Kövess minket Instagramon is! :)


Splat Biomed Well Gum Szájvíz
Ár: | 1319 Ft | Kategória: | Fog- és szájápolók | |||
Kiszerelés: | 500 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | patikák, drogériák, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Irudi, Módosítva: 2022. május 23.
Ár: | 1319 Ft | |
Kiszerelés: | 500 ml | |
Lelőhely: | patikák, drogériák, online | |
Kategória: | Fog- és szájápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
99%-ban természetes szájvíz. Elősegíti a fogíny egészségét már 4 heti használat után: az fogíny állapota a PMA index alapján az esetek 100%-ában javult (összesen 40 résztvevőből). Nem tartalmaz fluoridot.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Hydrogenated Starch Hydrolysate
h
,
Sodium Coco-Sulfate
ti I eu
,
Salvia Officinalis (Sage) Leaf Water
,
Betula Alba (Birch) Leaf Extract
ti
,
Plantago Lanceolata (Ribwort Plantain) Leaf Extract
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil
,
Stevia Rebaudiana Leaf/Stem Extract
,
Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil
i
,
Illicium Verum Fruit/Seed Oil
,
Eugenia Caryophyllus (Clove) Bud Oil
,
Cedrus Atlantica Bark Extract
i
,
Polyglyceryl-4 Laurate/Sebacate
,
Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate
,
Aroma
,
Arginine
,
Maltodextrin
,
Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract
,
Magnesium Aspartate
,
Zinc Gluconate
,
Copper Gluconate
,
Glycerin
h
0
0
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Citric Acid
kh
,
Tetrasodium Glutamate Diacetate
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
,
CI 42090
sz
,
Limonene
i
,
Eugenol
i
,
Linalool
i
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Eddig Listerine-t használtam, de fogérzékenység miatt váltanom kellet. De nem az alkohol volt számomra bennük a zavaró, hanem a Sorbitol. Hiába nem igazi cukor, csak édesítő, annyira erős volt a Listerine-ben, hogy kénytelen voltam sorbitol-mentes opciókat keresni. (Próbáljátok ki; a hangyák imádják a Listerine-t :D)
Ez az első próbálkozásom; egyelőre nem rossz. Az egyetlen dolog, amit hiányolok a használata után, az a masszív, átütő érzés, hogy "na, most szájvizet használtam!".
Ennek inkább visszafogott, kicsit "fogászatra emlékeztető", gyógynövényes íze/illata van. De az érzékeny fogaimat nem bántja, és az már fél siker.


Eddig Listerine-t használtam, de fogérzékenység miatt váltanom kellet. De nem az alkohol volt számomra bennük a zavaró, hanem a Sorbitol. Hiába nem igazi cukor, csak édesítő, annyira erős volt a Listerine-ben, hogy kénytelen voltam sorbitol-mentes opciókat keresni. (Próbáljátok ki; a hangyák imádják a Listerine-t :D)
Ez az első próbálkozásom; egyelőre nem rossz. Az egyetlen dolog, amit hiányolok a használata után, az a masszív, átütő érzés, hogy "na, most szájvizet használtam!".
Ennek inkább visszafogott, kicsit "fogászatra emlékeztető", gyógynövényes íze/illata van. De az érzékeny fogaimat nem bántja, és az már fél siker.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Hydrogenated Starch Hydrolysate, GlycerinKémiai hámlasztók: Citric Acid
Emulgeálószerek: Sodium Coco-Sulfate
Tisztítószerek: Sodium Coco-Sulfate, Betula Alba (Birch) Leaf Extract
Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Cedrus Atlantica Bark Extract, Benzyl Alcohol, Limonene, Eugenol, Linalool
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból származó felület aktív anyag, tisztítószer. Kémiai szerkezetében gyakorlatilag ugyanaz az anyag, mint a Sodium Lauryl Sulfate (SLS), olyannyira, hogy ugyanaz a CAS számuk (egy vegyületekhez rendelt azonosító szám). A Beauty Brains kozmetikai vegyészei szerint az SLS a sodium coco-sulfate egy jobban tisztított változata, mely jobban habzik és tisztít, azonban az aki allergiás az egyik anyagra, allergiás a másikra is.
A lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.
A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.
Eukaliptusz olaj, melynek baktérium, gomba és vírus ellenes hatása van a bőrön. Azonban lehetséges bőrirritáló, különösen sérült vagy epillált bőrön.
Az atlaszcédrus kérgének kivonata. A cédrusfa törzséből előállított illóolaj főként szeszkviterpén vegyületeket tartalmaz. Az illóolaj sárga vagy vöröses színű, illata fenyőre emlékeztető, fás, kámforos, balzsamos jellegű. Az összetevő gyártója szerint hatásos szem alatti sötét karikák ellen. Paula Begon szerint irritálhatja a bőrt.
Íz- és illatanyag keverék, EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag.
Ananászkivonat. Kozmetikumokban főként a bőr egészségének megőrzésére használják. A wikipedia szerint tulajdonítanak neki némi gyulladáscsökkentő hatást is, és valószínűleg serkenti a fehérje-anyagcserét. Más források hámlasztó, felszívódást segítő tulajdonságairól beszélnek.
Ásványi anyag, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondíciónálú hatású összetevő. A TruthInAging szerint talán hozzájárul az összetevő a bőrsejtek ásványokkal való ellátásához, de nincs igazán alátámasztott kutatás róla.
Zink és glükóz (cukor) keveréke. A CosIng besorolás szerint dezodoláló és bőrjavító, Paula Begoun szerint pedig vírusellenes hatása van, és szájon át alkalmazva hatásos lehet gyulladt pattanások kezelésére is.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
Brillantkék FCF. Szintetikus kék színezék élelmiszer színezék, kőszénkátrányból szintetikus úton állítják elő. Nagyon jól oldódik vízben.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Színtelen vagy halványsárga olaj. Egyes illóolajokban található meg, mint például a szegfűszegolaj, szerecsendióolaj, fahéjolaj és babérolaj. Bőrirritáló, gyulladást okozó hatása van ismételt használat esetén. Egy 2006-s kutatás szerint pedig az eugenol sejthalált okoz. A kozmetikumokban illatanyagként használt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.