Estée Lauder

Ár:   11 990 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: despoina, Módosítva: 2018. január 22.

Ár:   11 990 Ft
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

Észrevehetetlen fedés, ragyogó természetes fény nyolc órán át. A bőrt hidratálja, tónusát kiegyenlíti, a finom ráncokat azonnal mérsékli. Applikátora könnyen leválasztható, tisztítható.

21 árnyalatban kapható

Water / Aqua Cyclopentasiloxane eo I szil Phenyl Trimethicone szil Butylene Glycol h 1 0Dimethicone eo I szil 1 0Cetyl Dimethicone eo I szil Octyldodecyl Stearoyl Stearate eo 0 0PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone eu I szil Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone ti I eu PEG-10 Dimethicone Magnesium Sulfate Trimethylsiloxysilicate eo I szil Pyrus Malus (Apple) Juice Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract a I gy Ruby Powder Nephrite (Jade) Powder Sapphire Powder Pearl Powder Pisum Sativum (Pea) Extract a Caffeine Astrocaryum Murumuru Seed Butter Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Tribehenin eo Methyldihydrojasmonate Disodium NADH eo Caprylyl Glycol eo I h Cholesterol eo I eu 0 0Linoleic Acid eo Phytosteryl/ Behenyl/ Octyldodecyl Lauroyl Glutamate Glycerin h 0 0Palmitoyl Hexapeptide-12 pep Algae Extract eo I h Sucrose h Palmitoyl Tripeptide-1 pep Ethyl 2,2-Dimethylhydrocinnamal i 7-Dehydrocholesterol (Provitamin D3) Laminaria Digitata (Horsetail Kelp) Extract Methicone eo I szil Gold szHydrolyzed Wheat Protein Ergothioneine a Acetyl Carnitine Hcl Hydrolyzed Fish (Pisces) Collagen h Disteardimonium Hectorite Oryza Sativa (Rice) Bran Extract Sodium Hyaluronate h 0 0Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Glyceryl Polymethacrylate Tocopheryl Acetate a I v 0 0Zinc Stearate sz 0 0Laureth-7 ti I eu PEG-8 h Hydrogenated Lecithin eu Sorbitan Isostearate eu 1 0Xanthan Gum ti I eu Sodium Chloride Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0Citric Acid kh Phenethyl Alcohol i I al Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Polymethylsilsesquioxane szil Triethoxycaprylylsilane szil BHT a I ta Linalyl Acetate i Chloroxylenol ta Phenoxyethanol ta Mica Titanium Dioxide f 0 0CI 77492 sz CI 77491 sz CI 77499 sz Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510 sz Bismuth Oxychloride / CI 77163 sz Carmine / CI 75470 sz 0 0Ultramarines sz 0 0Chromium Oxide Greens / CI 77288 sz Yellow 5 Lake / CI 19140 sz Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510 sz CI 42090 sz Chromium Hydroxide Green / CI 77289 sz

Asianlover

2019. június 14.

2019. június A télen kiderült, hogy a rozácea elsődleges oka a genetika meg a hisztamin érzékenység, ezért utólag is elnézést az Estee Laudertől, hogy az alapozójukat gyanúsítgattam :) Persze, a bőröm még mindig rémesen érzékeny, de legalább az alapozót jobb szívvel használom.
Teljes mértékben Double Wear hívő lettem. A Soft Matte a csúcs, de amikor igazán könnyű viseletre vágyom, akkor marad a Cushion Stick.
Azt a praktikus tanácsot továbbra is fenntartom, hogy a szivacsot azonnal szereljük le, és tekerjük ki a szükséges mennyiséget, mert higiénikusabb és spórolósabb megoldás is.

