Kövess minket Instagramon is! :)


dr. Organic 24 Órás Elsősegély Krém Bioaktív Kendermagolajjal
Ár: | 3990 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | Bőrprobléma: | Vízhiány |
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 3990 Ft-ért | megnézem |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: kmirjam, Módosítva: 2018. január 5.
Ár: | 3990 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Müller, bioboltok, online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Helyreállít, táplál és nyugtat. Az esszenciális zsírsavakban gazdag kendermagolaj méhviasszal, borágóolajjal és a szabadalmazott bioaktív keverékkel 24 órás elsősegélyt nyújt a száraz és dehidratált bőr számára.
Az összetevők minimum 70%-a biogazdálkodásból származik. Nem tartalmaz: parabént, SLS-t, mesterséges színezéket, ftalátokat, petrolátumot, glikolokat, DEA-t, BHT-t, izotiazolinont, ásványi olajat, szilikont.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Aloe Barbadensis Leaf Juice
gy
,
Water / Aqua
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetearyl Glucoside
ti I eu
,
Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
a I eo I gy
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
eo
2
0
,
Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols
eo
,
Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil
eo
,
Zinc Oxide
f
1
0
,
Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil
eo
,
Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
eo
4
0
,
Equisetum Arvense (Horsetail) Extract
eo
,
Humulus Lupulus (Hops) Extract
eo I i
,
Hibiscus Sabdariffa (Roselle) Flower Extract
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Dipterocarpus Turbinatus Balsam Oil
i
,
Cymbopogon Martini (Palmarosa) Oil
,
Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil
i
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil
,
Cinnamomum Camphora Bark Oil
,
Mentha Piperita (Peppermint) Oil
i
,
Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil
i
,
Pelargonium Graveolens (Rose Geranium) Oil
i
,
Vetiveria Zizanoides Root Oil
i
,
Citrus Limon Peel Extract
eo
,
Cupressus Sempervirens Seed Extract
,
Litsea Cubeba (May Chang) Oil
i
,
Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil
eo
,
Glycyrrhetinic Acid
gy
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Sodium Phytate
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Phenoxyethanol
ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Citric Acid
kh
,
Citral
i
,
Citronellol
i
,
Limonene
i
,
Farnesol
i
,
Geraniol
i
,
Linalool
i
VÁSÁROLD MEG
krémajánló
Nekem az egyik kedvenc krémem! nagyon jók az összetevői és a kenderolaj meg nagyon szuper benne. Annyi hogy nagyon erős a "szaga" így ha valakinek ez nem jön be nem fogja szívesen használni. Én újraveszem :) és inkább télre ajánlom mind a nagy melegbe.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Citrus Limon Peel Extract, Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil, Glyceryl Caprylate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum
Fényvédők: Zinc Oxide
Tisztítószerek: Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum
Illatanyagok: Humulus Lupulus (Hops) Extract, Dipterocarpus Turbinatus Balsam Oil, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Pelargonium Graveolens (Rose Geranium) Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Litsea Cubeba (May Chang) Oil, Citral, Citronellol, Limonene, Farnesol, Geraniol, Linalool
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
Az aloe vera leveléből származó lé, melynek a bőrön alkalmazva nyugtató, gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cetearyl alkohol és glucose keveréke, amit emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak. Természetes emulgeálószer, melyet kókuszból és kukoricából állítanak elő és gyakran használják természetes kozmetikumokban.
Borágó magjából kivont olaj. Kiváló növényi emollient olaj, melynek antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. Gazdag forrása a GLA (gamma-linolenic acid) zsírsavnak, mely kiváló emollient, antioxidáns, sejtszabályozó és gyulladáscsökkentő. A borágóolaj kiváló összetevő a problémás, aknés bőrre is, mert nyugtató és emollient hatása révén segít a piros, érzékeny, sérült bőr regenerálásában. Ekcémás bőrre is kiváló.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.
Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.
Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után.
A pézsmarózsa magjának olaja. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző. A pézsmarózsa olaj a CosIng szerint emoillent és bőrkondícionáló.
Kakaóvaj. Emészthető természetes zsíradék, melyet a kakaóbabból nyernek. Enyhén csokoládé szerű íze és aromája van. A kakaóvaj emollient anyag, mely polifenol antioxidánsoknak is gazdag forrása. Kémcsőben végzett (in vitro) kutatások szerint segít a bőr rugalmasságának és az egészséges kollagén termelésnek a fenntartásában. A közkeletű hiedelemmel szemben azonban nem használ a striák ellen.
A mezei zsurló kivonata, melynek magas a tannin, alkaloid és nikotin tartalma. Paula Begoun szerint a bőrre irritáló hatással lehet. Az összetevő pozitívuma, hogy antioxidáns tulajdonsága is van.
