Oriflame

Ár:   1899 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   tanácsadónők   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: zdoreebaba, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2014. augusztus 18.

Lelőhely:   tanácsadónők
Kategória:   Sminkek szájra

Gazdagon tartalmaz mangó- és kakaóvajat, amelyek selymesen puhává varázsolják az ajak bőrét.

30 káprázatos árnyalatban kapható.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Greeka

2023. november 6.

Nagyon sokféle árnyalatot próbáltam és szerintem az árához képest egy zseniális darab. A krémessége nagyon jó, a színei gyönyörűek, szépen kopik, közepesnél gyengébben szárít és szerintem egészen tartós.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 6.

jane79

2022. november 22.

Többféle árnyalat is megvan ebből a termékcsaládból. Könnyed, nem túl nagy fedésű, krémes formula. Persze nem tartós, de szeretem a mindennapokban használni. Akciósan vettem őket, úgy tökéletesen megérte.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. november 22.

RyahOneY

2019. szeptember 18.

Azt hiszem, ebből csak 1 árnyalatot próbáltam, a Taupe Delight nevűt, ezt viszont imádom. :) Gyönyörűséges barnás-lilás-rózsaszínes árnyalat, a pigmentáltsága is teljesen rendben van, krémes, könnyű felvinni, és javítani is, önmagától nem maszatolódik. :) A tartóssága átlagosnak mondható, evés-ivás nélkül egész jól bírja, de csodát azért nem kell várni, meg hogy egész nap fenn marad. Jó ideig napi használatban volt, mégsem fogyott annyira vészesen, mert nem kell hatszor áthúzni az ajkakon, hogy valami látsszon belőle... Ennek ellenére viszont betáraztam belőle, legalább 2 bontatlanom még van otthon, vész esetére. :)
Ha fogynak kicsit a meglévő rúzsaim, biztosan ki fogok még próbálni belőle más árnyalatokat is (ha még kapható lesz, de nagyon remélem, hogy még sokáig nem fogják kivonni a forgalomból - az egyik kedvenc Oriflame termékem ez).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 18.

Julus92

2019. augusztus 10.

Régebben használtam egy korallos árnyalatot. Az elején szerettem, szép volt a színe, visszafogottan fedett. Aztán pár hónap után már valahogy nem volt olyan szép a fedése, és nem is volt tartós. Kínkeservesen, de elhasználtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 10.

Vicus0803

2018. november 23.

1 színt vettem meg, nekem színezett hidratálóra hasonlit, nem tartós az ajkakon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 23.

SimonO

2018. november 22.

Kellemes, krémes termék, hétköznapra megfelelő visszafogott színt kölcsönöz, de nem tart ki sokáig az ajkakon, pár óra mindössze.
Nem szárítja az ajkakat, így a hidratáló hatás ígérete is megvan a termékben, nem szükséges aláhidratálni, hogy használhassuk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 22.

LadyBianka

2018. augusztus 29.

Anyukámtól "nyúltam le" a warm peach árnyalatot, mert otthon pihenésemkor kipróbáltam és rákaptam :)
A színe nagyon nyári,kellemes, nem erős, jól hidratál. Az illata engem nem zavar.
Én ennyit várok el egy rúzstól, tökéletesen hozza. Rendelek még :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 29.

Én ennyit várok el egy rúzstól, tökéletesen hozza. Rendelek még :)

nkatika

2018. augusztus 23.

Émelyítő az íze és az illata, ez az első, amit el kell mondjak róla, pedig a színnel és az állaggal sem vagyok elégedett!
Halvány barack árnyalatra vadásztam, amit a drogériás kínálat nem elégített ki. Másodjára sikerült megrendelni, amikor akcióban volt, nagyon izgatottan vártam rá. Roppant kemény, nehezen applikálható, emiatt darabosan ráncokban megülő a formulája, ha sikerül leküzdeni a hányingert. A színe annyira halvány, hogy átlátszó. Viszont nem balzsamos, tehát nem váltja ki az esetleges ajakbalzsamot, akként nem funkcionál, ez egyértelmű.
Kuka lesz a vége, mondom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 23.

Kuka lesz a vége, mondom!

Katashka

2018. április 17.

Le volt árazva mikor megrendeltem, nem vártam tőle sokat, jól is tettem. A világosabb árnyalatokból rendeltem. Inkább nevezném színezett ajakápolónak, mint rúzsnak, ugyanis elég gyenge a fedése. Érzésre azonban tényleg olyan, mintha egy ajakápoló lenne rajtam, könnyed, kényelmes. Aki erre vágyik az szeretni fogja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 17.

nita99kasler

2018. március 12.

Very Burgundy árnyalat van meg belőle. Gyonyörű a színe, de nálam egyáltalán nem tartós. Könnyű kezelni, nem szárítja az ajkam. Mindent egybevéve használható, de kicsit macera, nagyon olcsón jutottam hozzá, ezért 3*ra értékelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 12.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, BHT, Tocopherol, Lycium Chinense Fruit Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Alkoholok: Octyldodecanol
Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Diisostearyl Dimer Dilinoleate, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Lanolate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Hydrogenated Vegetable Oil, Pentaerythrityl Tetracaprylate/ Tetracaprate, Paraffin, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Isopropyl Myristate
Emulgeálószerek: Isopropyl Lanolate
Fényvédők: Octinoxate, Octocrylene
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance, Isopropyl Myristate
Parabének: Propylparaben
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 15850, CI 77491, Red 27 / CI 45410, CI 77492, Yellow 5 Lake / CI 19140, Red 33 Lake / CI 17200, CI 77499, CI 42090
Tartósítószerek: Propylparaben, BHT

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

A kínai ördögcérna gyümölcsének a kivonata. A kínai ördögcérnát a hagyományos kínai orvoslásban használják. Aminosavakat, vitaminokat, ásványi anyagokat tartalmaz, és a béta-karotin egyik leggazdagabb forrása a növényvilágban. A kivonatnak antioxidáns hatása van a bőrre.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.