Biotherm

Ár:   15 390 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: momo, Módosítva: 2011. október 25.

Ár:   15 390 Ft
Lelőhely:   parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A bőr öregedésének 5 látható jele ellen egyszerre harcol: pigmentáció, pirosság, fakó és durva arcbőr, rugalmatlanság. Száraz bőrre. SPF 15 fényvédelemmel.

Kiszerelés: 50ml

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

pöttipanka

2012. július 29.

Termék mintában kaptam, és nagyon örültem, hogy egy ilyen gazdagabb textúrájú krémet kipróbáltatok, főleg úgy hogy télen amikor még szárazabb a bőröm. De sajnos amilyen örömmel kezdtem el használni olyan gyorsan is véget ért a barátságunk, ugyan is tele lettem tőle pattanásokkal, így nem tudtam már használni, és a fele is meg maradt. Egyébként a hidratáló ereje tényleg jó. Lehet, hogy ősszel megpróbálom el használni. Az illata eleinte kellemes, de egy idő után már nem bírtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 29.

morning_glory

2012. február 5.

Lassan egy hónapja használom, eddig olyan jó/közepes vélemányem volt róla, de most, hogy pár napja itt az igazi hideg, meggyőzött - igaz, csak a hidratáló erejéről,
A többi ígértnek nem igazán felelt meg, pigmentáció, pirosság ellen nem hat, fakó arcbőr maradt, pórusok maradtak ugyanakkorák, egyedül a rugalmasság/hidratáltság terén nyújtott valamit. A SPF 15 jó, de az árát szerintem nem éri meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 5.

stilusnaplo

2012. január 4.

Használtam kb. egy hónapig, de sajnos fel kellett függesztenem a használatát, mivel a szilikon és alkohol előkelő helyen szerepel az összetevők között, a bőröm pedig nem nagyon bírja ezeket hosszú távon. Amíg használtam, addig a bőrömet szépen simította, a pórusok szépen összehúzódtak, de nekem nem szívódott be rendesen, kissé zsíros kinézetű volt a bőröm. Ez alapozóval/púderrel korrigálható, de több púdert kellett használnom, mint egyébként. Összességében javított a bőröm összképén, míg a szilikontól és alkoholtól be nem sokallt szegény :) Megvételét csak annak ajánlanám, aki bírja ezeket az összetevőket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 4.

anita

2011. október 25.

Kb. második hete használom, azt hiszem ennyi idő után lehet reális véleményt mondani róla. A bőröm érzékeny, pirosodásra hajlamos és száraz (hámlós) , minimális kifényesedés olykor előfordul. Amin láthatóan segített az a szárazság (Vichy Aqualia Thermált használtam előtte, de az túl zsíros volt.) , nem húzódik a bőröm és a pórusaim az első hét után szemmel láthatóan kisebbek lettek. (ezáltal nekem megfelelő sminkalap is egyben, mert még kevésbé tömődnek el a pórusok, és nincs az a pikkely-effektus, mert megfelelő a hidratáltság) A bőrpírt sajnos nem befolyásolta érdemben, pigmentfoltjaim nincsenek. Maga a krém állaga jó, nagyjából 1 perc alatt beszívódik, nincs zsíros utóérzet, az illata nem a kedvencem, de csak addig érezni amíg nincs a tégelyre rácsavarva a teteje, bőrön semmi sem érezhető. Az enyémben csak 15-ös fényvédő van az itt feltüntetett 20-assal ellentétben. Az ára, átlag Biotherm kategória, az ígért 5 hibából a rugalmasságot és puhaságot mindenképp segíti, plusz pozitívum az egyéb amit írtam. Nem egészen ezt a hatást vártam a reklám és leírás alapján, de nem vagyok csalódott, kíváncsi vagyok, hogy további rendszeres használattal milyen eredményt hoz majd.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. október 25.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Glucoside, Retinyl Palmitate, Yeast Extract
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Propylene Glycol, Mannitol
Kémiai hámlasztók: Capryloyl Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Glucoside, Retinyl Palmitate

Alkoholok: Alcohol Denat., Octyldodecanol, Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol
Emolliensek: Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, PEG-8 Laurate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3
Fényvédők: Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mexoryl SX
Szilikonok: Dimethicone, Polymethylsilsesquioxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Steareth-100, Xanthan Gum, PEG-100 Stearate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3
Illatanyagok: Octyldodecanol, PEG-8 Laurate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Linalool, Parfum/Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és maszkoló (nem kívánt illat és íz semlegesítése) segédanyag.