Yves Rocher

Ár:   7600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. július 25.

Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Regeneráló arcápoló 30 értékes olajjal.

Kiszerelés: 75 ml

Water / Aqua Butylene Glycol h 1 0Dimethicone eo I szil 1 0Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Petrolatum eo Glyceryl Stearate eo I euEthylhexyl Stearate eo Steareth-2 ti I eu 2 2Cyclopentasiloxane eo I szil Vitis Vinifera (Grape) Steareth-21 ti I eu Propylene Glycol h Ethylhexyl Cocoate eo Elaeis Guineensis (African Oil Palm) Oil Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Brassica Campestris (Rapeseed) Urea h Lecithin eo I eu Helianthus Annuus (Sunflower) Oil eo 0 0Parfum / Fragrance i Methylparaben ta I par 0 0Ethyl Linoleate eo I i Xanthan Gum ti I eu Retinyl Palmitate a I v 2 2Olea Europaea (Olive) Oil eo 2 0Panthenol eo I v 0 0Allantoin gy 0 0Zea Mays (Corn) Germ Oil eo Ricinus Communis (Castor) Seed Oil eo I i 1 0Macadamia Ternifolia eo Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil eo 0 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sorbic Acid ta Corylus Avellana Glycine Soja (Soybean) Tetrasodium EDTA Ethylparaben ta I par Simmondsia Chinensis (Jojoba) Propylparaben ta I par 0 0Triticum Vulgare (Wheat) Prunus Persica (Peach) Kernel Oil Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract Pistacia Vera (Pistachio Nut) Seed Oil Persea Gratissima (Avocado) Oryza Sativa (Rice) Bran Mangifera Indica (Mango) Extract Juglans Regia (Persian Walnut) Seed Oil Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil 3 2Camellia Oleifera (Green Tea) Extract a I gyBHT a I ta Butylparaben ta I par Rosa Moschata (Musk Rose) Oil eo Oenothera Biennis (Evening Primrose) Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil eo Gevuina Avellana Oil Carapa Guaianensis Seed Oil Camelina Sativa Seed Oil Argania Spinosa (Argan) Oil Anacardium Occidentale (Cashew) Butter eoSodium Hydroxide

umpalumpa

2018. március 17.

Ajándékba kaptam egy rendeléshez. Arra gondoltam, hogy elpasszolom, aztán elfogyott a téli vastagabb krémem és felbontottam.
A tégelyét külön szeretem, mert lapos és rá tudok tenni más kozmetikumot. Nálam elég kicsi a hely az ilyesminek. A teteje könnyedén siklik a menetében, ez ritka jó meglepi.
A krém jó vaskos, olajos, könnyű elkenni, de hagy egy kis réteget, aminek a nagy hidegben örültem. Utolsó rétegnek használom éjjel és nappal is csak az orcáimra. A T-vonalat kihagyom. Nem irritál, jól esik a bőrömnek és az illata is tetszik kivételesen. A célnak megfelel.
Az összetevőkön nem szoktam túlzottan problémázni, de egy kicsit azért lehetne korszerűbb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 17.

juditkaa70

2017. február 26.

Ennek a termékcsaládnak az illatáért mindig nagyon rajongtam.:) Igaz,hogy száraz bőrre való,de én régebben megvásároltam az illata miatt,annyira imádom a mai napig. :) Kicsit zsíros a textúrája,de nem okozott nálam kifényesedést az arcbőrömön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 26.

birdy70

2017. január 3.

jó illatú, azonnali hidratáló hatás. aki érzékeny az illóolajokra annál viszketést és könnyezést okozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 3.

Elkofen

2016. május 5.

Márciusban én is kis termékmintát kaptam belőle. Mivel csak egyszer használtam így nem tudom, hogy hosszútávon, hogyan teljesít a ráncmegelőzés terén. Az biztos, hogy csodásan hidratál és pihe puha lesz a bőr a használata után. Én is éjszakára kentem fel (és milyen jól tettem), mert nappalra az ilyen rich- gazdag krémek sokszor még fénylővé is tennék az arcomat. Éjszakára egyébként isteni volt. Két dolog miatt nem venném újra.
Az egyik az ára. Ha nem akciós, akkor bizony a teljes ár igen borsos (ha valaki nem Clinique és Estée Lauder árfekvéshez szokott).
A másik az illata. Sokan írták, hogy öregasszonyos illat.. Hát szerintem is, de azért nem nevezném ezt macska pisi szagnak. A sok rózsaolaj és egyéb összetevők miatt nagyon rózsavíz illatú, de a rosszabb fajtából. Engem a nyolcvanas években Bulgáriából hozott kis fadobozkás rózsaolaj szagára emlékeztet, ami már gyerekkoromban sem tetszett. Szóval én inkább az idősebb korosztálynak ajánlanám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 5.

RBea

2016. április 28.

Érdekes, hogy ahányan vagyunk, szinte annyi különböző vélemény születik erről az arckrémről. Én az elégedettek táborát gyarapítom. Tetszik az illata, mert édesanyám arckrémjére emlékeztet, és kellemesnek tartom. A hatása kiváló. Puhítja a kiszáradt bőrfelszínt, ugyanakkor nem nehezíti el, nem zsírosítja, és gyorsan, szépen felszívódik. Alapozó alá is bevált számomra. Nem tartalmaz ugyan fényvédő faktort, mégis megvan a helye a napi arcápolási rutinomban. Örülök,hogy rátaláltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 28.

sztkata

2016. április 27.

