KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

Benefit Eyecon
Benefit Eyecon

Benefit

Benefit Eyecon

  (1 vélemény)
Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szemkrémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   --


A krémet feltöltötte: dcpolice, az összetevőket feltöltötte: UnVraiAnge, Módosítva: 2011. augusztus 26.

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm
Lelőhely:   külföld (Sephora), online
Kategória:   Szemkrémek
Bőrtípus:   Minden
Bőrprobléma:   --

TERMÉKLEÍRÁS

A "felragyogó szemmel" krém használatával elhalványulnak a fekete karikák és kisimítja a finom vonalakat. Szeme felfrissül és éber!  A  szemkrém édes mandula, alma gyümölcs és japonica levél kivonatot tartamlaz, amiknek segítségével csodálatossá varázsolja a fáradt szemet!

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Water / Aqua Butylene/ Acrylic Acid CopolymerButylene Glycol h 1 0Propylene Glycol h Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate eo Squalane eo 1 0Glycerin h 0 0Polymethacrylate Caprylic/Capric Triglyceride eo I i Steareth-21 ti I eu Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract a I i Hexyldecanol h Stearalkonium Hectorite Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Steareth-2 ti I eu 2 2Stearic Acid eo I eu 2 0Glyceryl Hydroxystearate eo I eu Sodium Polyacrylate eo Methylparaben i I ta I par 0 0Alcohol Denat. al Chlorphenesin ta Dimethicone eo I szil 1 0Propylene Carbonate Tocopheryl Acetate a I v 0 0Althaea Officinalis Root Extract Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Hesperidin Methyl Chalcone a Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Steareth-20 ti I eu 2 1Tromethamine Butylparaben ta I par Ethylparaben ta I par Propylene Glycol h Triticum Vulgare (Wheat) Protein eo Chlorhexidine Digluconate ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz Tetrasodium EDTA Propylparaben ta I par 0 0Avena Sativa (Oat) Kernel Protein Isobutylparaben ta I par Theobroma Cacao Seed Extract aSodium Hyaluronate h 0 0Sanguisorba Officinalis (Great Burnet) Root Extract ti Xanthan Gum ti I eu Phenoxyethanol ta Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract a Caprylic/ Capric/ Succinic Triglyceride eo I eu Dipeptide-2 pep Potassium Sorbate ta Eriobotrya Japonica Leaf Extract Plankton Extract Palmitoyl Tripeptide-3 pep

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Száraz  |  Bőrprobléma: Pattanások (acne)  |  Korcsoport: 25-34

Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.

hirdetés
UnVraiAnge

Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Túlérzékenység
Korcsoport: 35-44
2011. augusztus 24.

Én allergiás lettem rá, vagyis egész pontosan egy egész hadseregnyi kis fehér pöttyöcske lett mindkét szemem alatt, úgyhogy ezek után a karikák eltüntetése volt a legkisebb gondom.

(6)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. augusztus 24.

Én allergiás lettem rá, vagyis egész pontosan egy egész hadseregnyi kis fehér pöttyöcske lett mindkét szemem alatt, úgyhogy ezek után a karikák eltüntetése volt a legkisebb gondom.

(6)    Hasznos vélemény?    Házirendellenes

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Hesperidin Methyl Chalcone, Theobroma Cacao Seed Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Propylene Glycol, Glycerin, Hexyldecanol, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Dipeptide-2, Palmitoyl Tripeptide-3
Vitaminok: Tocopheryl Acetate


Alkoholok: Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Alcohol Denat.
Emolliensek: Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Hydroxystearate, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Triticum Vulgare (Wheat) Protein, Caprylic/ Capric/ Succinic Triglyceride
Emulgeálószerek: Steareth-21, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Steareth-2, Stearic Acid, Glyceryl Hydroxystearate, Steareth-20, Xanthan Gum, Caprylic/ Capric/ Succinic Triglyceride
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-21, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Steareth-2, Steareth-20, Sanguisorba Officinalis (Great Burnet) Root Extract, Xanthan Gum
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract, Methylparaben
Parabének: Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Methylparaben, Chlorphenesin, Butylparaben, Ethylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Isobutylparaben, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.

Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki. 

1,2-Bután-diol, oktánsavval és dekánsavval alkotott diésztere.  A Cosing szerint emollent és bőrkondícionáló. Kémiai szerkezete alapján ez is részleges filmképző, hidratáló hatású anyag.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Glycerin h 0 0

Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Len mag kivonat. Paula Begoun szerint a lenmagnak és a lenolajnak antioxidáns hatása is van és a magok omega-6 zsírsavnak is gazdag forrásai.

Hidratáló, bőrjavító (skin conditioning) anyag, oldószer. Híg, így könnyű állagú, könnyen kenhető krémek gyakori összetevője.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak.  Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.  

Denaturalt alkohol, ami egy olyan etil-alkohol, melyhez adalékokat kevernek, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlanná váljon, de eredeti céljára felhasználható maradjon. A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/

Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.

A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.

Források:  Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Édesmandula. A leggyakrabban olaj formájában találkozhatunk az összetevővel, de használják a kivonatát, a belőle kinyert fehérjét, és a mag héjának az örleményét is is.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.

Steareth-20 ti I eu 2 1
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki. 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Tartósítószer.

A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.

Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid (etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (e nélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).

Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Parabének családjába tartozó tartósítószer.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)

Egy bizonyos fajta alma kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning), a belőle kivont pectint pedig sűrítő anyagként használják a kozmetikumokban. Az alma jótékony bőrápoló hatása elsősorban annak köszönhető, hogy a káros sejtreakciókkal szemben védő polifenolokban (melyek közül kiemelendő a katechin, az epikatehin és a quercetin) gazdag, ezért erőteljes antioxidáns hatással van a bőrre.

 

Ez egy emulgeátor. Természetes vegyületek (glicerin, kapronsav, kaprilsav, és borostyánkősav) természetes kötésekkel (észter) való összekapcsolásából keletkezett anyag. A CosIng szerint emmoillent, emulgeátor és bőrkondícionáló. Nagyon érzékeny bőrre való krémekben használják, éxtra kímélő emulgeátor.

Két aminosavból (valin és triptofán) álló peptid. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Truthinaging információi szerint javítja a nyirokkeringést, több márka is bebizonyította a szem alatti sötét karikák halványítását (bár független kutatások által még nem igazán van alátámasztva). Mivel a szerkezete hasonlít a bőrben található lipidére, ezért természetes hidratáló anyagnak (NMF) tekinthető. Segít megőrizni a hám ép sejtközi szerkezetét, elősegíti a bőr gyógyulási folyamatát, megakadályozza a bőrirritációt és regenerálja a bőrt. Az összetevővel általában szemkrémekben találkozhatunk.

Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Plankton kivonat. Egy tengeri eredetű kozmetikai összetevők gyártására szakosodott cég szerint a plankton kivonat segíti a bőr sejtjeinek anyagcserefolyamatát, serkeni az ATPase nevű, a sejt energiatermelését elősegítő enzim termelődését és védi a bőrt az oxidációs károktól. A CosIng besorolás szerint a plankton kivonat bőrkondícionáló anyag.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.