Chanel

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. április 15.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Hidratáló, fényes ajakrúzs

• szín, fény, intenzitás egy pillanat alatt
  • meglepően "csúszós"
  • extra hidratáló hydraboost komplex-szel
  • 30%-al több pigmentet tartalmaz, mint az elődje, a Rouge Coco Shine Rúzs

Ár: 5000Ft , Eladó: sassygirl
Állapot: új, bontatlan, Helyszín: Győr, fizetés: személyes átvétel, foxfost
Marcipancica

2019. november 30.

Gyönyörűek a színei és az állaga is, de engem nagyon bosszant, hogy ennyi pénzért nem tartós. Egyedül akkor működik, hogyha kenek valá valamilyen lip tintet, általában a body shop termékét használom. Úgy működik, viszont a Chaneltől elvárnám, hogy erre ne legyen szükség. Más Chanel rúzsnál is tapasztaltam már ezt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 30.

Tarzicia

2019. november 22.

A Chanel rúzsok közül a Coco Flash elődjét, a Coco Shine-t használtam, 67 Deauville, 73 Chic és 86 Instinct színben. A 73 Chic nekem az etalon, nagyon szerettem, van is még egy pár éves féltve őrzött példányom belőle, és kutya baja. Ránézésre fura barnásszürke, de felkenve, a szám természetes színével együtt egy decens hideg barnásrózsaszín árnyalat lesz, sajnos hozzá hasonlót nem találtam az új Coco Flash választékban. Ez a két szín van meg:
54 Boy - világos nude, nem meleg, nem hideg, univerzális szín, szerintem mindenkinek jól áll,
56 Moment - sötétebb hideg barnás bézs, enyhe pirosas tónussal, erősebben pigmentált, de felkenve még mindig visszafogott szín.
A Coco Shine és a Coco Flash között én csak annyi különbséget vettem észre, hogy a Flash állaga csúszósabb, látványra sokkal fényesebb, és vannak élénkebb színek is, intenzíven pigmentáltak, egyik szebb, mint a másik.
Nagyon kellemes viselet, érezhetően ápol, hidratál, és nem szárít. Fényes, közelről ici-pici csillámok is láthatók benne, de mégsem olyan, mint egy szájfény. Nekem egy hozzá illő szájkontúrceruzával pont elég is, sose szerettem igazán a rúzsokat, a mattot pláne nem, inkább szájfénypárti vagyok. Ez a rúzs jobb, mint egy szájfény, bár nem annyira tartós, de legalább ápol és nem ragad. A szájfényekkel amúgy az a fő bajom, hogy nem higiénikusak, az applikátorral mindig bacik kerülnek az ember szájáról a tartályba, ahol aztán vígan elvannak, szaporodnak, és várnak a következő bevetésre...
Mivel csak világosabb színeket használok, a pigmentáltságról nincs tapasztalatom, a kopásról meg csak annyi, hogy a nude színek egy-két óra alatt észrevétlenül tűnnek el.
Aki hosszan tartó és még intenzívebb színű rúzst szeretne, mást válasszon, én elégedett vagyok vele.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 22.

via0408

2019. szeptember 30.

204 Deepness (top coat)
Nem tudom, mit mondanék, ha fizettem volna ezért a rúzsért, de lényegében ajándékba kaptam, úgyhogy ez hozzáad a véleményemhez. Még így is, amikor először kipróbáltam, kicsit zavarodottan biccentettem félre a fejemet - részint azért, mert azt hittem lesz fedése, de nincs. Csak egy szájfény, abból is leginkább szürke. De aztán gyorsan rádobtam a burgundi rúzsra, ami a táskámban volt, és megváltozott a véleményem. Nagyon szép fényt ad minden sötétebb rúzsnak, kényelmes viselni, és a legtöbb matt stiftes rúzsommal jól működik, nem maszatolja őket (csak kicsit fellazítja), nem lesznek kevésbé tartósak tőle (mondjuk tartósabbak sem), és legalább nem szárítják szanaszét a számat:) Sőt, azt vettem észre, hogy azok a matt rúzsok, amik általában beleülnek a redőkbe, ezzel a top coattal sokkal simábbak, és szebbek. Az egyetlen dolog, amiért nem vagyok oda, az az illata - talán gyöngyvirágos? -, ami nekem eléggé nagyis. (És ha ez általános illat a Chanel rúzsoknál, akkor most le is buktam, hogy nem 13 ezer forintos rúzsokkal van tele a táskámXD)
Megvenném-e magamnak? Nem hiszem. De ennek részint az az oka, hogy nem vagyok igazán szájfényes. Örülök-e, hogy van ilyenem? Igen. Fogok-e vásárolni más ajakterméket a márkától? Valószínűleg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

204 Deepness (top coat)

legallybrunette

2019. szeptember 26.

