Kövess minket Instagramon is! :)


Hydra-Chrono Crème Confort
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | patikák, online | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: kremkukac, Módosítva: 2010. szeptember 13.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | patikák, online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
Az első olyan öregedést gátló hidratáló ápolószer, amely az egyedülálló Aqua-pump ( általános öregedést gátló hidratálási rendszer ) összetételének köszönhetően újraprogramozza a hidratálási folyamatot a bőr mély rétegeiben. Így belülről tölti fel a bőrt és kisimítja a bőrfelszínt.A tökéletesen hidratált bőr teltebbé válik, a ráncok elhalványulnak, a vonások kisimulnak.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Propylene Glycol Dicaprylate
eo
,
Hydrolyzed Sweet Almond Protein
,
Glycerin
h
0
0
,
Urea
h
,
Glycine
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Sodium Lactate
h
,
Potassium Hyaluronate
,
Hydrogenated Coconut Oil
eo
,
Betaine
h
,
Porphyridium Cruentum (Red Algae) Extract
,
Hydrogenated Polyisobutene
eo
1
2
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Propylene Glycol
h
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Hydrogenated Polydecene
eo
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Glyceryl Ethylhexanoate/ Stearate/ Adipate
eo
,
Polyacrylamide
,
C13-14 Isoparaffin
eo
,
Laureth-7
ti I eu
,
Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil
eo
2
0
,
Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil
eo
0
0
,
Ceteareth-30
ti I eu
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Parfum/Fragrance
i
,
Phenoxyethanol
ta
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Butylparaben
ta I par
,
Ethylparaben
ta I par
,
Isobutylparaben
ta I par
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
CI 14700
sz
,
Red 33 Lake / CI 17200
sz
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
jó hidratáló krém
Száraz bőrre való, de télen isteni a normál vagy kevert bőrűek számára is. Gyorsan felszívódik, feltölti a bőrt. Elsődlegesen a shea vaj tartalma miatt szemeltem ki, másik ok volt, hogy eddig a próbált Lierac termékekkel meg vagyok elégedve. Patikában létezik belőle próba kiszerelés is /kicsi tasakos/.



jó hidratáló krém
Száraz bőrre való, de télen isteni a normál vagy kevert bőrűek számára is. Gyorsan felszívódik, feltölti a bőrt. Elsődlegesen a shea vaj tartalma miatt szemeltem ki, másik ok volt, hogy eddig a próbált Lierac termékekkel meg vagyok elégedve. Patikában létezik belőle próba kiszerelés is /kicsi tasakos/.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: TocopherolHidratálók: Glycerin, Urea, Sodium PCA, Sodium Lactate, Betaine, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Propylene Glycol Dicaprylate, Hydrogenated Coconut Oil, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Ethylhexanoate/ Stearate/ Adipate, C13-14 Isoparaffin, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil
Emulgeálószerek: Polysorbate-60, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Laureth-7, Ceteareth-30
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Polysorbate-60, Cetyl Alcohol, Laureth-7, Ceteareth-30
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Methylparaben
Parabének: Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 14700, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin ráncsimító hatással is bír.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
A kókuszolaj egy kicsit módosított változata (a kókuszolajhoz egy kémiai folyamat révén hidrogént adnak, így megnövekszik az olvadáspontja, valamint a benne lévő telítetlen zsírok telített zsírokká alakulnak). A kozmetikumokban a kókuszolaj és származékai bőrpuhító (emollient) anyagként használtak.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Mesterséges bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló szer. Sűrűség szabályozó funkciója is van.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
Nem ragadós emollient anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap).
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Vékony hártyaképző anyag (film forming agent). Leggyakrabban hajápoló termékekben használt, de bőrápolókban is megtalálható.
Petróleumból származó szénhidrogének keveréke. Bőrpuhító (emollient), sűrítő és zselésítő anyagként használatos a kozmetikumokban.
Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant). Részletes info: http://truthinaging.com/ingredients/laureth-7/
Sárgabarck magjából előállított növényi olaj, mely emollient anyagként használt a kozmetikumokban. Könnyen beszívódik a bőrbe, nem hagy maga után zsíros érzetet. Zsírsavakban gazdag olaj, mely különösen az érett, száraz bőr számára hasznos. Gyulladáscsökkentő hatása is van. Forrás: Dermaxime
A sáfrányos szeklicéből kivont, illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrpuhító hatású (emollient) összetevő. Paula Begoun szerint ételekben fogyasztva antioxidáns hatású, de nem ismert, hogy ezt a tulajdonságát a bőrön alkalmazva is megtartja-e. Az összetevő gazdag viszont jótékony zsírsavakban, elsősorban is Omega-6 zsírsavban, amely segít a bőr természetes védőrétegének fenntartásában. Az összetevő különösen hasznos a száraz bőr számára.
Nem ionos felületaktív anyag. Tisztítószerként és emulgeálószerként használják különféle kozmetikumokban, de viszkozitásnövelő funkciója is van, azaz javítja a krémek állományát, krémszerűbbé, nehezebben folyóvá teszi őket. Többféle kétely felmerült már a használatával kapcsolatban. Vitás az a kérdés, hogy tartalmazhat-e dioxine szennyezést (a TruthInAging forrása szerint nem), az EWG szerint igen (ezért a magas kockázati érték). De abban mindenki egyetért (ezért, vagy azért), hogy ha sérült a bőrünk, lehetőleg ne használjuk. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik a használatát.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Parabének családjába tartozó tartósítószer.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Színezék. Lilás piros.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.