Sally Hansen

Ár:   3199 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Kiszerelés:   14,7 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   DM, Tesco   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: cyprienne, Módosítva: 2016. január 17.

Kiszerelés:   14,7 ml

61 árnyalatban kapható

Ár: 1999 Ft , Eladó: Nooora
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: posta, ill. Bp-en személyesen
Ár: 990 , Eladó: putty-putty
Állapot: Egy ecsetvonásnyi próba. , Helyszín: Budapest, XXII (esetleg XIII.) , fizetés: Személyes átvétel (vagy előre utalás esetén Foxpost)

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

kuszkusz17

2024. március 20.

Megboldogult lánykoromban volt utoljára néhány Sally Hansen lakkom, glamour napokon véghez vitt ámokfutásom eredményeként. Túl nagy nyomot nem hagytak bennem. Év elején próbált megszabadulni tőle egy-két drogéria, cca. 700-800,- Ft-ért dobálták a vevők után. 3 db aprócsillámos változat tulajdonosává váltam így, ennyit megér felkiáltással. A szóban forgó csillámos változatok inkább fedő- mint normál lakkok, ha mondjuk egy fáradt egérxar színű lakkra rákenjük utolsó körben, egészen pofás az eredmény.
Kissé sűrű, gyorsan kell vele dolgozni, amin azért csodálkozom, mert a körmökön viszont elég nehezen szárad (rá kell segíteni mindenféle körömszárító lötyikével), és ugyanolyan gyorsan kopik, mint a legolcsóbb drogériás körömlakk. Az ecsete elég jó, de semmi köze az üvegre nyomtatott megnevezéshez, azaz a géllakhoz, ez szemfényfesztés csupán. Amennyiért én vettem, meg lehet barátkozni vele, habár sosem lesz a leg-leg-leg körömlakkom. Egyébként meg barokkos túlzásnak tartom 2-3ezer forintra belőni a normál fogyasztói árát, és nem is javaslom senkinek, hogy annyiért megvegye.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 20.

Lina14

2024. február 27.

nekem a 730 fish-teal braid van meg, ami egy gyönyörű türkiz, szépen pigmentált, tudok vele nyomdázni is, és egy rétegben fed, gyorsan is szárad, nekem nagyon nyerő lett ez a szín
update: megvettem a 690 tipsy gipsy árnyalatot ami egy vibráló, nyárias pink. egy már egy kicsit gélesebb állagú és fedésű is, de 2 rétegben teljesen jó, viszont ez nyomdázásra már anniyra nem az igazi

Update 2: Belefutottam a 160 pinky promise árnyalatba, ami egy világos, eperjoghurt szín. ez nem fed annyira jl, picit foltos is. 2 rétegben elmegy, ha kerül fölé minta, de önmagában kevés. Més tulajdonságában egyezik a többivel.

Update 3: megvettem még a 450 Get Mod árnyalatot is, Nem egy teljesen fedő fehér, kell belőle 2 réteg és így sem az a hibajavító fehér amit én szeretek. A másik árnyalat a 652 Neblue-la, ami egy sötét szürkés kék árnyalatban úszó csillámfelhő, van benn pink, zöld, kék és arany is. Sajnos csak üvegben, körmön alig csillámlik, főleg egy gyenge fedésű szürkés árnyalat minimális csillámmal. Amúgy mindkttő elég gyorsan szárad és a tartóssággal sem volt gondom.

Update 4: beszereztem a blue my mind királykék színét is. Mint minden kék, ennek is kicsit zselésebb az állaga, kell belőle 2 vastag vagy 3 vékony réteg, különben átlátszó.

Update 5: a Hue There? egy sötét holos árnyalat, önmagában inkább egy sötét topper mint önáll lakk, de 3 vastagabb rétegben egész szép fedése lehet.

