Kövess minket Instagramon is! :)


Etude House Pink Vital Water Cream
Ár: | $20.40 | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 60 ml | Bőrtípus: | Száraz, Normál | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: vador, Módosítva: 2017. december 29.
Ár: | $20.40 | |
Kiszerelés: | 60 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Száraz, Normál | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A vitalitást adó krém hidratálja a fáradt, pikkelyes bőrt annak köszönhetően, hogy egy nem ragadós nedvesség-réteggel vonja be.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Propanediol
h
,
Cetyl Ethylhexanoate
eo
,
Octyldodecyl Myristate
eo
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cyclohexasiloxane
eo I szil
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Prunus Persica Bud Extract
,
Sequoiadendron Gigantea Bud Extract
,
Vaccinium Myrtillus Bud Extract
a
,
Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
gy
,
Gardenia Florida Fruit Extract
,
Beta Carotene
sz
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Dextrin
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Lecithin
eo I eu
,
Methoxy Peg-114/Polyepsilon Caprolactone
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Cyclomethicone
eo I h I szil
0
0
,
Ceteth-20
ti I eu
,
Steareth-20
ti I eu
2
1
,
Acrylates / Ammonium Methacrylate Copolymer
,
Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/VP Copolymer
,
Ethylhexylglycerin
,
Ubiquinone
a
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Theobroma Cacao (Cacao) Extract
,
Copper Tripeptide-1
pep
,
Caffeic Acid
a
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Calcium Pantetheine Sulfonate
,
Cholesteryl Hexyl Dicarbamate Pullulan
,
Phenyl Methicone
eo
,
Polyacrylic Acid
,
Polyethylene
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
PEG-75 Stearate
ti
,
PEG/ PPG-20/ 15 Dimethicone
,
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
,
Hydrolyzed Millet
,
Alcohol
al
,
Zinc DNA
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
,
Parfum/Fragrance
i
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Nyárra tökéletes hidratáló,gyorsan beszívòdik, az illtata is nagyon jó.


Nyárra tökéletes hidratáló,gyorsan beszívòdik, az illtata is nagyon jó.


Pici utazómintákat rendeltem belőle. A krém nagyon könnyű, vizes állagú, a bőröm nem ragad tőle, nyárra ideális. Az illata kellemes, nem tolakodó. 3 csillag, mert semmi pluszt nem ad.



Pici utazómintákat rendeltem belőle. A krém nagyon könnyű, vizes állagú, a bőröm nem ragad tőle, nyárra ideális. Az illata kellemes, nem tolakodó. 3 csillag, mert semmi pluszt nem ad.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Vaccinium Myrtillus Bud Extract, Ascorbic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Caffeic AcidGyulladáscsökkentők: Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Caprylyl Glycol
Peptidek: Copper Tripeptide-1
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Cetyl Ethylhexanoate, Octyldodecyl Myristate, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Lecithin, Cyclomethicone, Caprylyl Glycol, Phenyl Methicone
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Lecithin, Ceteth-20, Steareth-20, Xanthan Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Cyclomethicone
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Ceteth-20, Steareth-20, Xanthan Gum, PEG-100 Stearate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil , PEG-75 Stearate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Beta Carotene, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt.
Bőrpuhító (emollient) anyag, ami puha és sima érzetet hagy maga után a bőrön. A krémet könnyen kenhetővé teszi. További info itt.
Octyldodecanol és mirisztilsav keveréke, melyet emollientként használnak a kozmetikumokban.
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emollient) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
A kövér porcsin kivonata. A növény igen gazdag forrása a C- és E-vitaminnak, valamint az egyik legmagasabb omega-3 zsírsav tartalmú növénynek tartják. Paula Begoun szerint a kövér porcsin kivonatának gyulladáscsökkentő hatása is van, és kiváló összetevőnek tartja. Az összetevő gyakori eleme a távol-keleti kozmetikumoknak.
A répában nagy mennyiségben található béta karotin, melyet a szervezet A vitaminná alakít. Paula Begoun szerint a béta karotin jó antioxidáns, és talán még a nap által okozott károkat is csökkenti, nagy mennyiségben viszont oxidativ károkat (szabad gyökök keletkezése) okozhat a bőrben. A CosIng a beta karotint narancssárga kozmetikai színanyagnak sorolja be.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A szénhidrátok csoportjába tartozó, de kémiai szerkezetben a keményítőhöz hasonlító vegyület. Megtalálható a vérben, a növényi nedvekben, a kenyérhéjban és a sörben is. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, térfogatnövelő, sűrűség szabályozó anyag.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Az egyik leggyakrabban használt szilikon. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone un. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Gyorsan elpárolog. Bőrápoló és hajápoló termékekben egyaránt használt. Részletesebb információ itt.
Felületi hártya képző anyag.
Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Közismertebb nevén Q10-koenzim, mely megtalálható az emberi sejtben, és fontos szerepet játszik a sejtek energiatermelésében. A Q10-koenzim számos ételben is megtalálható: például halakban, kagylóban, spenótban és mogyoróban. A bőrre kenve hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő. Szájon át bevéve is hasznos étrendkiegészítő antioxidáns és energizáló hatása miatt (ez utóbbi miatt reggel célszerű bevenni). Részletes információ az összetevőről a Wikipédián és Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.
Kávésav. Kivételesen erős hatású antioxidáns (a Futurederm informácói szerint erősebb, mint a ferulic acid), melynek bizonyitottan van rákellenes hatása. Számos gyümölcsben, zöldségben, növényben megtalálható, többek közt a kávéban is. A kávésavra irányuló tanulmányok túlnyomó többsége szerint, hogy a kávésav egy kifejezetten biztonságos összetevő.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Emulzió stabilizáló, felületi hártyaképző és sűrűség szabályozó polimer (ismétlődő egységekből felépülő, nagyméretű molekula).
Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként. Paula Begoun szerint rossz hírneve ellenére nem mérgező anyag a polyethylene és a kozmetikai iparban felhasznált mennyiségben a környezetre sem súlyosan káros.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Szintetikus polimer, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét, ezen kívül emulzió stabilizáló, csomósodást gátló és sűrűség szabályozó hatása is van. Az összetevő a bőrhöz érve szinte beleolvad, és bársonyosan puha, firss érzést hagy maga után.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.