Lush

Ár:   6490 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Yndre, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. július 2.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajápolók

Csodásan nyugtató, jázminillatú hajhidratáló. A henna ragyogó fényt ad, de még nem színezi meg a hajat, úgyhogy szőkék és ősz hajúak is nyugodtan használhatják. Rengeteg puhító olaj van benne: mandulaolaj, jojobaolaj, brazildió-olaj, kenderolaj, búzacsíra-olaj – ezek mindegyike segít a szállongó hajszálak lecsillapításában, fényessé varázslásában és a hajvégek kezelhetővé tételében. Az olívaolaj amellett, hogy extra csillogást ad, a fejbőrt is tonizálja. Ez a hajmosás előtti hajpakolás hatékonyan és hosszantartóan gubanctalanít; megakadályozza a haj elektrosztatikus feltöltődését, így megelőzi a csomók kialakulását.

darbarad

2019. április 9.

Az eladó hennázott vagy festett hajra ajánlotta inkább, és bár nekem egyik sincs, mégis megvettem, mert (sokakkal ellentétben) tetszik az illata és folyós állaga. A tégelyes kiszerelés nem feltétlen a legpraktikusabb, bár mind tudjuk, miért nincs ez túlbonyolítva pumpás megoldással, néha kicsit pocséklásba csap át a hajápolási rutin. Kb. 2-3 hajmosásonként használom, felváltva más hajpakolásokkal, a hajam típusának megfelelő samponnal és balzsammal, szóval a hajam állapotát nem tudom csak ennek a pakolásnak betudni, de azért nem mondhatom, hogy egy rossz darab. Ártani nem árt, puha tapintású, könnyen fésülhető, fényes hajat kapunk, viszont a márka H'suan Wen Hua pakolása egy pár fokkal jobb, legközelebb ahhoz nyúlok vásárláskor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 9.

Creme

2018. december 19.

Sajnos nekem a termék egyáltalán nem vált be. Az illatát nem tudtam elviselni, pedig a következő hajmosásig végigkísért az émelyítő szag. A termékleírásban szereplő pozitív hatásokat sem éreztem a használatakor.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 19.

bdpstmassacre

2018. november 20.

Imádom az illatát és az állagát, jó volt a hajamra, de semmi különösebb csodát nem tett vele. Nem hiszem, hogy megint megveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 20.

xxs

2018. július 29.

A hajamnak jót tett, de az illata fullasztó és sokáig megmarad, nagyon zavart. Ahol az arcomhoz ért a hajam, irritációt okozott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 29.

karolinapoles

2018. július 17.

Már a 3. tégellyel használom el. Egyszerűen nem merem nem megrendelni, mert olyan jó a hajamnak. Nagyon nehéz olyan terméket találni, ami tényleg látványosan jót tesz a hajadnak. Az én göndör, száraz hajam úgy tűnik imádja, csak megrendelni állandóan egy anyagi csőd... :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 17.

ducitrening

2018. február 8.

Egyetlen hatranya az ara.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 8.

Egyetlen hatranya az ara.

Timinimoook

2018. január 19.

Nem fűztem hozzá túl sok reményt, de féláron volt, úgyhogy megvettem, hátha... A hajam olyan lett, mintha most jöttem volna a fodrásztól és levágták volna... A hajvégeim mintha sose lettek volna eltöredezve,nagyon szép, egészséges lett.
Azért ppntoztam le,mert irreálisan drága. Nekem rengeteg hajam van és hátközépig ér, spóroltam vele,így 7 alkalomra volt elég a tégely, ami az én esetemben (5 naponta mosok hajat) pont egy hónap,ami szerintem elég kevés ennyi pénzért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 19.

beautycare

2017. november 23.

Eleinte tesztert kaptam és úgy próbáltam, két dolog: nagyon-nagyon jó, tényleg sokkal erősebb lesz tőle a hajad, ezt már érzékeled egy használat után is, viszont (!) árban halál... akinek középhosszú, vagy netán hosszú haja van, annak 2-3 alkalom után újat is kell vennie.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 23.

miri84

2017. november 8.

Sajnos nagyon száraz a hajam a sok hajvasalás miatt és mivel vastag szálú is, emiatt általában olyan, mint egy szénakazal. Ez a hajpakolás nagyon jót tett neki, amióta használom, rögtön hajmosás után is ki tudom fésülni a hajam. Hajmosás előtt, száraz hajra kell használni, emiatt sok kell belőle. Ez az egyetlen hátránya, nagyon kevés alkalomra elég, még úgy is, hogy csak két hetente kell alkalmazni. Az illata engem a temperára emlékeztet, elég intenzív, még a sampon sem tünteti el teljesen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 8.

Piczky

2016. június 10.

Azt leszögezném, hogy nagyon drága, de ha a lush üzletpolitikája, a fairtrade kereskedelem, az összetevők ezt megindokolják, ennek szellemében könnyű szívvel kifizetem érte. Az illata nagyon fura volt elsőre, fáradt virágok a vázában, híg is volt, a hajammal viszont csodát tett, kisimult, puha lett, fényes is. A hatása hajmosásig tart, így valamilyen alkalom előtt használva van értelme, hajszerkezet-változást ( ahogy semmi mástól sem ) rendszeres használattól ne várjon tőle senki.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 10.

Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.