Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Avon Advance Techniques Keep Clear Oxigenizáló Fejbőrápoló
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | tanácsadónők, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: bernai, Módosítva: 2016. augusztus 23.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | tanácsadónők, online | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Szembeszáll az egészségtelen fejbőr jeleivel (korpa, hámlás, túlzott zsírosodás, viszketés, eltömődött hajtüszők). Oxigenizálja és nyugtatja a fejbőrt. Cink-piritiont tartalmaz, mely gátolja a korpásodást.
Az Advance Techniques korpásodás elleni Keep Clear termékcsaládjának egy tökéletes tagja az Oxigenizáló fejbőrápoló. Speciális formulájának köszönhetően a termék nemcsak az idegesítő korpa ellen veszi fel a harcot, hanem a fejbőr által termelt felesleges zsírt is eltávolítja. A kezelés összetettsége lehetővé teszi, hogy egy csapásra megszabaduljon a korpától és egészséges, tiszta legyen a fejbőre! Így a haja még gyönyörűbb és erősebb lesz!
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Alcohol Denat.
al
,
Propylene Glycol
h
,
Dimethicone Peg-8 Phosphate
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Parfum / Fragrance
i
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
szil
,
Potassium Hydroxide
,
Creatine
,
Menthol
,
Phenoxyethanol
ta
,
Sodium Chloride
,
Zinc Pyrithione
ta
,
Acacia Senegal Gum
i
,
Dimethicone PEG-8 Meadowfoamate
,
Hydrolyzed Wheat Protein
,
Propylene Glycol Alginate
,
C12-14 Pareth-12
ti I eu
,
Elaeis Guineensis (Palm) Oil
eo
,
Xymenynic Acid
eo
,
Hydrolyzed Wheat Starch
,
Sodium Polynaphthalenesulfonate
ti
,
Potassium Sorbate
ta
,
Laminaria Digitata (Horsetail Kelp) Extract
,
Pelvetia Canaliculata (Channelled Wrack) Extract
,
Methylparaben
ta I par
0
0
,
Chlorphenesin
ta
,
Benzoic Acid
ta
,
Lagerstroemia Indica Extract
,
BHT
a I ta
,
Ethylparaben
ta I par
,
Butylparaben
ta I par
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Disodium EDTA
,
Isobutylparaben
ta I par
,
Amyl Cinnamal
i
,
Hydroxycitronellal
i
,
Coumarin
i
,
Geraniol
i
,
Butylphenyl Methylpropional
i
,
Linalool
i
,
Citronellol
i
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Limonene
i
,
Alpha-Isomethyl Ionone
i
krémajánló

Én is használtam már a habos verziót is, nekem u.olyan jó. Igaz, nem korpára, hanem néha viszkető fejbőrömre, tehát nem minden hajmosáskor.
Nekem nagyon bevált, a viszketés megszűnik tőle, olyan tök jól hűsíti a fejbőröm. Nyáron a kánikulában is szuper.
De ahogy elnézem az összetevőket... azt hiszem keresnem kell vmi mást helyette, mert ez egy förmedvény.


Nálam nem korpa volt a gond, hanem annyira hámlott a fejbőröm pár foltban, hogy a hajam is hullani kezdett. Ekkor javasolták nekem ezt a terméket. Bár nem habzik úgy, mint a leírás alapján kellene, de nekem nagyon bevált. Egy hosszabb kúra után nem is tért vissza a bőrszárasság.


Nálam nem korpa volt a gond, hanem annyira hámlott a fejbőröm pár foltban, hogy a hajam is hullani kezdett. Ekkor javasolták nekem ezt a terméket. Bár nem habzik úgy, mint a leírás alapján kellene, de nekem nagyon bevált. Egy hosszabb kúra után nem is tért vissza a bőrszárasság.


Egyetértek az előttem szólóval.. A régi változat jó volt, de ez nulla..



Egyetértek az előttem szólóval.. A régi változat jó volt, de ez nulla..


Azt hiszem, ennek volt régen az a hajhabra hasonlító flakonos kiszerelése. Mármint azt is ugyanúgy jól fel kellett rázni, mint egy hajhabot és aztán bele kellett masszírozni a fejbőrbe. Nekem olyan régi is volt és ilyen is. A régi tökéletesen bevált, tényleg eltüntette a korpát (néha, általában télen előjön nálam), de ez...nem ért túl sokat.