Update 6:
573 Hyp-nautical - sheer króm, kék-pink-lila
841 Holllaa-gram - sheer króm, barna-zöld-lila
781 Deep sea diamond - ezüst csillámos átlátszó alapban
777 Sunken treasure - arany csillámos átlátszó alapban
A két felső szinte csak fekete alapon néznek ki jól, amúgy nem túlságosan erős a fedésük, inkább topperek
a második kettő szintén topper, de fel lehet őket sminkszivaccsak is rakni, akkor rendesen fednek, a lemosás picit húzós, de nem vészes

update 7:
megvettem a one shell of a party-t, egy taupe benne barack csillámmal, de még toppernek is rossz, csíkos és a fénye is lig látható

update 8
363 peaches & dream is hozzám került, ugyanaz a színe, mint a kedvenc essie lakkomnak - barefoot and topless, bár a formula hígabb és sajnos az ecset sérült és csíkoz, de ettől függetlenül nagyon tetszik s sokáig elég is lesz

update 9
a nen verziós lila (feellin' grape) van meg, elég átlátszó, zselés állagú, nem túl sikeres darab, de nagyon neon

Update 10:
2 toppert es egy primert is vettem:
sally hansen 109 color grip primer - kicsit fátyolos, nem teljesen átlátszó, kicsit ragasztós szagú, de jól foga a fölé felvitt színt
sally hansen 105 crystal top coat - tüzes nagyobb szemcsés csillámos (zöld-arany-narancs-piros)
sally hansen 106 unicorn top coat - nagyon apró csillámos, zöld-narancs-arany fénnyel
a top coatok nagyon szépek és elég hígak, sokáig felkenhetőek lesznek

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 27.

Update 6:

2 toppert es egy primert is vettem:
a top coatok nagyon szépek és elég hígak, sokáig felkenhetőek lesznek

floracska6

2023. november 14.

Manapság a géllakk egy szuper túlhypolt dolog lett, minden márkának van már géllakja még akkor is, ha a tartalom pontosan ugyanaz mint előtte.
Ennél a lakknál semmiféle "gél" hatást nem tapasztaltam, egy mezei körömlakkról van szó rossz fedéssel és nagyon gyenge tartóssággal. Nekem két rétegben sem fed normálisan és csíkoz mellette az ára pedig indokolatlanul magas. Kíváncsi voltam a márkára de azt hiszem ezzel véget is ért a kapcsolatunk, nekem az 500 Ft-os Rimmel lakk sokkal tovább bírja és szebb az összkép is.

Update: nem emlékeztem ra mennyire rossz, es megint belefutottam egy akció keretében. De ez a körömlakk ar ertek arányban tenyleg a legrosszabb, NE vegyetek meg!!!
Amerikában nagy a hype körülötte szóval csak arra tudok gondolni, hogy mi silanyabb minőséget kapunk (nem ez lenne az elso eset).
Ket retegben sem fed es nem tartos, lassan szarad, egyszóval borzalmas!!! Mindez kozel 3000 Ft-ert :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 14.

aalexaa

2023. június 30.

Még régebben vettem egy rózsaszín árnyalatot (Satel-lite pink) leárazva kíváncsiságból. A teljes árát nem éri meg, teljesen átlagos lakk, átlagos fedéssel, száradási idővel és tartóssággal, a max. 1000 Ft körüli kategóriában is simán lehet ilyet találni. Tegnap viszont elcsábultam, és megvettem a neon kollekció liláját (Feelin' Grape), mert teljesen elvarázsolt ez a szín és a mennyiségét tekintve gondoltam hajlandó leszek kifizetni az árát. Nem olvastam utána, mert azt feltételeztem, hogy ugyanolyan átlagos minőségű, mint a másik. Hát nagyon tévedtem, ez valami nevetségesen rossz. Először is, mattra szárad, ami ehol nincs rajta feltüntetve. Oké, nekem aztán mindegy, úgyis mindig használok fedőlakkot, de akkor is, legalább írják rá. Másodszor, a fedése botrány, három rétegben vállalható, de még egy negyediket is simán kibírt volna. Egyszerűen nem értem, amikor olyan márkák, mint az essence, catrice, lovely, moyra, trend it up, rimmel 1000 Ft alatt simán tudnak akár egy rétegben is szépen fedő lakkokat gyártani, akkor egy 2500 Ft-os körömlakkokat áruló, "prémiumabb" márka hogyan dobhat piacra ilyen sz*rt? Az ecsete legalább jó, könnyű vele dolgozni és jól kézre áll. Emellett legalább gyorsan szárad, meg is őrültem volna, ha a három réteggel elmegy a fél napom :D Ez így az árát is figyelembe véve két csillag nekem. A tartósságáról még update-elek.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 30.

mozartkuglof

2023. május 15.

