KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Zelens Z-Melatonin Éjszakai Regeneráló Szérum
Zelens Z-Melatonin Éjszakai Regeneráló Szérum

Zelens

Zelens Z-Melatonin Éjszakai Regeneráló Szérum

  (0 vélemény)
Ár:   £165   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Bőröregedés


A krémet és az összetevőket feltöltötte: ftbnny, Módosítva: 2020. július 14.

Ár:   £165
Kiszerelés:   30 ml
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Minden
Bőrprobléma:   Bőröregedés

TERMÉKLEÍRÁS

Az öregedésgátló, megújító szérum biztosítja az optimális nedvességszintet, megemeli az arc kontúrjait, súlytalan és láthatatlan, a bőrrel homogén védőréteget képezve rekonstruálja annak szerkezetét. Minimalizálja a finom vonalak és a ráncok megjelenését, a melatonin az epidermiszbe hatolva az éjszaka folyamán elősegíti a bőr regenerálódási, megújulási és revitalizálódási folyamataitt.

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Water / Aqua Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice gy Glycerin h 0 0Polysorbate 20 ti I eu 0 0Butylene Glycol h 1 0Propanediol h Maltose h Polyacrylate Crosspolymer-6 Phospholipids h Melatonin Hexapeptide-10 h I pep Trifluoroacetyl Tripeptide-2 pepAcetyl Tetrapeptide-2 pep Pentapeptide-31 pepGlutamylamidoethyl Imidazole pep Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem ExtractThymus Vulgaris (Common Thyme) Extract i Panthenol eo I v 0 0Ozonized Oryza Sativa Callus Culture ExtractChondrus CrispusNiacinamide h I v Phytosphingosine OrnithineSaccharomyces/Podophyllum Peltatum Ferment FiltrateGlycolipids Ceramide EOPCeramide NPCeramide APSodium Hyaluronate Crosspolymer Adenosine Triphosphate Hydrolyzed Oat Protein Hydrolyzed Rice Bran Extract Gluconolactone kh Polyglutamic Acid Sodium PCA h 0 0Sodium Hyaluronate h 0 0Agave Tequilana Leaf Extract Beta-Glucan a I gy Dextran Sodium Lauroyl Lactylate eu Diethylhexyl Syringylidenemalonate a Cholesterol eo I eu 0 0Phenoxyethanol ta Arginine Ethylhexylglycerin Helianthus Annuus Seed Oil eo Tocopherol a I v 2 2Caprylic/Capric Triglyceride eo I i Parfum/Fragrance i Xanthan Gum ti I eu Sodium Metabisulfite a I ta Sodium Benzoate ta Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Polysorbate-60 ti I eu Sorbitan Isostearate eu 1 0Algin Citric Acid kh Benzoic Acid ta Sodium Hydroxide Levulinic Acid i P-Anisic Acid i I ta Sorbic Acid ta Carbomer Caprylyl Glycol eo I h Linalool i

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34

Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.

hirdetés

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Beta-Glucan, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Tocopherol, Sodium Metabisulfite
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Beta-Glucan
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Maltose, Phospholipids, Hexapeptide-10, Niacinamide, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Gluconolactone, Citric Acid
Peptidek: Hexapeptide-10, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-2, Pentapeptide-31, Glutamylamidoethyl Imidazole
Vitaminok: Panthenol, Niacinamide, Tocopherol

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Glycerin h 0 0

Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.

Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Géles állagok előállításához használt sürítő anyag, ami selymes és elegáns érzetet hagy a bőrön. 

A lipidek egy csoportja, mely a sejthártya fontos alkotórésze. A lecithin például egy foszfolipid. A foszfolipidek természetes hidratáló elemek (NMF -  natural moisterizing factor).

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Más néven serilisene. 6 aminosavból felépülő peptidféle, mely állítólag (az összetevő spanyol gyártója, a Lipotec szerint) serkenti a sejtek kollagéntermelését, kiegyenlíti a finom ráncokat, és javít a tág pórusokon is. További információ a Truthinagingen.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Egy peptid féle, ami bőrkondícionáló, nyugtató és tápláló összetevő. Az összetevő gyártója szerint a hatásmechanizmusa, hogy kompenzálja a bőrben bekövetkező hormon veszteséget és ezáltal a bőrt feltöltő (plumping) hatása is van.