68 Ultime: szép, semleges piros szín, nem pinkes, nem korallos, inkább pici barnás beütéssel. Minden bőrszínhez illik szerintem, aki piros rúzsra vágyik, de nem akar feltűnni vele, válassza bátran. A tubusban ugyanis nagyon élénk vörös, egyeseknek riasztó lehet, felkenve azonban áttetsző, ízléses, visszafogottan, mint egy nem túl csillogó szájfény.
A tokja nagyon elegáns, tetszik az átlátszó tető, így nem keverem össze a Shine Boyjal, amit régóta használok.
Tartóssága ugyanolyan kis nyamvadt, mint a Shine-é volt. Az intenzitást nem tudom összevetni, mert a Boy nem ez a színtípus, az, ha elfogy a számról, eltűnik és kész.
Ez is nagyon hamar lejön az ajkakról: egy kis ivás, egy szelet csoki, sőt, semmi, csak létezik az ember, és lehet is újrakenni.
Meglepően "zsíros" érzetű, viszonylag hidratál is, alles zusammen nem rossz, bár az utóbbi időben kicsit felizéltem az agyamat miatta, mert rájöttem, hogy kontúrosan kopik, ami nagyon igénytelen hatást tud kelteni.
A fentiek ellenére nem fogy túl gyorsan, szerencsére...

Friss: Kicsit megbántam, hogy ennyit adtam érte, nyaralás előtti kényeztetésnek vettem, de annyira kis lepkefing - hülyeség, hogy ez a Shine megjobbított változata. Fenéket. Ugyanolyan.
Végül egy piros ceruzával aládolgoztam, és így meglepően sokat javult a tartóssága. Már eléri egy drogériás jobbacska rúzsét. :D Így kicsit kevésbé fáj, hogy elragadtak az impulzusok. Tudom, igen, ez inkább szájfény, meg ne várjak sokat, mert ezt nem azért találták ki, hogy estig lerobbanthatatlanul fent legyen... de akkor is. Legalább normális lipstainként működne, de az sem...
Akinek 13 e forint nem kiadás, mert ennyi a napi, sminkre szánt zsebpénze, az vegye bátran, akár többet is, mert isteni szép színek vannak. De aki nem teheti meg, inkább vegyen egy Estée rúzst, vagy bármi mást, ha valamilyen kényeztető sminkcuccra vágyik, de erre ne szórja ki a pénzt, mert meg fogja bánni, hogy nem valami értelmesebbre költötte.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 26.

A fentiek ellenére nem fogy túl gyorsan, szerencsére...

googles

2019. szeptember 8.

A harmadik arnyalatra csabulok el. Nagyon kremes, kenodos, szinte ajakbalzsamos kivitel, de gyonyoru szinek es csomagolas es hat ugye Chanel... nehez ellenallni neki.

Aki tartos es matt ruzst keres, ezt hanyagolja.
Egyebkent nekem tokeletes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Aki tartos es matt ruzst keres, ezt hanyagolja.
Egyebkent nekem tokeletes.

knoncs

2019. június 2.

A Chanel termékekhez hűen csomagolását, kivitelezését tekintve csodálatos. Ajándékba kaptam (egy 92-es pirosas-vöröses árnyalatot), így ebből kifolyólag nem akarok túlságosan kritikus lenni.
Ennek ellenére még mindig nem tudtam teljesen megbarátkozni vele, de ez a színe miatt is könnyen lehetséges, hiszen én a mindennapokban nem mindig használok egy ilyen élénk színű rúzst az ajkaimon. Az egyetlen problémám az, hogy nagyon könnyen elcsúszik, elkenődik, és sajnos elég rövid időn belül. Viszont nagyon nagy pozitívum, hogy szuperül hidratál, csodás az illata és a pigmentáltsága is megnyerő.
Összességében azt kapjuk, amit ígértek, egy szép hidratáló színezett ajakrúzst. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 2.

Futrinka1988

2019. május 8.

A visszafogott, 82 Live árnyalatot vettem meg, ami nagyon tetszik (lehet, a kis aranyszínű pöttyök miatt is). Amikor kopik, akkor is egy viszonylag egyenletes színt még hagy a számon és nem szárít. A csomagolás most kicsit gyengébbnek tűnik, az ára ellenére nem a Chanel-színvonal és tényleg nem tartós. Ettől függetlenül, összességében jóvásárnak tekintem, még egy élénkebb árnyalatot mindenképp beszerzek belőle, mert minden színe különleges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 8.

despoina

2019. május 5.

