L'Occitane

Ár:   10 390 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ENCI2, Módosítva: 2012. december 14.

Ár:   10 390 Ft
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

Hidratáló testápoló krém

A száraz és extra száraz bőr egyedülálló ápolója. A sheavaj igen magas (25%) arányának köszönhetően hidratálja és védi a bőrt. Hidratáló összetevőinek (lenmag, mályva, édesmandula és mézkivonat) és a lágyító sárgabarack kivonatának köszönhetően lágyítja és nedvességgel tölti fel a bőrlipideket. Gyorsan felszívódik, nem hagy olajos réteget a bőrön.

Kiszerelés: 200 ml

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

kisrizs

2023. április 29.

Nagy kedvencem. Testes krém, cserébe kevés is elég belőle, így nagyon sokáig elég. Az illata is nagyon kellemes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 29.

bernadettu

2022. szeptember 12.

Nekem egy 20 ml-s mintám volt. Kellemes hidratáló de nekem olyan öregasszonyos volt az illata és az ára is elég borsos. Nem nyűgözött le, de egy próbát megér

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 12.

bogiis

2020. január 3.

Csodás az illata, és nagyon jól hidratál, télen a száraz bőrömet kétnaponta kenem, és így tökéletesen rendben tudja tartani. Amit sajnálok, hogy nagyon drága, emiatt nem fogom újravenni, ezt a tégelyt ajándékba kaptam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 3.

ZemanTimi

2019. június 26.

Több tégellyel elhasználtam már.Kellemes enyhe illata van és nagyon jól hidratál.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 26.

krisztinareka

2019. április 7.

Magával a krémmel nagyjából elégedett vagyok, de nekem fontos a csomagolás is. A neten szoktam hozatni tőlük a kencéket és egyéb finomságokat (biztos a télapó effektus :D) és ott úgy tűnt kerámia/üveg tégelyben érkezik, amit az ára alapján el is vártam. Ennek ellenére a környezetet terhelő műanyagot kaptam. Bár akinek ez nem szempont, az egy igazán tartalmas-sűrű-jól hidratáló testápolót kaphat; ár-érték arányban is megfelelőt, mivel kis odafigyeléssel sokáig kitart. Mondjuk én kentem bőven, mivel zavart a műanyag a lakásban. Picit lassan szívódik be, de este használva ez nem zavaró.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 7.

Tothxheni

2018. november 30.

Szuper hidratáló, ahogy a márka többi shea vajas terméke is. Én ezt láb/sarok ápolásra használtam és arra nagyon jó volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 30.

ervilia

2018. február 18.

Első használatra nagyon tetszett, mind az illata, mind a sűrű, krémes textúrája. A hatása nagyon jó, valóban garantált az egész napos hidratálás. Miután elhasználtam egy teljes kiszerelésű tégelyt, már kicsit alábbhagyott a lelkesedésem és úgy döntöttem, nem vásárolom újra, habár tökéletes hidratálást nyújt a száraz bőrnek főleg a téli időszakban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 18.

zahraa

2017. április 10.

Tenyleg gazdagon hidratal, mindennapos testapolozast visszaszorit 2-3 naponkentire. Telen hasznalom inkabb, nyarra fullaszto lesz. A sheas alapillattal meg kellett baratkoznom, de nem veszes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 10.

sminkkém

2013. december 1.

Nagyon jó az illata! Hidratálás téren valami hihetetlen! Mivel ajándékba kaptam, nem tudom az árát, valaki megtudná mondani?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 1.

annama

2013. május 30.

Hát ez valami fenséges! Hihetetlen könnyen beszívódik a bôrbe, pedig nem könnyû, 25%-os shea vajjal. Sok krémet kipróbáltam már, mert nagyon száraz a bôröm, néhány óránál tovább szinte semmi sem hat, és ami még más krémmel nem fordult elô, ettôl még másnap is puha a bôröm. Sajnos az ára elég borsos, de néha-néha meglepem vele magam, fôleg nyáron, a harisnya mentes idôszakban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 30.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Honey, Propylene Glycol, Sorbitol, Sodium PCA

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-33, Alcohol Denat.
Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Helianthus Annuus (Sunflower) Oil, C13-14 Isoparaffin
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Xanthan Gum, Ceteareth-33, Laureth-7
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Xanthan Gum, Ceteareth-33, Laureth-7
Illatanyagok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Parfum/Fragrance, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Lyral, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Benzyl Alcohol

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Rozmaring levelének a kivonata. A kozmetikumokban illatanyagként, tonizáló, frissítő és fertőtlenítő hatású összetevőként használatos. A rozmaring kivonának fő hatóanyaga a rozmaringsav, amely erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik, és nem vagy csak nagyon kevés potenciálisan irritáló hatású illóolaj komponenset tartalmaz (forrás). Az összetevő segítheti a termékekben a hagyományos tartósítószerek mérsékeltebb használatát.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

Methylparaben i I ta I par 0 0