Matis

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sargaeper, Módosítva: 2013. november 21.

Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Hidratáló krémek

A termékben található C-vitamin és Goji bogyó kivonatok biztosítják a bőr ragyogását, frissességét és üdeségét.

Water / Aqua Cetearyl Ethylhexanoate eo Dipropylene Glycol i Cyclohexasiloxane eo I szil Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1C10-18 Triglycerides Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Dimethicone eo I szil 1 0Shorea Stenoptera Butter eo Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract Fumaria Officinalis (Fumitory) Extract Lycium Barbarum (Matrimony Vine) Fruit Extract a Ascorbyl Glucoside a I v Magnesium Aspartate Ceramide 3 Fumaric Acid Glycerin h 0 0Copper Gluconate Palmitic Acid eo I eu 2 0Squalane eo 1 0Ceteth-10 Phosphate ti Zinc Gluconate Propylene Glycol h Sodium Citrate Stearic Acid eo I eu 2 0Sorbitan Isostearate eu 1 0Pentylene Glycol Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer szil Polysorbate-60 ti I eu Dimethiconol eo I h I szil Butylene Glycol h 1 0Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Parfum/Fragrance i Dicetyl Phosphate ti I eu Ethylhexylglycerin Sodium Lauroyl Lactylate eu Citric Acid kh Potassium Sorbate ta Ceramide 6-II Carbomer Phenoxyethanol ta Cholesterol eo I eu 0 0Caprylyl Glycol eo I h Phytosphingosine Xanthan Gum ti I eu Sorbic Acid ta Ceramide 1 Tocopherol a I v 2 2CI 14700 sz Chlorphenesin ta Triethanolamine ti I eu 2 0Methylisothiazolinone ta Yellow 6 Lake / CI 15985 sz BHT a I ta Tetrasodium EDTA Limonene i Linalool i

Cool

2020. június 10.

5 csillagot adok, de leszögezem, hogy ez a krém mindennapos hidratálókrémként nekem nem vált be. Inkább szárító hatását érzem furcsa módon. Viszont a pattanáshegeket eltüntette, szeplőimet is, ragyogást ad az arcomnak, és feltöltődve néz ki tőle! Hidratálásra viszont muszáj mást használnom. Az árát nem tudom, hogy megéri-e, de nekem tetszik, amit csinál.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 10.

florien

2019. március 13.

Csodaszer.
Este használom csak (nap közben nekem nehezen szívódik be) és reggelre nagyon szép üde fiatalos a bőröm.
Később vettem észre hogy a pattanás utáni nyomok is halványabbak lettek, ha jól tudom a c-vitamin miatt.
Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 13.

Csodaszer.
Csak ajánlani tudom!

Vmoni93

2019. január 14.

Jo az illata, de nehezen szivodik be, jol hidratal. Ennyiert nem eri meg, nem csodakrem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 14.

Gabica28

2018. szeptember 18.

Nekem zsíros, miteszeres érzékeny bőröm van sajna, kb egy hónapja használom reggel és este. Nagyon finom kis szemcsék vannak benne, nem irritál. Úgy érzem, mióta ezt használom kicsit szebb a bőröm, bár használok mellette jó pár kence-ficét. Az illata is nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

eviviktoria

2016. május 1.

Megrendeltem az egész szettet és nagyon nagyon nagy csalódást okozott ez a krém is az arcradírja is és a maszkja is.. A krémtől konkrétan hámlik és iszonyatosan kiszárad a bőröm, alig hittem el hogy ilyen borzasztóan hatott. ... Sajnálom hogy kidobtam a 3 cuccért 19ezret.. :( Soha nem veszem újra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 1.

summergirl21

2015. január 3.

Elhasználtam egy tubussal. Az illata nagyon jó. Jó hidratáló is, viszont most áttértem a gigi e vitaminos hidratálójára. Az jobban bevált, de ha azt nem próbáltam volna akkor ezt használnám továbbra is :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 3.

Nimrod

2014. április 15.

Nem szeretem. Furcsa módon, de kiszárítja a bőröm. Mikor felkenem, nagyon jó, puha lesz a bőröm, de a nap végére annyira kiszárad a bőrfelszínem, hogy el sem hiszem. Ha éjszakára kentem fel, reggelre teljesen száraz és húzódó arcbőrrel keltem fel. Először a lemosóimra gyanakodtam, de kiderült, hogy a krém csinálja. Akárhányszor újra próbálkoztam vele, mindig kiszárított és mellé még szépen el is tömítette a pórusaim és 1-2 patti is mindig megjelent a használata mellett. Elég érdekes ez az ellentmondásos hatás (töményebb, testesebb krém és közben szárít) Illata kellemes, állaga egy kicsit sűrű, az összetevői alapján jónak gondoltam....de nem, és fogalmam sincs mi okozhatja a szárító hatását (talán a citrom, vagy a cink?!) Szóval ez a krém nagyon nem jött be és szerintem maga a Matis, mint márka is nagyon túlárazott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 15.

Antioxidánsok: Lycium Barbarum (Matrimony Vine) Fruit Extract, Ascorbyl Glucoside, Tocopherol, BHT
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Dimethiconol, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside, Tocopherol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Ethylhexanoate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Shorea Stenoptera Butter, Palmitic Acid, Squalane, Stearic Acid, Dimethiconol, Cholesterol, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Isostearate, Polysorbate-60, Dicetyl Phosphate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Xanthan Gum, Triethanolamine
Szilikonok: Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Ceteth-10 Phosphate, Polysorbate-60, Dicetyl Phosphate, Xanthan Gum, Triethanolamine
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool
Színezékek: CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Chlorphenesin, Methylisothiazolinone, BHT

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Faggyúdió vaj. A borneói faggyúdió (Shorea stenoptera) dióját a földről gyűjtik és napon szárítják. Magjából oldják ki a vajat, akárcsak a kakaóbabnál. Jellegzetes szagú és krémes fehér színű. Hasonlít a kakaóvajhoz, de magasabb az olvadáspontja, ezért kemény szappan gyártására is alkalmas. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, emolliens hatású összetevő. Borneón és Szumátrán évszázadok óta használják bőrápolásra. Gazdag fitoszterolokban (sztigmaszterin, avenaszterol) és triterpén alkoholokban. Az összetevővel elsősorban ajakápolókban és szappanokban, testápoló tömbökben találkozhatunk.

Squalane eo 1 0

Felület aktív anyag (surfactant), tisztító szer, mely lehetővé teszi, hogy a víz keveredjen az olajjal és a kosszal, hogy aztán le lehessen mosni azokat.

Emulgeáló szer és felület aktív anyag (surfactant).

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Cholesterol eo I eu 0 0

Színező anyag. (Piros)

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.