2018. szept. Hosszas tesztelés után most már sajnos biztosan tudom, hogy van valami ezekben a DW alapozókban, ami kirobbantja a rozáceám, és 2-3 nap után előhozza a kis göböket az orcákon :(((( eseti használatra ítéltetett :( pedig ez volt eddig a legjobb alapozóm! Sírok...
Még 2 praktikus dolog:
- én nem használom a szivacs fejet, mert szerintem túl sokat felvesz, pazarol, ezért gyorsan leveszem, kitekerem, amennyi kell, és egy határozott mozdulattal visszatolom. Na, erre a részre figyelni kell, mert, ha nem sikerül, akkor a túlnyomás miatt kibuggyan belőle még egy rakás. Ez ugye, nem a legpraktikusabb... vagy ne legyek spúr, és ne sokallajam ezért a szűken mért mennyiségért ezt a horror árat (nem jött össze), vagy legyek ügyes :D
- ennek az alapozónak konkrétan szalonnazsírral vegyes olajoshal szaga van! Eszméletlen. Eleinte azt hittem, hogy a főzés után maradt a kezemen valami szag, de aztán rájöttem, hogy nem az én helyzetem ilyen súlyos :D hanem az alapozóé :D egy szerencse, hogy hamar elillan.

Csodás ez az alapozó! A sima DW nálam horror szárítást végzett, ezért nem is vettem meg. A Fresh Watert nagyon szeretem, gyakran használom, ezért is vettem meg a stickes, fényvédőmentes verzióját egy akció keretében. 4N1 árnyalata számomra egyszerűen tökéletes. Nem annyira hidratál jól, mint a fresh water, cserébe viszont nem is fénylik annyira és szebb a finishe. Amivel viszont elégedetlen vagyok, az az ára! Ez egy vicc! Ugyanolyan áron feleannyi mennyiség... a szivacs is sokat felvesz... nagyon kíváncsi leszek, így meddig tart ki majd egy tubus...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

Még 2 praktikus dolog:

Dottir

2019. május 6.

Kipróbáltam már jónéhány alapozót és korrektort, de egyértelműen ő a BFF. Gyönyörű fénye van, kicsattanóan egészséges, fiatalos bőrt varázsol, mérsékli a ráncok megjelenését, és nagyon jól fed. A foltokat még pluszban megkezelem a Mac Pro Longwear korrektorával, és senki nem hiszi el, hogy valójában dalmata vagyok.:)
Tartós is, nekem a nap végén is a helyén van, pedig zsírosodik a T-zónám tisztességesen. Kíváncsi leszek, nyáron is ilyen jól muzsikál-e.

Kicsivel később:
Csak a véleménykoherencia miatt szerkesztek, lásd a véleményem a sima DW-ről. Ettől függetlenül neki is marad az 5 csillag, mert tényleg olyan, amilyennek leírtam. Csak a sima DW még nála is jobb.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 6.

Kicsivel később:

umpalumpa

2019. január 3.

19.01.03.: Na, az akcióból nem lett semmi, mert addig vacakoltam, míg egyszer csak a KM fórumon olvastam, hogy kivonás alatt a termék. EL szakboltba lehetőleg nem megyek, mert elköltöm a pénzem olyanra, amire egyáltalán nincs szükségem, ezért egy webáruházban kötöttem ki. Elég jó választék volt még, de persze világos melegből nem. Sajnos nincs túl sok swatch a neten, ezért sokat szenvedtem, míg kiválasztottam egy semleges árnyalatot a kaphatókból. Szerencsére jó a szín a késő őszi, téli, tavaszi fejemhez. Meg kellett tanulnom a szivacskával bánni, mert eleinte körkörösen próbáltam eloszlatni és folyton leesett. Aztán rájöttem, hogy egy irányba húzva kell kenni és ha még kell egy pici valahova, azt lehet bepaskolni. Ami szuper, hogy a túlnyomott alapozót vissza lehet szívni! Csak ellenkező irányba kell tekerni. Ennyit a technikai részről.
Hétköznapra elegendő fátyolos fedése van, picikét tudom építeni. A könnyebben olajosodó részeket púderezem és kész. Nagyjából kibírja a 8 órát, főleg száraz hidegben. Nem húzódik alatta a bőröm, nem ül a rácocskákba, nem szárít szét, természetes hatású, csodás bőrfénye van. Kipróbáltam a 28 éves hugicámon és olyan "belülről sugárzó ragyogás" hatást adott, hogy csak úgy lestem! Remélem rajtam is ilyen :D

18.05.07.: Eddig háromszor volt hozzá szerencsém, amikor felkenettem a képemre a Lauderes lányokkal. Mindhárom alkalommal elképedtem a finomságán. Nagyon vékony, könnyű, bőrszerű, mégis ad egy kis fedést. Egységesít és frissíti az összhatást. Nem ült bele a pórusaimba, ráncokba, nem gyűrődött sehol, viszonylag tartós is volt, nem foltosodott (és szépen kopott). Először azt hiszem csak pár órát volt rajtam, másodszor és harmadszor egész nap. Viszont melegben még nem teszteltem, de van egy mintám, amit a barátnőmtől kaptam, szóval ez is megoldódik hacsak nem veszem meg előbb teljes kiszerelésben. Kár, hogy nálunk nincs akkora választék színből, mint más országban. Emellett jó drága is. Valami jó kis akció alkalmával kéne lecsapnom rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 3.

natulcien

2018. május 18.

