Kövess minket Instagramon is! :)


Clarins Nutri-Lumiére Day Emulsion
Ár: | 40 490 Ft | Kategória: | Arcápolók | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Normál, Kombinált, Zsíros | |||
Lelőhely: | parfümériák, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2020. április 16.
Ár: | 40 490 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | parfümériák, online | |
Kategória: | Arcápolók | |
Bőrtípus: | Normál, Kombinált, Zsíros | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Könnyű, tápanyagban gazdag öregedésgátló nappali lotion, mely táplálja és helyreállítja a vitalitását. Hidratáló, nem zsíros, olajjal gazdagított textúrája szinte ráolvad a bőrre, amitől az selymesen puha, egyenletes és azonnal ragyogó lesz.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Squalane
eo
1
0
,
Propanediol
h
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Fructose
h
,
Isostearyl Alcohol
eo I al
,
Parfum/Fragrance
i
,
Butylene Glycol Cocoate
eu
,
Sodium Acrylates Copolymer
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Carbomer
,
Hexylresorcinol
,
Avena Sativa (Oat) Kernel Extract
a I eo
,
Escin
,
Ethylhexylglycerin
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract
a I eo
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Lecithin
eo I eu
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Disodium EDTA
,
Sodium Hydroxide
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Ethylcellulose
,
Harungana Madagascariensis Extract
,
Kalanchoe Pinnata Leaf Extract
,
Marrubium Vulgare Extract
,
Sodium Benzoate
ta
,
Citric Acid
kh
,
Balanites Roxburghii Seed Oil
,
Potassium Sorbate
ta
,
Phenethyl Alcohol
i I al
,
Furcellaria Lumbricalis Extract
,
Undaria Pinnatifida Extract
,
CI 14700
sz
,
Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract
,
Maris Sal / Sea Salt
,
Acetyl Tetrapeptide-2
pep
,
Dextran
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Tocopheryl Acetate, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, TocopherolHidratálók: Glycerin, Propanediol, Fructose, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Peptidek: Acetyl Tetrapeptide-2
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Alkoholok: Isostearyl Alcohol, Phenethyl Alcohol
Emolliensek: Squalane, Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Isostearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin
Emulgeálószerek: Butylene Glycol Cocoate, Lecithin
Szilikonok: Dimethicone
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenethyl Alcohol
Színezékek: CI 14700
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.
Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt, könnyed állagú zsíralkohol. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Kókuszolajból származó összetevő. A kozmetikumokban oldószerként, emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag.
Átlátszatlanná tevő, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”), sűrűség szabályozó, hártya képző anyag (film forming) anyag.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antibakteriális összetevő. A ThruthInAging cikke szerint viszont újabban pigmentfolt elleni termékekben használt bőrvilágosító összetevő. TIA hivatkozik egy kutatásra, ami szerint állítólag 0.5% Hexylresorcinol hasonlóan hatásos, mint egy 2%-os Hydroquinone (a bőr fehérítés vezető hatóanyaga, ami Európában csak gyógyszer készítményekben elérhető) készítmény.
Az abrakzab kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxindáns, emollient, bőrkondícionáló, nagyobb méretben bőrradírozó hatású összetevő. Paula Begon szerint gyulladáscsökkentő hatása is van. Az összetevő tartalmaz glutént. További információ --->
Vadgesztenyéből származó flavonoid. Az összetevőnek erős ödéma- és gyulladáscsökkentő hatása van, valamint truntinaging információi szerint segít a vénák és hajszálerek erősítésében azáltal, hogy gátolja az ún. hyaluronidase nevű emzimeket, melyek a kapilárisok részét képező proteoglikánok lebontásáért felelősek.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A vadgesztenye kivonata. Növényi hatóanyag, elősegíti a gyógyulást, a bőr értágulataira összehúzó hatással van, meggyorsítja a vérelvezetést. Ausztriában 3% fölötti koncentrációban gyógyszertárköteles.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Sűrítő és kötőanyagként használt cellulóz (növényi rost) származék
Nem igazán érhető el infórmáció az összetevőről a neten. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Szerves összetevő, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt használnak a kozmetikumokban. Ez a színtelen folyadék a természetben gyakran előfordul, megtalálható az esszenciális olajokban, mint például a rózsa, szekfű, jácint, narancsvirág. Kellemes virágillata van.
Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában radírozó anyagként is használt.
Egy peptid féle, ami bőrkondícionáló, nyugtató és tápláló összetevő. Az összetevő gyártója szerint a hatásmechanizmusa, hogy kompenzálja a bőrben bekövetkező hormon veszteséget és ezáltal a bőrt feltöltő (plumping) hatása is van.
A dextrán egy poliszaharid, aminek vízmegkötő tulajdonsága van a kozmetikumokban használva. A hivatalos CosIng besorolás szerint sűrűségszabályozó és kötőanyag.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.