Nagyon kellemes, lágy krém. Könnyen kenhető, nem zsíros hatású, maximális hidratáló hatással. Mindegy melyik napszakban használom, a bőrömnek felüdülés.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. április 27.

bélám

2015. november 27.

Anyukám használja, aki 52 éves. Imádja, ódákat zeng róla. Vízhiányos, a változókor által megviselt bőrére tökéletes választás. Kétféle krémet kapott tőlem a márkától, a másikat még ki sem bontotta, annyira szerelmes most :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 27.

eperjeske

Korcsoport: >54
2015. július 28.

Most kaptam kis mintát a boltban, és mert többen dícsértétek itt, gyorsan fel is bontottam, hogy felkenjem éjszakára, mert nekem az ilyen rich nappalik inkább csak éjszakára jók. Megszagoltam, és már megy is a kukába. Nem lehet olyan jó a hatása, hogy ezt a rémes szagot elviseljem magamon. A legszörnyűbb öregasszonyos kenőcs-szag!
Ráadásul a kismintára ez nem fér rá, így csak itt látom az összetevőket: paraben és szilikon?! Na, ne!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. július 28.

antonelly

2015. március 9.

Mivel anyum 68 éves, egy az Ő korosztályának megfelelő krémet kerestem. Volt elgondolásom, melyik lenne jó, de az üzletben is ezt a krémet javasolták, így döntöttem mellette. Az Ő bőrének tökéletes! Imádja az első perctől. Száraz, érzékeny, vízhiányos a bőre, és ez a krém teljesen feltölti, emellett gyönyörű, ragyogó lesz tőle egész nap. Rengeteg krémet kipróbált már, de ilyen szép a bőre még soha nem volt egyiktől sem :) , ráadásul neki elég sok gondot okoz az allergia, sok krém váltotta már ki, viszont ez a krém semmi féle gondot nem okozott. Szóval az idősebb korosztálynak biztosan tökéletes arcápolás lehet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. március 9.

silver

2015. február 22.

Éjszaka használom, reggelre valami isteni pihe-puha lesz tőle a bőröm, és nem szárad ki, nem feszül a hideg szeles időben, szóval abszolút teszi a dolgát a cucc! Az illata ugyan kissé öreglányos, de felkenve hamar elillan. Abszolút meg vagyok elégedve vele, bár azt is hozzá kell tennem, hogy könnyen beszélek, hiszen édesanyám passzolta le nekem, és ő is ajándékba kapta, tehát eleve nem volt vesztenivalóm. :) De szerintem érdemes kipróbálni.

Szerk.: azt hittem, csak képzelődöm, de nem. Nem ez az első este, hogy csodálkozva szaglászok körbe, vajon minek van olyan macskapisi szaga(!) a lakásban... És aztán rájövök, hogy bizony nekem, mert ezt a krémet kentem magamra. Szóval az öreglányos illat valóban hamar elillan, de valami orrfacsaró húgyszagra emlékeztető "aromát" hagy maga után, ami hullámokban érződik. Ki érti ezt. Hát nem tudom, hogy el fogom-e használni ezek után
lol.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. február 22.

lol.

Antioxidánsok: Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Camellia Oleifera (Green Tea) Extract, BHT
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Camellia Oleifera (Green Tea) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Propylene Glycol, Urea
Vitaminok: Retinyl Palmitate, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Stearyl Alcohol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Cocoate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil, Ethyl Linoleate, Olea Europaea (Olive) Oil, Panthenol, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Macadamia Ternifolia, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil, Rosa Moschata (Musk Rose) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Anacardium Occidentale (Cashew) Butter
Emulgeálószerek: Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Steareth-2, Steareth-21, Lecithin, Xanthan Gum
Szilikonok: Dimethicone, Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Steareth-2, Steareth-21, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Ethyl Linoleate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben
Tartósítószerek: Methylparaben, Sorbic Acid, Ethylparaben, Propylparaben, BHT, Butylparaben

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Kókuszolajból előállított bőrpuhító (emollient) szer. Könnyen kenhető.

Az afrikai olajpálmából kivont természetes, növényi olaj. Bőrpuhító (emollient) és némi antioxidáns hatása is van.

A makadám dióból kivont olaj. Bőrpuhító (emollient) szerként használt.

Szójaglicin, melyet a szójababból nyernek ki. A kozmetikumokban a szójaglicint sokféle formában használják (szójabab kivonat, olaj és fehérje.) Paula Begoun szerint a szójabab kivonat hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő anyag. A szójában található genisteinnek állítólag kollagén termelést elősegítő hatása van, valamint befolyásolja a bőr rugalmasságát és vastagságát is, így egyre többször találkozhatunk a szójababbal és annak különféle formáival anti-aging termékekben.

Néhány állatokon végzett tanulmány szerint a szója tej és más szójabab származékok is védik a bőrt az UVB sugárzás ellen. Van olyan tanulmány is (a Johnson and Johnsontól), ami szerint a szójának hajnövekedés serkentő és pigment folt elleni hatása is van.

Sokan allergiásak a szójára, ezért a szójaglicin-tartalmú termékeket körültekintően kell alkalmazni allergia esetén.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Pisztácia olaj. Az EWG szerint bőrkondícionáló és elzáró (olyan összetevő, mely nem engedi a vizet a bőr felső rétegéből távozni, a hidratáló összetevők egy fajtája) anyag.

Japán zöld tea kivonata. A normál zöld teához hasonlóan antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Lásd zöldtea-kivonat.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

A pézsmarózsa olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emoillent, tonizáló és összehúzó hatású összetevő. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.