Peptid féle, mely az összetevő gyártója szerint "segít optimalizálni az epidermis önfiatalító mechnaizmusát", valamit optimalizálja a szükséges környezetet az epidermisben lévő őssejteknek. A gyártótól független információt nem sikerült találni az összetevőről.

Imudilin fantázia néven gyártott dipeptide féle, ami a gyártó szerin védi a bőrt a környezeti ártalmaktól és segíti a természetes sejt megújulást.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

közönséges kakukkfű kivonata, melyet a növény virágából vagy leveléből nyernek. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illatanyag és bőrkondícionáló hatású összetevő.  Lásd kakukkfű.

Panthenol eo I v 0 0

A pantoténsavnak  (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája,  B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani).  A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos.  Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Ír moszat, a vörösmoszatok törzsébe tartozó tengeri növény. A Dermaxime szerint az ír moszat kivonatot hagyományosan emollient és nyugtató tulajdonságai miatt használják a kozmetikumokban, de újabb kutatások szerint gyulladáscsökkentő és gombaellenes tulajdonsága is van. Ezen kívül sürítő anyagként is használt.

B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).

Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder

A bőr legfelső rétegében (stratum corneum) megtalálható lipidféle, mely fontos szerepet játszik a bőr anti-mikrobiális védelmében, valamint fontos gyulladásellenes funkciója is van. A fenti tulajdonságoknak köszönhetően a phytosphingosine hatásos összetevő lehet pattanások ellen is. Forrás: http://www.acneassasin.com/47-hypoallergenic-acne-treatment-based-on-skin-lipids/ és http://www.centerchem.com/Capability.asp?CapabilityID=3296&Cat1ID=20&Cat2ID=10

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

A keramidok természetben előforduló, hosszú láncok lipidek. A zsírsavak és koleszterol mellett a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevői, melyek a védőréteg mintegy 50%-t teszik ki. A keramidok koleszterinnel és telítetlen zsírsavakkal együtt egy vízet át nem eresztő, védő szervet hoznak létre, ami megakadályozza a párolgás okozta túlzott vízvesztést, segítik a bőr regenerációját, valamint sejt szabályozó szerepet is betöltenek. A ceramidot tartalmazó készítmények elsősorban száraz és öregedő bőr ápolására ajánlottak, mivel segítenek a bőr védőrétegének a helyreállításában.

További információ a ceramidokról Paula Begoun és a Thebautybrains oldalain található.

A keramidok természetben előforduló, hosszú láncok lipidek. A zsírsavak és koleszterol mellett a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevői, melyek a védőréteg mintegy 50%-t teszik ki. A keramidok koleszterinnel és telítetlen zsírsavakkal együtt egy vízet át nem eresztő, védő szervet hoznak létre, ami megakadályozza a párolgás okozta túlzott vízvesztést, segítik a bőr regenerációját, valamint sejt szabályozó szerepet is betöltenek. A ceramidot tartalmazó készítmények elsősorban száraz és öregedő bőr ápolására ajánlottak, mivel segítenek a bőr védőrétegének a helyreállításában.

További információ a ceramidokról Paula Begoun és a Thebautybrains oldalain található.

A keramidok természetben előforduló, hosszú láncok lipidek. A zsírsavak és koleszterol mellett a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevői, melyek a védőréteg mintegy 50%-t teszik ki. A keramidok koleszterinnel és telítetlen zsírsavakkal együtt egy vízet át nem eresztő, védő szervet hoznak létre, ami megakadályozza a párolgás okozta túlzott vízvesztést, segítik a bőr regenerációját, valamint sejt szabályozó szerepet is betöltenek. A ceramidot tartalmazó készítmények elsősorban száraz és öregedő bőr ápolására ajánlottak, mivel segítenek a bőr védőrétegének a helyreállításában.

További információ a ceramidokról Paula Begoun és a Thebautybrains oldalain található.

