Filorga

Ár:   12 990 Ft   Kategória:   Sminkek arcra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. március 11.

Ár:   12 990 Ft

Kettős hatású alapozó a hibátlan, tiszta bőr hatásért. / Azonnali tökéletesítő hatás: Bőrfúziós mikro-pigmentek egy hidraulikus folyadék textúrájába integrálva az azonnali hibátlan bőrhatás érdekében,amely sugárzó és természetes fedést nyújt maszkhatás nélkül. Magas szintű fényvédelmet biztosító formula.

Dimethicone eo I szil 1 0Water / Aqua Titanium Dioxide / CI 77891 sz Octinoxate f 0 0Caprylyl Methicone szil Propanediol h PEG-10 Dimethicone Boron Nitride Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate f Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine f Ethylhexyl Triazone f Glycerin h 0 0Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer szil Cyclopentasiloxane eo I szil Magnesium Sulfate Niacinamide v Caprylyl Dimethicone Ethoxy Glucoside ti I eu Neopentyl Glycol Diheptanoate eo Butylene Glycol h 1 0PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone eu I szil Caprylic / Capric Triglyceride eo Gluconolactone Parfum / Fragrance i Pentylene Glycol Tocopheryl Acetate a I v 0 0CI 77492 sz Sucrose Palmitate ti I eo I eu Caprylyl Glycol eo I h 1,2-Hexanediol ta Ethyl Linoleate eo I i Hexylresorcinol Diphenyl Dimethicone eo I eu Triethoxycaprylylsilane szil Disteardimonium Hectorite CI 77491 sz Glyceryl Linoleate eo I eu I v Decarboxy Carnosine HCL Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Sodium Chloride CI 77499 sz Propylene Carbonate Carbomer Polygonum Bistorta Root ExtractSodium Lactate h Phenoxyethanol ta Polysorbate 20 ti I eu 0 0Hexylene Glycol ti I eu 1 1Glucose h Sodium Hyaluronate h 0 0Xanthan Gum ti I eu Citric Acid kh Potassium Chloride Potassium Sorbate ta Calcium Chloride Glutamine Sodium Phosphate Ascorbic Acid a I v Sodium Acetate Tocopherol a I v 2 2Lysine HCLArginine Hydrochloride Palmitoyl Tripeptide-1 pep Alanine a I h Histidine HCL Valine i Leucine Threonine Isoleucine Palmitoyl Tetrapeptide-7 pep Tryptophan Phenylalanine Tyrosine Glycine Polysorbate-80 ti I eu 0 0Serine Cystine Cyanocobalamin (Vitamin B12) v Glutathione a AsparagineAspartic Acid Ornithine HCL Glutamic Acid h Nicotinamide Adenine Dinucleotide Proline Methionine Taurine Hydroxyproline ti Glucosamine HCL Coenzyme A Sodium Glucuronate Thiamine DiphosphateRetinyl Acetate Inositol h Niacin v Pyridoxine HCL v Biotin v Calcium Pantothenate Riboflavin sz Sodium Tocopheryl Phosphate Thiamine Hydrochloride Folic Acid v

Doribella

2019. november 7.

Életem eddigi legszörnyűbb smink-tapasztalata. Pár napja bementem a Douglasba, mert nagyon hosszadalmas interneten való keresgélés és utánaolvasás után - abban a témában, hogy megvegyem a tökéletes alapozót -, kiválasztottam 3 nagyon jó eredményt elért márkát, amikből szerettem volna a színeket élőben tesztelni. Pechemre egy nagyon rámenős eladót fogtam ki, aki igazából tudomásul sem vette, hogy én mit kérek, viszont közölte, hogy ez lesz a tökéletes alapozó, mármint a Filorga. Azonnal felkente a kezemre. Kicsit meglepődtem, hogy csak 2 színben létezik. Nem hiszek benne, hogy a hófehértől (például én) a csokoládébarnáig mindenkit le lehetne fedni 2 színnel. Mivel utálok a neonfényű üzletben, előttem többször használt ecsettel próbákat folytatni, kértem egy kis tesztet belőle. A Douglasban legalább még nem tilos. Ma eljött a napja, hogy kipróbáljam és döbbenetes eredmény született. A világosabb szín is nekem kicsit sötét volt, ezt sejtettem. Fél óra után olyan fura érzése volt az arcomnak, mintha feszülne, vagy csípne. Odamentem a tükörhöz és kiugrottak a szemeim a helyükről. Láng vörös foltok lettek az arcomon. Azonnal lemostam egy kíméletes lemosóval és azóta is hűtöm az arcom. Úgy néz ki, mintha savas kezelést kaptam volna!!! Lángvörös és ég!!! Azt javaslom mindenkinek, hogy tesztelje az alapozót, mielőtt megveszi! Lehet, hogy másnál is okoz hasonló reakciót ez a különben igen drága sminktermék.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 7.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Alanine, Glutathione
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Sodium Lactate, Glucose, Sodium Hyaluronate, Alanine, Glutamic Acid, Inositol
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Linoleate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Niacin, Pyridoxine HCL, Biotin, Folic Acid

