Manhattan

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: manokamoka, Módosítva: 2016. október 7.

Lelőhely:   külföld

Stift formátumú korrektor, minden bőrtípusra.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

bebecske22

2020. május 14.

Szerintem szörnyű! Pár hónappal ezelőtt beszereztem egyet Vanilla (70) árnyalatban, mert kellett a téli színemhez egy világosabb korrektor, de nagyon rossz döntés volt! Büdös, ragacsos, tapadós, szerintem a kukában végzi, nincs kedvem tovább kísérletezgetni vele! :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 14.

Eperke17

2019. április 14.

Nem sok sminket használok, de ezt a korrektort szerettem, jó állagú, jó fedésű kis cucc volt, még van belőle. Kár hogy már nem lehet kapni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 14.

szeronik

2018. április 6.

A világ legjobb korrektora volt, nem értem, miért nem gyártják már. Mázli, hogy tavaly még tudtam belőle venni itthon, és csak néhány hónapja realizáltam, hogy ez már nem kapható sehol. Azóta keresem az utódját.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 6.

szilvasitimea

2016. október 7.

Egy idoben ez volt a kedvenc korrektorom...csak sajnos mar nem kaphato. Konnyu vele dolgozni, nagyon jo a texturaja ,es jol fed.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 7.

Greti22

2016. július 16.

Egyet elhasználtam, de már sehol nem találok belőle. Nagyon sajnálom, mert szerettem. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 16.

Roxuska

2016. május 7.

Én teljesen kijöttem vele. Nem annyira krémes, de ez nem is gond, mert csak a pattanásaimra használtam. A cover stick korrektorokon belül nekem ez vált be a legjobban, még a bőröm színéhez is ment, de még is találtam nála jobbat jobb áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. május 7.

kukumaluthch

2016. április 15.

Sokáig használtam a púderjét, tinédzserként elég problémás bőröm volt, bármit használtam csak még jobban begyulladtak a pattanásaim, több problémám lett, mint előtte. A Manhattan nekem abszolút bevált, a korrektort nem rég kezdtem el használni, igazából az arcomon lévő anyajegyem eltávolítása utáni hegre, később a szemem alatti (vagy lassan már inkább körüli) sötét foltok halványítására. Tökéletesen fedi a szem alatti karikákat, nap vége felé már a hegre szoktam még egy csíkot húzni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 15.

bundiriska

2016. április 7.

Az elején nekem se jött be annyira, de mostanra kiismertem. A kontúrozáshoz én ezt használom és arra tökéletes. Meg néha a szemhéjamat is ezzel készítem elő. A végére egészen megbarátkoztunk. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 7.

Flo2785

2016. február 4.

nagyon kemény és drága is és nem lehet eldolgozni

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. február 4.

nagyon kemény és drága is és nem lehet eldolgozni

Kataaaaa27

2015. december 1.

Szem alatti karikákra nem túl jó,mivel a fedését közepesnek ítélném és szárítja is a bőröm.Mivel pattanásaim vagy más bőrhibám nincs így szemhéjalapnak használom és annak meg tökéletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 1.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Bisabolol, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, C12-15 Alkyl Benzoate, Oleyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Isopropyl Myristate, Paraffin, Isopropyl Palmitate, Lanolin Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Lecithin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate
Emulgeálószerek: Oleyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Lanolin Oil, Polyglyceryl-3 Beeswax, Lecithin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate
Tisztítószerek: Pentaerythrityl Tetraisostearate
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Isopropyl Myristate, Isopropyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Parabének: Propylparaben
Színezékek: Bismuth Oxychloride, Chromium Hydroxide Green / CI 77289, Chromium Hydroxide Green / CI 77289, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Propylparaben, Benzyl Alcohol

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Isostearic acidból származó bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant). Gazdag, kipárnázott bőrérzetet és szokatlanul magas fényességet kölcsönöz. Filmképző képességgel is rendelkezik, de nem hagy ragacsos réteget maga után, és elősegíti a termékek tartósságát és vízállóságát. Az összetevővel leggyakrabban ajakápoló termékekben találkozhatunk.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Lanolin Oil eo I eu 1 0

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Más néven gliceril monooleát. Glicerin és olajsav észtere, melyet a természetben előforduló, magas olajsav tartalmú zsírokból és olajokból nyernek. A sárgás folyadékot bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és sűrítőszerként használják a kozmetikumokban.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.