91 Bohéme árnyalatot vásároltam meg ma.
Ha kitekerjük az egész rúzst élénk kékes-pirosnak tűník, de meglepetést okoz az ajkakon ahol megtörik a szín és átváltozik mély és testes rózsaszínben. Ritka szép és elegáns rózsaszín árnyalat, a megtestesült Chanel elegancia. Egyik kedvenc márkám a Chanel, talán a legnagyobb kedvenc és soha nem csalódtam a termékeik minőségében. Nagyon szép fényes a finishe, könnyen kenhető és egész napra ideális (lenne ha meg is maradna). A legegyszerűbb sminket is megkoronázza. Én egy egészen sötét rózsaszín szájceruzával használom ami szép keretet ad a rúzsnak és hangsúlyozza az ajkakat.
A tartóssága ritka rossz, maximum két órát ha kibír de akinek száraz a bőre mint nekem, annak egy óra a maximum. Egész nap a zsebembe hordhatnám és állandóan kenhetném újra és újra ha azt szeretném hogy mindig rajtam legyen.
Az a megérzésem hogy nagyon hamar el fog fogyni és az első olyan rúzsom lesz amit teljesen el is használok. Az ára nagyon magas a tartósságához és a mennyiséghez képest (3 g??!!), de a szín és az elegáns csomagolás részben kárpótol.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 5.

91 Bohéme árnyalatot vásároltam meg ma.

Izar

2019. május 2.

Hmm, soha nem gondoltam volna, hogy egyszer egy high-end termékhez én írom az első véleményt, de hát itt vagyunk. :)

Elődje, a Coco Shine egyáltalán nem győzött meg, sőt maga a Chanel márka sem, és akkor még finom vagyok...
Ezt figyelembe véve fogalmam sincs, hogy miért vettem meg tegnap reggel a Müllerben a 76-os Enthusiasm árnyalatot.
Talán azért, mert eredetileg a YSL Volupe Shine 30-as, majdnem neon korall árnyalatát szerettem volna, viszont annak ellenére, hogy kint volt a teszter, nem volt belőle eladó darab.
Lélekben én már fel voltam készülve arra, hogy lesz végre egy gyönyörű korall rúzsom, és mivel olvastam már erről az új kiadásról a Chaneltől, csak elkezdtem swatcholni a kezemen a tesztereket. Gondoltam, hátha egy korallal nem lövök mellé. Milyen igazam lett. :-)

Megvettem, bementem a munkahelyemre, és rögtön fel is kentem. Neonfényben szép volt, az ablakban napfényben szintén.
Mászkáltam egész nap, néha újrakentem, mert persze 1-2 óránál többet nem bír, majd hazaértem, és teljesen elképedtem, mert félig lekopva is egy eszméletlen szép szín köszönt vissza a tükörben. A leggyönyörűbb korall, amit valaha sikerült vennem. Kicsit neon, kicsit pirosasba hajló, a világos, sárgás-olivás bőröm színével csodásan harmonizáló szín, ami teljesen levett a lábamról.

Maga a rúzs ha lehet a sima Coco Shine-nál egy fokkal jobban ápol, kellemesebb viselet, és amit az elődjénél nagyon nem bírtam megbocsátani (=hogy középről kopik és randa szájkontúrt csinál), az itt nem fordult elő. Egyenletesen kopott, és még miután zsepivel letöröltem, utána is maradt egy leheletnyi a színből, ami feldobta az arcom.

Az biztos, hogy ez a rúzs (de legalább is ez az árnyalat) megérdemli az 5 csillagot (10-et is adnék, ha lehetne). Most már kíváncsi vagyok, és azt hiszem, még egy színt esélyes, hogy beszerzek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 2.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Lauryl PCA, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Polyglycerin-3 , PEG-8
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Emolliensek: Diisostearyl Malate, Bis-Behenyl/Isostearyl/Phytosteryl Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Squalane, Hydrogenated Coconut Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Isotridecyl Isononanoate, Synthetic Wax, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Tribehenin, Dimethicone, Acacia Decurrens Flower Wax
Emulgeálószerek: Sorbitan Isostearate
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Diisostearyl Malate
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate, Parfum / Fragrance, Ascorbyl Palmitate
Színezékek: Red 6 / CI 15850, Red 7 Lake / CI 15850, Yellow 6 Lake / CI 15985, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, Blue 1 Aluminum Lake, Red 22 Lake / CI 45380, Red 28 Lake / CI 45410, Red 30 / CI 73360, Carmine / CI 75470, Bismuth Oxychloride / CI 77163, CI 77491, CI 77492, Iron Oxides, Manganese Violet / CI 77742, Titanium Dioxide / CI 77891

Squalane eo 1 0

Kókuszolaj egy kicsit módosított változata (a kókuszolajhoz egy kémiai folyamat révén hidrogént adnak, így megnövekszik az olvadáspontja, valamint a benne lévő telítetlen zsírok telített zsírokká alakulnak). A kozmetikumokban a kókuszolaj és származékai bőrpuhító (emollient) anyagként használtak.

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Egy ausztráliában őshonos akácféle virágából nyert viasz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emmolliens, bőrkondicionáló és bőrvédő hatású összetevő.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Színezék. Piros.

Színezék. Lilás piros.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.