Emolliensek: Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Caprylic / Capric Triglyceride, Sucrose Palmitate, Caprylyl Glycol, Ethyl Linoleate, Diphenyl Dimethicone, Glyceryl Linoleate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
Emulgeálószerek: Caprylyl Dimethicone Ethoxy Glucoside, PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone, Sucrose Palmitate, Diphenyl Dimethicone, Glyceryl Linoleate, Polysorbate 20, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, Polysorbate-80
Fényvédők: Octinoxate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone
Szilikonok: Dimethicone, Caprylyl Methicone, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, PEG/ PPG-18/ 18 Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Caprylyl Dimethicone Ethoxy Glucoside, Sucrose Palmitate, Polysorbate 20, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, Polysorbate-80, Hydroxyproline
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Ethyl Linoleate, Valine
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Riboflavin
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antibakteriális összetevő. A ThruthInAging cikke szerint viszont újabban pigmentfolt elleni termékekben használt bőrvilágosító összetevő. TIA hivatkozik egy kutatásra, ami szerint állítólag 0.5% Hexylresorcinol hasonlóan hatásos, mint egy 2%-os Hydroquinone (a bőr fehérítés vezető hatóanyaga, ami Európában csak gyógyszer készítményekben elérhető) készítmény.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A linolénsav észtere, az F vitamin egy formája. Bőrpuhító (emollient).

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A kígyógyökerű keserűfű gyökerének kivonata. A gyártó által megadott információ alapján klinikailag bizonyítottan javítja az arcszínt, a bőr ragyogását és szerkezetét, valamint szignifikánsan csökkenti a ráncok megjelenését, megerősíti a DEJ (dermal-epidermal junction) szerkezetét és növeli a kapillárisok áteresztőképességét, ezen kívül elősegíti a bazális membrán regenerációját mind az irhában, mind a felhámban.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Az glutamin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A glutamin továbbá segíti a bőr természetes védőrétegének erősítését.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Alanine a I h

Az leucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A leucin ráncsimító hatással is bír.

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A triptofán egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A triozin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr-és hajkondicionáló, valamint szagokat semlegesítő hatású összetevő. Az összetevő serkentő hatással van a melanociták melanin termelésére, ezért a leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

Az cisztin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A cisztin bőrregeneráló tulajdonsággal bír.

Az aszparagin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A metionin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A metionin óvja a bőrt a káros anyagoktól.

Az emberi szervezetben is előforduló, kéntartalmú aminosav. A kozmetikumokban elsősorban hidratáló hatása miatt használják. További információ a taurin élettani szerepéről: http://www.beres.hu/hu/tanacsado/taurin/ és álatlános információ az összetevőről: http://en.wikipedia.org/wiki/Taurine#Physiological_functions

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő és oldószer. Paula Begoun szerint az összetevő vízmegkötő hatása hasonló a kollagénéhez és valószínű, hogy a sebgyógyulást is elősegíti, bár ez az állítás még nem teljes mértékben megalapozott.

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

A niacin B3-vitamin egyik formája, mely a niacinamidehez hasonló tulajdonságokkal bír. Többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt.

B2 vitamin. Vízoldékony, könnyen felszívódó anyag. Szerepet játszik a bőr, haj, köröm egészségének megőrzésében. Narancssárga színe miatt színezőként is használják. Paula Begoun szerint nincsenek olyan kutatások, amik az mutatnák, hogy a bőrön használva van bármi hatása. Viszont van néhány arra utaló vizsgálat, hogy a riboflavinnak fényérzékenyítő hatása lehet.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.