Hatalmas és kellemes meglepetés ez az alapozó. Először is a színskála miatt. Én alapvetően meleg tónusú sminkeket használok, minden teszt szerint a sárgás, bézses vonulat az enyém, viszont kedvezményesen jutottam egy kedves KM-esen keresztül egy 3c2 árnyalathoz, és ki kellett próbálnom. Ez az én nyári színem. Soha még alapozó nem passzolt ennyire, hihetetlen. Kicsit át kellett gondolnom az árnyalatokhoz való viszonyom, mert ehhez tuti nem nyúltam volna még próbára sem, erre tessék. Ő az igazi. A formula amúgy tökéletes. Könnyed, folyékony, szépen terülő, láthatatlan, üde, és friss, pont, amint szeretek egy lapozótól. Nem az erős fedése az erőssége, de szerencsére nekem nincs is rá szükségem. Ő lenne a tökéletes mind árnyalat, mind formula szempontjából, ha nem ebben a csomagolásban lenne. Ez a mosható fej alapvetően jó koncepció, de én 2x mostam, és lejött a ragasztása a szivacsnak. Most használhatatlan. Egyébként sem szerettem volna a szivacsos applikátort, de anélkül nem lehet lezárni az alapozót. Így viszont borzalmas macera az élet vele, és természetesen egyáltalán nem utazásbarát. Szóval ha már mosható, akkor lehetne stabilabb a szivacsos fej, vagy jó lenne, ha anélkül is vissza lehetne zárni a tubust, ha már levehető. A szivacs maga amúgy borzalmas sok felesleget szed össze, amiben még a bacik is meg tudnak tapadni és még csak használni sem kényelmes, mert nem lehet vele szépen eldolgozni az alapozót. Összefoglalva a belbecs csodás, a külcsín borzalmas, de akkor is jár a 4 csillag. Ezt a terméket nem fogom újravenni, de a szín és a formula miatt nagyon örülök, hogy egymásra találtunk, és más EL alapozóval tuti kísérletezek még a jövőben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 18.

Trixi

2017. október 2.

Engem levett a lábamról. Szuper találmány a kis tekerős adagoló, nagyon utazásbarát, csak azzal kell vigyázni, hogy nem kattan az adagoló, szóval észrevétlenül bármennyit kinyom az ember, ha nem figyel. A szivacskával én csak bepontozom az arcom, és egy külön ecsettel oszlatom el. Első rétegben olyan, mint egy BB-krém, hétköznapra tökéletes. Második rétegben már hibátlan arc érhető el, utána esetleg még helyileg lehet tovább korrigálni pl. rozáceás foltot. Krémesebb a sima DW-nél, állagára inkább a DW lighthoz hasonlít, annál viszont sokkal szebb az arcon. Egyáltalán nem érzem, hogy bármi lenne az arcomon. Illatmentes, és még a szemem sem irritálja, ami pedig nálam sok alapozónál előfordul. Egyetlen apró megjegyzés, a finishe rajtam mattabb, mint gondoltam, úgyhogy alá kell balzsamoznom a szárazabb részeken. Ugyanakkor T-vonalban nagyon jó, hogy inkább matt. Nekem nem hiányzik rá a fixálópúder sem, anélkül is nagyon tartós. Sokkal jobban kedvelem, mint az eredeti DW-t. Az eredetiből egyébként a 3N1-et használom, mint ebből is, de abból az picit sötétebb nekem (vagy csak besötétül, mert mattabb?), mint ebből a verzióból a 3N1, ami tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 2.

Cintuk

2017. június 21.