Közönséges komló kivonata. Paula Begoun szerint a komló nővénynek nincs a bőrre semmilyen hatása, bár talán a komló bizonyos részeinek van antioxidáns és baktériumellenes hatása. A CosIng a komló kivonatot szövet összehúzó, tonizáló, baktériumellenes, emollient és bőrnyugtató anyagnak kategorizálja.
A hibiszkuszvirág húsos kelyhéből nyert piros színű kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Antioxidáns tulajdonsággal bír, és támogatja a kollagén és elasztin szálak épségének megőrzését. Javítja a bőrhám vízmegkötő képességét szabályozó anyagok megtartását a bőrben, például a hyaluronsav kiürülését is fékezi.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
A pálmarózsa olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, tonizáló (segít egyensúlyban tartani a bőr faggyútermelését), és szagokat semlegesítő hatással rendelkező összetevő. Mivel a rózsához hasonlatos, tartós illata van, gyakran használják a kozmetikumok illatosítására. A truthinaging szerint az összetevő erős baktérium, vírus és gombaölő hatással rendelkezik, ezért különsen hatékony pattanások kezelésére, viszont Paula Begoun szerint kis eséllyel irritáló hatással is lehet a bőrre.
Eukaliptusz olaj, melynek baktérium, gomba és vírus ellenes hatása van a bőrön. Azonban lehetséges bőrirritáló, különösen sérült vagy epillált bőrön.
A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.
Borsmenta olaj. A CosIng besorolása szerint a borsmenta olaj frissítő, tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő és illatanyag. Paula Begoun szerint bár a borsmentának antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti.
A pacsuli olaja, ismertebb nevén pacsuli. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illatanyag és maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő) hatású összetevő. A truthinaging információi szerint serkenti az új sejtek növekedését és nyugtatja a gyulladt bőrt, valamint segít elmúlasztani pattanásokat is, anélkül, hogy heg maradna utánuk. Paula Begoun szerint viszont eugenol tartalma miatt irritáló hatéssal lehet a bőrre.
A rózsamuskátli (más néven geránium) nevű növényből kinyert olaj. A Dermaxime honlapja szerint a geránium olaj élénkíti a vérkeringést, erősíti a bőrt, szabályozza a faggyútermelést. Paula Begoun szerint bár a geránium olajnak antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti.
A vetiver gyökeréből kinyert illóolaj. A növény szárított rizómáiból (gyöktörzseiből) és gyökereiből vízgőz-desztillációval nyerik ki. Az illóolaj nyugtató, antimikrobiális és keringésfokozó hatásokkal bír, ezért elsősorban sebek és bőrbántalmak, izom- és ízületi fájdalmak kezelésére használják, de ellazulást és a stressz oldását elősegítő masszázsolajok és gyógyfürdők, illetve rovarriasztó szerek alkotórészeként is alkalmazzák.
A citrom héjának a kivonata. Bőrkondicionáló, puhító, bőrvédő, tonizáló hatású összetevő.
A levendulából nyert olaj. A CosIng besorolás szerint maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése) és tonizáló összetevő. Paula Begoun szerint a levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes hatása is. Viszont semmilyen kutatás nem utal arra, hogy a levendula hasznos lenne a bőr számára, sőt több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló és fényérzékenyítő, valamint a levendulában található linalool sejtmérgező. Paula Begoun összességében mint kerülendő összetevőt jellemzi a levendulát.
Édesgyökérből előállított kivonat, mely kiváló gyulladáscsökkentő és nyugtató összetevő. E szerint a szabadalom szerint az összetevő barnulást elősegítő kozmetikumokban is hasznos.
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A fitinsav (phytate acid) só formája, a kozmetikumokban ún. kelátképzőként (chelating agent) használják. Ez azt jelenti, hogy fémes jellegű vegyületekkel keveredve képes megelőzni azok bőrfelszínre vagy hajra tapadását, és azt, hogy valamiféle elszíneződést okozzanak. Ezenkívül erősíti a tartósítók baktériumok és más apró organizmusok elleni harcát, és hozzájárul az összetevők stabilitásának megőrzéséhez is.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
A citromfűolaj fő alkotórésze. Megtalálható még a verbéna, a citrom és a narancs illóolajában is. A kozmetikumokban illatanyagként használják.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Potenciális bőrirritáló.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -
Nekem az egyik kedvenc krémem! nagyon jók az összetevői és a kenderolaj meg nagyon szuper benne. Annyi hogy nagyon erős a "szaga" így ha valakinek ez nem jön be nem fogja szívesen használni. Én újraveszem :) és inkább télre ajánlom mind a nagy melegbe.