Kövess minket Instagramon is! :)


Philip B Oud Royal Forever Shine Shampoo with MegaBounce
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Samponok | |||
Kiszerelés: | 60 ml és 220 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Madison parfüméria | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2017. augusztus 21.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 60 ml és 220 ml | |
Lelőhely: | Madison parfüméria | |
Kategória: | Samponok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Növényi hidratálókat tartalmazó sampon, mely napról napra szebbé teszi a hajat, és szexi volument, fényt és csodálatos illatot biztosít. Belülről erősíti a hajat, élettelivé és kócmentessé varázsolja a tincseket, így sima és rugalmas frizurát eredményez, a vékony szálú hajnak pedig dússágot és tartást ad. Szulfát-, só- és parabénmentes, festett és keratinnal kezelt hajra is biztonságos.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Decyl Glucoside
ti
,
Sodium Cocoyl Isethionate
ti
,
Parfum / Fragrance
i
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Carthamus Tinctorius Oleosomes
eo
,
Cocamide MEA
ti I eu
,
Glycol Distearate
eo I eu
,
Acrylates Crosspolymer-4
ti
,
Disodium Laureth Sulfosuccinate
ti
,
Sodium Methyl Cocoyl Taurate
ti
,
Glycerin
h
0
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Hydroxypropyl Guar
ti
,
Hydroxypropyltrimonium Chloride
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Polyquaternium-39
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Calcium Aluminum Borosilicate
,
Linalool
i
,
Sodium Hydroxide
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Citronellol
i
,
Butylphenyl Methylpropional
i
,
Benzyl Salicylate
i
,
Ethylhexylglycerin
,
Limonene
i
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Mica
,
Amyl Cinnamal
i
,
Alpha-Isomethyl Ionone
i
,
Silica
,
CI 77491
sz
,
Cinnamal
i
,
Cinnamyl Alcohol
i
,
Hydrolyzed Lupine Seed Extract
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Sodium Lactate
h
,
Arginine
,
Aspartic Acid
,
PCA
h
,
Tin Oxide
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
,
Glycine
,
Alanine
a I h
,
Yellow 6 Lake / CI 15985
sz
,
Serine
,
Valine
i
,
Isoleucine
,
Proline
,
Threonine
,
Green 5 / CI 61570
sz
,
CI 14700
sz
,
Histidine
h
,
Phenylalanine
,
Styrax Benzoin Rezin Oil
i
,
Benzaldehyde
i
,
Benzoic Acid
ta
,
Benzyl Benzoate
i
,
Cinnamic Acid
i
,
Coniferyl Benzoate
,
Vanillin
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: AlanineHidratálók: Glycerin, Sodium PCA, Sodium Lactate, PCA, Alanine, Histidine
Vitaminok: Panthenol
Emolliensek: Carthamus Tinctorius Oleosomes, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Panthenol
Emulgeálószerek: Cocamidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid
Tisztítószerek: Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Acrylates Crosspolymer-4, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, PEG-100 Stearate, Hydroxypropyl Guar
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, Amyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Valine, Styrax Benzoin Rezin Oil, Benzaldehyde, Benzyl Benzoate, Cinnamic Acid
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985, Green 5 / CI 61570, CI 14700
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Benzoic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Felületaktív anyag (surfactant), emulzió stabilizáló, gyengéd tisztító. Viszonylagos gyengédsége ellenére jól habzik.
Kókuszból származó gyengéd tisztító anyag (surfactant). Dr. Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy a Sodium Cocoyl Isethionate különleges molekuláris szerkezetének köszönhetően egyenesen új dimenziókat nyitott meg a syndet barok (vagy "szappanmentes szappanok") gyengédségében.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Samponokban és tusfürdőkben gyakran használt tisztítószer, habzást elősegítő szer. Sűrűség szabályozó anyagként is használt.
Leggyakrabban samponokban és lemosókban található emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.
Felület aktív anyag, tisztítószer, habosító. A tisztító szerek között gyengédnek számít, mely nagy koncentrációban is csak kicsi irritációt okoz. Leggyakrabban samponokban, habfürdőkben, tusfürdőkben találkozhatunk vele. (Forrás: truthinaging)
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző és felületaktív anyag.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
A boroszilikát üvegek egy fajtája, mely jellemzően apró pehely formában kerül a kozmetikai termkekbe. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnvelő hatású segédanyag. Mivel az összetevő finom csillogó felületet képez a bőrön, ezért gyakori összetevője különféle csillogó hatású sminktermékeknek és körömlakkoknak.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
Mesterséges illatanyag. Más néven Lilial néven ismerhetjük az összetevők listjáról. Potenciális bőrirritáló, allergiát, bőrgyulladást okozhat. Az összetevő parfümök gyakori alkotóeleme.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Potenciális bőrirritáló anyag. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
Illatanyag, potenciális bőr irritáló.
Illatanyag. Potenciális bőrirritáló és allergén.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
A fahéj fűszerességét adó sárgás, olajos folyadék. A kozmetikumokban illatanyagként használt. Előállítható mesterségesen, vagy kivonható a fahéjfa kérgéből is. Allergén lehet, érzékeny bőrrel kerülendő.
Fahéjalkohol. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illat- és ízanyag, melytől kellemes, jázminhoz hasonló illata és aromája lesz az adott kozmetikumnak. A leggyakrabban parfümökben találkozhatunk vele.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
Az aszparaginsav egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Ón-oxid, vagy más néven ónkő. A természetben megtalálható ásvány. Színe a világossárgától a feketéig változhat. Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövélőként (hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum) használják.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin ráncsimító hatással is bír.
Az alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
A szerin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A szerint általában selyemproteinből állítjak elő. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A truthinageing információi szerint a szerin képes feltölteni a haj cisztein szintjét, ezáltal erőssé és simává teszi a hajszálakat.
A valin egy eszenciális (az emberi szervezet nem tudja előállítani) aminosav, egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
A prolin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A prolin ráncsimító hatással is bír.
A treonin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Színező anyag. (Zöld)
Az hisztidin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A hisztidin elsősorban vízmegkötő, sebgyógyító hatású összetevő valamint képes megnyugtatni az irritált bőrt.
A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.
Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.
Benzyl alkohol és benzoesav észtere, melyet illatanyagként, oldószerként és gombaellenes stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Fahéjsav, mely bizonyos illóolajokban található meg. A kozmetikumokban illatanyagként használt.
A növényekben kis mennyiségben előforduló aromás aldehid. Maszkoló illatanyagként használják a kozmetikai szerekben.