Uzletben probaltam ki es nagyon tetszett, konnyed, de megis alaposan fed. Majdnem megvettem, a penztartol fordultam vissza, miutan eszrevettem, hogy csak 14 ml. Ha 30 ml-es kiszereles lett volna -nem tudom, hogy letezik-e egyaltalan- akkor biztosan megveszem, de igy nagyon draga.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 21.

Boriskajuliska

2017. június 17.

Könnyű alapozót keresve bukkantam erre a stickre. A színe tökéletes 1W2 sand árnyalat, a szivacsos aplikátort nem sikerült megszeretnem, de ecsettel nagyon szépen el tudtam dolgozni. A fedése könnyű de nem is ígér mást. Csak azért 4 csillag, mert más, minőségi alapozókhoz képest hamar kopik.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 17.

despoina

2016. október 9.

Esteé Laudernél megirigyelhették a - leányvállalat - Clinique Chubby vonalának a sikerét, és erre alapozva piacra dobták a saját "luxuskivitelű" stickjüket. A nagy "újdonság" egy nagyon elegáns kiszerelésű, szivacsos fejű, hengerbe rejtett foyékony alapozót rejt. Nekem a szivacsos fej nem szimpatikus mivel magába szív egy bizonyos mennyiségű alapozót minden használatnál (veszteséges) és nem higénikus a nedves környezet miatt (táptalaj a baciknak). Elmondták a boltba hogy mosható a fej, én úgy vettem észre ki lehet nyomni belőle az ujjakra is igy elkerülhető a szivacsos felvitel. Az alapozó nagyon kellemes állagú, jól oszlhatható de a fedése mint a Double Wear Light igy erősebb bőrhibákra nem ez a megfelelő termék. A csomagolása nagyon szép és elegáns, a hengeres kivitelnek hála magunkkal vihetjük egész napra ( nagyon könnyű és nem folyik ki belőle). Az ára alacsonyabb mint a többi alapozójuknak, 38 euró. Az INCI felraktam. Nagyon sok bőrjavítő és kondicionáló összetevő illetve pep-ek is kerültek bele sőt parfümmentes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 9.

Antioxidánsok: Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Ergothioneine, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin, Algae Extract, Sucrose, Hydrolyzed Fish (Pisces) Collagen, Sodium Hyaluronate, PEG-8
Peptidek: Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate

Alkoholok: Phenethyl Alcohol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Trimethylsiloxysilicate, Ethylhexyl Palmitate, Tribehenin, Disodium NADH, Caprylyl Glycol, Cholesterol, Linoleic Acid, Algae Extract, Methicone
Emulgeálószerek: PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone, Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Cholesterol, Laureth-7, Hydrogenated Lecithin, Sorbitan Isostearate, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Methicone, Polymethylsilsesquioxane, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Laureth-7, Xanthan Gum
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate, Ethyl 2,2-Dimethylhydrocinnamal, Ascorbyl Palmitate, Phenethyl Alcohol, Linalyl Acetate
Színezékek: Gold, Zinc Stearate, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510, Bismuth Oxychloride / CI 77163, Carmine / CI 75470, Ultramarines, Chromium Oxide Greens / CI 77288, Yellow 5 Lake / CI 19140, Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510, CI 42090, Chromium Hydroxide Green / CI 77289
Tartósítószerek: BHT, Chloroxylenol, Phenoxyethanol

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

máriatövis kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminnak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Maszkoló, azaz a kellemetlen illatot és ízt semlegesítő segédanyag.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

Cholesterol eo I eu 0 0

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.

L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.

Hidrolizált (kémiai eljárással kisebb egységekre bontott) halból előállított kollagén. mely hatásos vízmegkötő, hidratáló anyag. A reklámok gyakori állításával ellentétben azonban a bőrre kent kollagén hatására bőrünk kollagén tartalma nem lesz több vagy jobb, tehát a hal kollagén (és más kollagén félék is) nem mások, mint sima hidratáló összetevők.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

A linalil-acetát Linaloolból és ecetsavból keletkezik észterképződéssel; a levendulaolaj, a jázminolaj és a bergamottolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.

Antibakteriális és gombaölő tulajdonságai révén fertőtlenítő-, tartósító- és szagmentesítő szerként használt anyag. (Forrás: Paula Begoun összetevő szótáraCosIng)

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.