben arra, hogy csökkenteni lehessen a tisztítóban lévő felület aktív anyagok mennyiségét. Paula Begoun szerint nincs semmilyen hatása sem a bőrre.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.

Kamilla. A kamillatea gyógyászati célokra való használata nagy hagyományokra tekint vissza. A kamilla közismerten gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő hatású. Mérsékelt antioxidáns hatása is van. Érzékeny bőrűeknek viszont jobb óvatosan használni kamillát tartalmazó termékeket, mivel a rendszeres használata bőrirritációt (contact dermatitis) válthat ki.

Maszkoló, azaz a kellemetlen illatot és ízt semlegesítő segédanyag.

Sorbitol h 1 1

Emulgeálószer, felületaktív anyag.