Oriflame

Ár:   3799 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   tanácsadónők   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Pen, Módosítva: 2020. december 28.

Lelőhely:   tanácsadónők
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A szemkörnyékápoló új, továbbfejlesztett formulája feszesíti a szemkörnyék bőrét, és határozottabbá teszi a kontúrvonalát. Gazdagon tartalmaz feketeírisz-kivonatot, amely simábbá, feszesebbé teszi a bőrt, és csökkenti a finom vonalak és ráncok megjelenését.

Kiszerelés: 15  ml

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Nagypaleva

2021. július 27.

Több évvel ezelőtt használtam és akkor még jó volt. Lehet az én bőröm változott, de mintha nem ugyan az a jó kis krém lenne, mint régen volt. Lehet csak az elvárásaim nőttek, mert azóta több szemránckrémet kipróbáltam már és azoknál néhány nap (hét) után már éreztem, hogy jó vagy sem. Azt hiszem nem adok neki több esélyt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 27.

Bonnieoo7

2020. február 18.

A jelenlegi katalógusár 1/5-ért jutottam hozzá, így rögtön 2 db-ot rendeltem, hogy legyen Anyumnak is. Nos mivel is kezdjem? Már megint a fránya sheavaj.. ebben is ott díszeleg. Persze már megnéztem mielőtt megrendeltem, így nem volt meglepi. Csillámok is vannak benne - de minek? Mindenesetre az illata, állaga nem zavaró, könnyű adagolni a "
csőrből" 🦉így vegülis nem marasztalom el. Viszonylag gyorsan szívódik, nem irritál. Hogy mennyire tápláló és gazdag, arról később tudok nyilatkozni, egyenlőre megteszi az is, hogy nincs begyógyult szemem, ami jellemző, ha új terméket próbálok szemkörnyéken és nem jön be! Úgyhogy eddig okés!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 18.

zonga

2020. február 5.

Én szerettem ezt a krémet. Most, hogy elfogyott, másikat használok (ajándékba kaptam), de lehet, hogy veszek még ilyet. Az állaga nekem tökéletes: nem gélszerű, hanem krém, de nem tömény, sűrű, pont jó. Könnyen adagolható, könnyen eldolgozható, de azért van benne anyag. Gyorsan beszívódik. Engem nem irritált, nem csípett. Szerintem illúzió azt gondolni, hogy egy számránckrém eltünteti a ráncokat, de ha már "szinten tart", az jó. Ez a krém szinten tart, az biztos. A hatását nehéz megítélni, de inkább utólag vettem észre, amikor már elfogyott, és mást kezdtem felkenni, hogy azért ezzel mégis szebb volt a szemem környéke. Akciósan, szettben szerintem megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 5.

melike_0817

2019. november 11.

Jó kis hidratáló, a ráncok elleni hatásáról nem tudok nyilatkozni. Akciósan fillérekért lehet hozzájutni, szerintem megelőzésre tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

ciska

2018. augusztus 9.

1,5 hete használom. Jól hidratál, hamar beszívódik, de hatása egyenlőre nincs.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 9.

1,5 hete használom. Jól hidratál, hamar beszívódik, de hatása egyenlőre nincs.

Lolychan

2018. április 19.

Könnyű kis krém, hamar beszívja a szemkörnyékem. Nem irritál, de nem is érzek semmi hatást. :/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 19.

dandy

2015. október 29.

Kb. 2 hete használom, a szemem környéke nem ráncos, inkább karikás, fáradt, kicsit petyhüdtebb szokott lenni. Nos ez nem egy csodaszer, de a karikákat halványította, a bőr is feszesebb lett. Nem tudom, hogy a ráncokkal hogyan birkózna meg....
Kellemes, diszkrét krémes illatú, pont jó az állaga, nem sűrű, nem folyékony, gyorsan felszívódik, nem hagy semmilyen nyomot, nem irritál.
Akciósan vettem (1399 Ft), annyit bőven megér, el fogom használni, de újra nem veszem szerintem, kísérletezem tovább...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. október 29.

