Paula's Choice

Ár:   8990 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2018. március 28.

Kategória:   Testápolók
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Gyorsan beszívódó, nem zsíros érzetű hidratáló testápoló antioxidánsokkal, ceramidokkal, növényi olajokkal.

dbeata

2021. április 21.

Sok morfondírozás, és neten keresgélés után választottam ezt a testápolót. A lábszáram nagyon ki tud száradni és ekcémás foltjaim is vannak, pedig egyébként zsíros a bőröm. Eddig a Bioderma Atoderm Intensive Balm testápolóját (ami ceramidos egyébként, csak hát nem cruelty free), valamint az Alverde Cremeöl Lotion mit Bio-Jasmin, Bio Sesam-ot használtam, de szerettem volna egy ütősebb összetételű, ceramidos testápolót is kipróbálni, és az is szempont volt, hogy lehetőleg cruelty-free és lillatmentes legyen. Ez így már olyan magas mércének bizonyult, hogy a Cerave-Bioderma-Kiehl's-Mixa-Neutrogena-La Roche-Posay-Eucerin-Avéne és társai márkák rögtön ki is hullottak a rostán. Volt még a Ziaja, de tele volt ásványi olajjal, volt benne parabén és illatanyag. https://www.ziajashop.hu/ziaja-ceramid-pumpas-testapolo-329
Néztem a Mádara testápolóját, de illatanyag volt benne és semmi ceramid. Lehetett volna még az Eszterkrém ekcémára ajánlott testápolója, de annak nem tűnt olyan ütősnek az összetétele és macerás a beszerzése. https://www.eszterkrem.hu/testapolas-80/ekcemara-95/taplalo-krem-ekcemas-borre
Maradt néhány koreai márka, azonban az árat-mennyiséget tekintve drágábbra jöttek volna ki, mint ez. Szerintem alaposan körülnéztem a piacon, de lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet.

Na de a termékre. Egyszer használtam eddig, és szépen dolgozik. Nem viccelek, rögtön lehúzta a gyulladást az ekcémás területről. Úgy negyedóra alatt. Kíváncsian várom a fejleményeket, de ez a testápoló A csúcs szerintem. Még kevesebb szilikonnal világbajnok is lehetne.

Mielőtt bárki utánam csinálná, és elveszne a ceramid kontra phytoceramid kontra természetes alapanyagok Bermuda-háromszögében, ajánlom ezt az oldalt tanulmányozásra: https://www.paulaschoice-eu.com/what-are-ceramides-and-how-do-they-help-skin

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. április 21.

Hippolita

2021. február 7.

Csodát nem fog tudni tenni, de hasznos összetevőjű hidratáló, amit csak arcra használok zárókrémként, így kiadós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 7.

Annamari83

2021. január 29.

Érdekes, hogy minden csak az arcápolásról szól, és nagyon kevés szakértő beszél a nyak, a dekoltázs, valamint a teljes test megfelelő ápolásáról, amely 35 felett már külön figyelmet igényelne.

A bőröm, főleg a lábszáron időnként nagyon kiszárad. Egy hete tesztelem a PC testápolóját, és kíváncsi vagyok, hogy mennyi ideig lesz elég. Évek óta a Dermax testápolóját használom, szeretem, hosszú hónapokig kitart, egy drogériás termékhez képest vállalható az INCI-je, viszont alaposabban megvizsgálva, pálmaolajjal van telenyomva, és szinte minden, ami hasznos benne, a lista végére került. Ezért gondoltam, teszek egy próbát a PC-vel.

Tény, hogy a PC krém ára a többszöröse a drogériás testápolóknak (bár ezen is lehetne vitatkozni, mivel külföldön 20 EUR körül van, 210 ml-nél ez már nem is tűnik olyan soknak). Eddig úgy tűnik, hogy rendszeres használat mellett nem is kell belőle annyi. És ha az összetevők minősége is jobb, az feltételezhetően meglátszik majd a bőrömön is, és ebben az esetben, ahogy már más termékeknél is írtam, ezen nincs értelme spórolni. Tervezem rétegezni a PC BHA/AHA/retionolos testápolójával, hogy még hatásosabb legyen.

Update: egy hónapja használom, és szeretem. Nem kell belőle sok, és esküszöm ragyog tőle a bőröm. Még legalább a fele megvan. Megtartjuk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 29.

HCHB11Cl11

2019. szeptember 27.

Kellemes érzetű, és viszonylag jól hidratál. Kézkrémnek szoktam használni, gyorsan beszívódik, marad egy selymes réteg utána, ami nem zavaró. Az ára nem a legjobb, és igazából a hidratáló képessége sem, ezért csak 4 csillag. Télen nagyon ki szokott száradni a kezem, kézhátam főleg, és ez nekem kevés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 27.

Innn

2019. augusztus 17.

Szeretem, mert gyorsan beszívódik, utána észre sem veszem, hogy feltettem. Puha lesz a bőröm és selymes 1-2 napig. A probléma csak az a termékkel, hogy nagyon gyorsan elfogy. 😃 Kb 7-8 használat... De lehet, hogy csak az én bőröm igényel túl sok testápolót.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 17.

Antioxidánsok: Tocopherol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Peptidek: Myristoyl Tripeptide-31
Vitaminok: Tocopherol, Panthenol

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Squalane eo 1 0

Cholesterol eo I eu 0 0

Yukon folyó környékéről származó gyógynövénynek, a füzikének a kivonata, ami Paula Begoun szerint kiváló antibakteriális, antioxidáns és irritáció ellen védő alkotóelem, noha hivatalosan csak "bőrápolónak" nevezik.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

1-Dodecanol eo I eu I i I al

Másik nevén Lauryl Alcohol. Kókuszolajból előállított zsíralkohol. A kozmetikumokban oldószerként, bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag és illatanyag.