A hilauronsav újabb, "keresztkötött" formája, amit eredetileg a hialuron feltöltésekben használtak és az utóbbi években jelent meg a kozmetikumokban is. A gyártó állítása szerint a keresztkötött, térhálós forma kivételeses jó vízmegkötő tulajdonságokkal rendelkezik, és 24 óra elteltével a hidratáló hatása a sima hialuronsav hatásának 5-szöröse. (forrás)

Az ATP az adenozin szerves vegyülete, amely az élesztő nukleinsavainak a hidrolízise során alakul ki. Az ATP a sejteken belüli anyagcsere-folyamatoknál közvetít energiát, ezért minden élőlénynek szüksége van rá a folyamatos energiaellátást működés érdekében. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, és bár a kutatások még hiányosak, de Paula Begoun szerint egyenlőre úgy néz ki, hogy helyileg alkalmazva sejtkommunikáló és inflammáció-modulátor (gyulladás-módosító) hatása lehet.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

A Gluconolactone (vagyis a PHA) egy glükonsav, melyet a NeoStrata szabadalmaztatott. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, illetve kelátképző segédanyag, vagyis a krémet stabilizáló funkciója is van. Paula Begon szerint az AHA-hoz hasonló, de annál gyengédebb hámlasztó, a truthinaging szerint pedig erősen hidratáló, antioxidáns hatással is rendelkezik, és akár 50%-al megnöveli az UV sugárzás elleni védelmet.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF -  Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.

hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Az élesztőből is kivonható cukor féle, aminek némi antioxidáns tulajdonsága és erős gyulladáscsökkentő hatása is van. (forrás)

A dextrán egy poliszaharid, aminek vízmegkötő tulajdonsága van a kozmetikumokban használva. A hivatalos CosIng besorolás szerint sűrűségszabályozó és kötőanyag. 

Az SLL a tejsav nátrium sója. Az ECOCERT által is elfogadott természetes habképző és emulgeáló szer. Hidratáló, bőrbarát hatású, nagyrészt bio és natúr termékekben alkalmazzák.

Olyan észter, amely antioxidánsként működik és segít megvédeni a kozmetikai termékeket a kémiai vagy fizikai állagromlástól.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 20%-t teszi ki. A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emollient), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)

Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.

Bőrjavító anyag,  mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.

napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.

Tocopherol a I v 2 2

Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.

Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.

Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.

Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.

Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.

A Sodium Metabisulfite egy antioxidáns hatású összetevő, melyet a kozmetikumokban leggyakrabban tartósítószerként és stabilizátorként használnak. Segít megelőzni a készítmények megromlását és hatékonyságuk elvesztését azáltal, hogy megvédi őket az oxigén káros hatásaitól. Az összetevőt ezen kívül a bőr hiperpigmentációjának javítására, a hajban levő hajfesték eltávolítására és a klór okozta elszíneződés megelőzésére is használják.

A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.

Szintetikus polimer, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét, ezen kívül emulzió stabilizáló, csomósodást gátló és sűrűség szabályozó hatása is van. Az összetevő a bőrhöz érve szinte beleolvad, és bársonyosan puha, firss érzést hagy maga után. 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak.

Algin, vagy alginsav. Az alginsav bizonyos barna algák sejtfalának alkotórésze. Ez a hosszú láncú, D-mannuronsavból és L-guluronsavból álló, vízoldható szénhidrát gélesítő, viszkozitásnövelő a kozmetikumokban.

Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.

Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

Levulinsav. Természetes eredetű szerves sav, amit édeskés illata miatt elsősorban illatanyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a kutatás szerint az összetevő antimikróbális hatással is rendelkezik, vagyis a termékek eltarthatóságának az idejét növeli, kiváltképp alkohollal kiegészülve. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.

Ánizssav, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő hatása miatt használnak a kozmetikumokban. Gyártói infó alapján  erős gombaellenes tulajdonsága is van, így tartósítószerként is használatos (más tartósítószerekkel kombinálva). 

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló)  hatását.

Az egyik leggyakrabban használt illat(osító) anyag, melyet jellemzően levendulából vonnak ki. A levendulaolaj egyik fő összetevője, de rengeteg más természetes olajban és kozmetikai termékben (így péládul a parfümök többsége tartalmazza) is találkozhatunk vele. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.