0bikbik0

Korcsoport: >54
2015. július 15.

Karikákra, apró ráncocskákra szerettem volna hatékony krémet. Sajnos az átlagnál is rosszabbul teljesített nálam. Zsíros, nehéz krém, felkenés után marad a bőrömön egy végkony filmréteg, ami számomra kellemetlen. Hatástalan is igazából (tudom, nem lehet csodát várni bőrállapot tekintetében pusztán egy krémtől, de azért találkoztam már olyan krémmel, amit rendszeresen használva érezhető, látható hatással rendelkezett). Az ára szerintem nagyon sok a látható hatásához képest. Ennél jóval olcsóbb, szebb összetevőjű drogériás krémek is képesek visszazsírozni a szemkörnyéket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. július 15.

loju

2015. április 16.

Akciósan vettem, annyit tényleg megért! Különösebb hatást nem vettem észre. Bár ebből a szempontból szerencsés típus vagyok, hiszen semmi probléma nincs a szemkörnyékemmel, csak önmagam megnyugtatására használok szemkrémeket. De egy kimondottan kellemes krém szerintem. Gyorsan beszívódik, nem marad utána zsíros utóérzet és egyáltalán nem irritál, pedig elég érzékeny a szemem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 16.

Dayanara

2014. április 1.

Még régebben használtam, nem mondom, hogy rossz, de nekem nem igazán vált be. Összességében szerintem még drága is, mármint ennyit nem ér, csak akkor venném újra (talán), ha valami hatalmas akcióban lenne, nevetséges áron.
Mondanám, hogy alapvetően egy jól hidratáló krém, de szerintem nem hidratál kellőképpen, vagyis nem elég mélyen. Inkább csak olajos kicsit a krém.
Ami nagyon idegesített benne, hogy pokolian tudta csípni a szemem, még akkor is, ha próbáltam úgy kenni, hogy ne mehessen bele. Órákig könnyeztem utána és ezáltal nekem is kis fehér "csipa", keletkezett a szemem belső csücskében, amit mindig törölgetni kellett. :D Időnként még irritált is kicsit (egyébként ezért kaptam meg ismerősömtől, mert az ő szemkörnyékét annyira irritálta, hogy egyszerűen nem bírta).
(Viszonylag) fiatal korom ellenére is legtöbbször száraz a szemkörnyékem és már vannak szarkalábaim bőven sajnos. Karika és időnként táska/püffedtség is akad.
Nos, nekem ezek közül egyiken sem segített, legalábbis nem nagyon vettem észre. Feszesítést sem, de talán egy kicsivel valóban határozottabbak voltak a kontúrjaim. De szerintem ez magának a krémnek köszönhető, ezt szinte bármelyik olajosabb, teltebb krémmel el lehet érni (és csak addig marad, amíg rendszeresen kenegeti az ember).
Érdekes, hogy többen azt írtátok, nem csípi a szemet, lehet ha egyszer újra erősen akciós lesz, akkor teszek még vele egy próbát. De így is azt tudom mondani, hogy gyakorlatilag a közepes szintű hidratáláson kívül semmi hatása nincs. Annyi, hogy ragyogóbbnak, frissebbnek, egészségesebbnek tűnik ott a bőr (az olajosság miatt is), ami egyébként persze jó, és egy sima szemkörnyékápolóval vagy géllel nehezebb ezt a fajta ragyogást elérni. Viszont sajnos a karikákra, puffadtságra nincs sok hatása, szóval lehet azokat ezáltal még jobban ki is emeli.
Jelenleg csupán 2 csillagot tudok rá adni, ha valamikor mégis újraveszem és akkor más tapasztalataim lesznek, abban az esetben majd módosítok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 1.

Antioxidánsok: Caffeine, Pisum Sativum (Pea) Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Methylparaben i I ta I par 0 0

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.