Azt hiszem, ennek volt régen az a hajhabra hasonlító flakonos kiszerelése. Mármint azt is ugyanúgy jól fel kellett rázni, mint egy hajhabot és aztán bele kellett masszírozni a fejbőrbe. Nekem olyan régi is volt és ilyen is. A régi tökéletesen bevált, tényleg eltüntette a korpát (néha, általában télen előjön nálam), de ez...nem ért túl sokat.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: BHTGyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Alkoholok: Alcohol Denat.
Emolliensek: Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Xymenynic Acid
Emulgeálószerek: Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, C12-14 Pareth-12
Szilikonok: Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, C12-14 Pareth-12, Sodium Polynaphthalenesulfonate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Acacia Senegal Gum, Amyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Coumarin, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Zinc Pyrithione, Potassium Sorbate, Methylparaben, Chlorphenesin, Benzoic Acid, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Denaturalt alkohol, ami egy olyan etil-alkohol, melyhez olyan adalékokat kevernek, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlanná váljon, de eredeti céljára felhasználható maradjon. Az alkohol denaturálása nem változtat a folyadék kémiai összetételén. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle.
Magyar neve kálium hidroxid. A kozmetikumokban főként a pH beállítására (lúgosításra) használják. (pl. citromsav mellett, savasságának ellensúlyozására)
Szerves sav, melynek fontos szerepe van a sejtek energiaellátásában és DNS-ének védelmében. A Beiersdorf kutatása szerint az összetevő hatásos a bőröregedés megelőzésében és kezelésében.
Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató, frissítő hatású anyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint korpaölő, antiseborrhoeás és hajkondícionáló hatású összetevő és tartósítószer. A FutureDerm információi szerint antibakteriális és gombaellenes, valamint citotoxikus hatású, ezáltal segít megfékezni a hámsejtek túlburjánzását is. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.
Gumiarábikum. A Szahara vidékén honos arabmézgafa szagtalan, nyálkás, gumiszerű váladéka. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő) hatása miatt használják a kozmetikumokban, az EWG szerint pedig kiváló kötő- és sűrítőanyag. Az összetevővel elsősorban szempillaspirálokban találkozhatunk.
Búzából előállított, leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe.
Emulgeálószer, ami segíti a krémekben lévő olaj- és vízkedvelő anyagok elegyedését. Speciálisan a C12-14 Pareth-12-t leggyakrabban a Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer nevű elasztomerikus szilikon por emulgeálására használják.
Olajpálmából kivont természetes, növényi olaj. Bőrpuhító (emollient) és némi antioxidáns hatása is van.
Kis molekulasúlyú, hidrolizált (a hidrolízis egy nagy molekula kisebb egységekre bontása) búzakeményítő. Higroszkópos (azaz nedvszívó), ezért állítólag benntartja a nedvességet a hajban. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló és sűrűség szabályozó anyag.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
A sárgásmoszatok törzsébe tartozó faj kivonata. Alga féle, mely a CosIng besorolása szerint bőrvédő összetevő. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítő anyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használt. Részletesebb információ az algákról a kozmetikumokban a cosmeticscopon.
Egy barnaalga féle kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrvédő tulajdonsága van. Részletesebben az algákról a kozmetikumokban lásd laminaria saccharina kivonat.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/
Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Parabének családjába tartozó tartósítószer.
Illatanyag, potenciális bőr irritáló.
Színtelen, illékony olaj, mely többek között a lime, citrom és narancs illóolajában található meg. Erős, édes illata van. Illatanyagként használt a kozmetikumokban.
Számos növényben megtalálható szerves vegyület, melyet a kozmetikumokban illatanyagként használnak.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Potenciális bőrirritáló.
Mesterséges illatanyag. Más néven Lilial néven ismerhetjük az összetevők listjáról. Potenciális bőrirritáló, allergiát, bőrgyulladást okozhat. Az összetevő parfümök gyakori alkotóeleme.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Illatanyag. Potenciális bőrirritáló és allergén.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)
Korcsoport: 35-44
Én is használtam már a habos verziót is, nekem u.olyan jó. Igaz, nem korpára, hanem néha viszkető fejbőrömre, tehát nem minden hajmosáskor.
Nekem nagyon bevált, a viszketés megszűnik tőle, olyan tök jól hűsíti a fejbőröm. Nyáron a kánikulában is szuper.
De ahogy elnézem az összetevőket... azt hiszem keresnem kell vmi mást helyette, mert ez egy förmedvény.