Felemás a véleményem, ezért átlagban adok 3 pontot. Kettő van meg a Friends-kollekcióból: The One with the Teal (egy türkiz árnyalat), és a Pivot! (korallos árnyalat csillámokkal). Előbbit utálom, utóbbit imádom.
A türkiz egy rétegben csíkoz, két rétegben nagyon buborékos lesz. Többször próbálkoztam, de nagyon sok türelem kell hozzá.
A csillámost nem önmagában használom, hanem a különböző egyszínű lakkjaimat kenem le vele második rétegben, és nagyon jól feldob minden lakkot! A csillámok ráadásul tartósítanak is, úgyhogy azt ajánlom mindenkinek, olyan, mintha mindegyikből két lakkom lenne! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 15.

amera

2023. május 5.

Sok szín megvan már ebből a lakkból, és az első használattól kezdve imádom. Kezdetben sokalltam az árát.. hozzá voltam szokva a többi drogériás körömlakkmárka olcsóbb áraihoz. De igazából megéri mert jobban viselkedik mint a többi, és nagyobb az űrtartalma is. 5-6 napig gond nélkül fent marad, a köröm végénél sem kezd lepattogzani. Nagyon szépek a színei is, jól fed.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 5.

fairynorah

2023. május 5.

232-TuTu the Ballet
nem számítottam nagy fedésre, kifejezetten franciához vettem. Kegyetlen rossz 😅 Csíkos. Ha az ember fedőre szeretné építeni,hogy használható legyen, az bizony 4+ réteges…👎🏻

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 5.

232-TuTu the Ballet

Anita1978

2023. április 24.

A piros Friend's (he's her lobster) árnyalatot vettem meg, ami nem a mély karácsonyi piros, hanem tavasszal/nyáron is használható, mert inkább friss pipacs piros.Egy réteg nem elég, de alaplakk + 2 réteg + fedőlakk, és csak a 7.napon kezdett kopni-pedig nem kíméltem. Nagyon jó, tartós darab, jó nagy üveg, és ha még nem is szárad be, nem változik az állaga, már megérte!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 24.

Hannako

2023. március 31.

A 841-es Hollla-gram van meg, amit önmagában kb 3x fel kellene vinni, hogy szépen fedjen, de fedőlakként viszont imádom, nagyon különleges hatást ad. Gyorsan szárad, tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 31.

Mia0602

2023. február 8.

494 Love Me Lilac
Már két éve, hogy bontva van és az állaga változatlan. A ferde ecsete nekem nem segítség, inkább hátráltat. Egyenletesen felvihető, szépen terül a körmeimen. Sajnos ha a fény hátulról éri látszik, hogy foltos és csíkos. Persze ezt más nem látja.Gyorsan szárad. Én féláron vettem még az első Glamour napokon amikor bekerült. Így örülök, hogy kipróbáltam, de az árát szerintem nem éri meg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 8.

494 Love Me Lilac

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Isosorbide Dicaprylate, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Hidratáló és védőrétegerősítő molekula, ami különsen jól működik együtt glicerinnel kombinálva. Stimulálja a bőrben található Aquaporin 3 fehérjéket, amik a bőr felső rétegében a glicerin és a víz megfelelő szállítását és eloszlatását segítik. A gyártó által készített klinikai tanulmányban 2% Isosorbide Dicaprylate 2% glicerinnel kombinálva 133%-os javulást mutatott súlyosan száraz bőrön 14 nap alatt, és 35%-os javulást mérsékelten száraz bőrön. Részletesebb infó az INCIDecoderen

Kaolin 0 0

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Szilárd állagú szilikon gyanta, ami növeli a sminktermékek tartósságát és a fényvédő termékek vízállóságát. A bőrön légáteresztő réteget képez, megszáradva kellemes, nem ragadós érzetet hagy.

Tiszta, színtelen, sárgás folyadék, gyenge jellegzetes szaggal. Segíti a stabil emulziók képzését társemulgeálószerek nélkül. Kiváló szilikon-emulgeálószer, amely segíti a víz és a szilikonolajok kellemes keveredését, péládul alapozókban.

Szintetikus polimer. Gél- és filmképző összetevő, melyet gyakran használnak vízálló fényvédő formulák létrehozásához, ezenkívül javítja a fényvédő formulák SPF értékét.

Hidrolizált (kisebb molekula darabokra bontott) fehérje féle, melyet puha testűek bocsátanak ki. A kozmetikumokban a conchiolin fehérjét leginkább gyöngykagylók fehérjéjéből nyerik.  A hivatalos INCI besorolás szerint haj- ás bőrkondícionáló anyag.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Intenzív, sötétkék színű, sminkekben használt szervetlen pigment.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.